چرا نادیده گرفتن استخر پیش ساخته باعث قیمت زمان و فروش خواهد شد

اگر حیاط خانه یا ویلای شما آنقدر جا نداشته باشد که یک استخر در آن قرار دهید، ساخت استخر روی پشت بام می تواند

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

اگر حیاط خانه یا ویلای شما آنقدر جا نداشته باشد که یک استخر در آن قرار دهید، ساخت استخر روی پشت بام می تواند در این شرایط یک گزینه مناسب باشد. از بین کلیه استخرها، استخرهای فایبرگلاس اغلب می توانند بیشترین هزینه را داشته باشند، اما هزینه های کم نگهداری و طول عمر بالای آنها در مقایسه با استخرهای پیش ساخته بتنی، آنها را به گزینه های بهتری برای انتخاب تبدیل کرده است. این نوع از استخر های پیش ساخته برای شنا به راحتی قابل جا به جا شدن دارند به گونه ای که شما قادر خواهید بود با خودروی شخصی آن را به مکان دیگر انتقال دهید. همچنین به دلیل اینکه روی سقف هستند، منظره های جذابی خواهید داشت و میزان کثیفی آن ها نیز از همیشه کمتر خواهد بود. شهری باستانی در استان فارس در ۵ کیلومتری شمال تخت جمشید در جنوب غربی ایران بود. به گفته پیترو دلاواله، جهانگرد ایتالیایی که در سال ۱۶۲۱ از استخر دیدن کرد، این شهر ویران شده بود. زیرا هزینه راه اندازی استخر پیش ساخته بسیار پایینتر از استخرهای بتنی است. در صورتی که طول عمر و هزینه های کمتر نگهداری برای شما مهمتر است، استخرهای فایبرگلاس برای شما مناسب تر به نظر می رسند، زیرا استخرهای بتنی هزینه های بیشتری برای نگهداری سطح استخر (کاشی، سنگریزه و غیره) در پی دارند. This art ic le has been wri tten wi th t​he ᠎help ​of GSA C​ontent  Gener​at​or Demov ersi on .

در این مرحله انتخاب سرامیک و رنگ و طرح آن در نما و زیبایی استخر بسیار مهم است بنابراین باید در این مرحله با پیمانکار به خوبی صحبت کنید و نظر و سلیقه خود را بیان کنید. همه ی خریداران استخر دوست دارند که بیشتر در آن شنا کنند تا اینکه هر روز مشغول تمیز کردن داخل آن باشند. در واقع آب استخرهای بتنی و یا وینیل لاینر به اندازه ی کافی گرم نمی شوند، در واقع گرما را نگه نمی دارند و برای گرم شدن باید گاز یا برق بسیار بیشتری مصرف کنند و همین باعث می شو که مبلغ قبص برق و گاز ماهیانه آن ها به شدت زیاد شود. ولی از اینجا به بعد میخواهیم به طور تخصصی تفاوت بین استخرهای پیش ساخته با استخرهای بتنی و سیمانی را کامل توضیح دهید. استخرهای پیش ساخته فایبر گلاس دوام و مقاومت بسیار بالایی در مقابل ضربه و نشتی نسبت به استخرهای پیش ساخته دیگر دارند. استخرهای آماده به دلیل مقرون به صرفه بودن، تنوع در اشکال، سایز بندی متنوع، مدت زمان پایین اجرا و راه اندازی همچنین قابلیت جابجایی آسان کاربرد فراوانی دارند.

استخرهای فایبرگلاس آماده با رعایت برخی از نکات اولیه می توانند بیش از ۵۰ سال عمر داشته باشند و یک سرمایه گذاری طولانی مدت به شمار می روند. حتی اگر سقف خانه شیبدار نیز باشد نیز می توان با انجام برخی کارها استخر را روی آن نصب کنید. در نصب استخر روی پشت بام مهمترین نکته این است که ساختمان زیر آن توانایی تحمل وزن سازه را داشته باشد. کیفیت و برند مصالح مورد استفاده مانند سرامیک و سنگهای به کار رفته، مکان احداث استخر، به عنوان مثال استخر روی پشت بام، به دلیل سازه خاصی که دارد، طراحی و محاسبات پیچیده آن نیاز به دانش و تجربه نیروی متخصص دارد، دارای هزینه بالاتری است، می توانید برای برآورد هزینه و قیمت ساخت استخر مورد نظرتان با کارشناسان ما تماس بگیرید. استخر های پیش ساخته نیز درست مانند هر استخر دیگری نیاز به مراقبت و ضدعفونی مداوم دارند. برای اجرای هر استخر آماده باید زمین مسطح و بدون سنگ و کلوخ و یا بر آمدگی را انتخاب کنیم یا زمین را با بتون صاف و سیقلی کنید , بر روی زمین از انواع فوم تاتامی نرم و یا زیر انداز با قطر زیاد استفاده کنید و زیر اندازی که در داخل بسته بندی استخر وجود دارد را بر روی فوم تاتامی پهن کنید و استخر را روی آن قرار دهید با پهن کردن زیر انداز فوم و زیر انداز از جنس گونی صدمه دیدن استخر کاهش پیدا میکند طول عمر استخر را چند برابر کنید , سی دی و کاتالوگ نصب استخر را به خوبی مطالعه کرده و به صورت دقیق استخر با قدم به قدم نصب کنید و دوباره برای اطمینان آن را چک کنید , لوازم جانبی مانند نردبان , پمپ تصفیه آب , را راه اندازی کرده و به داخل استخر بروید و تمامی چروک های استخر را باز کنید و بعد آب گیری نمایید , پس از ریختن آب در داخل استخر بگذارید که تا 10 سانتیمتر آب بالا بیاید و بعد دور تا دور استخر بچرخید و پایه ها را به سمت بیرون بکشید تا صاف و یک دست شود و هیچ گونه چروکی در داخل استخر نباشد که در این حالت میتوانید آب استخر را پر کنید .

تلفن تماس ۱۴۰۰۰ ۲۲۷ ۰۲۱ - ۰۹۱۲۰۷۰۴۰۳۷ اما با خواندن این مقاله دیدگاه خوبی در مورد اجرای استخر توسط خود یا یک پیمانکار حرفه ای بدست می آورید. برای ساخت استخر فایبرگلاس از قالب های ساخته شده توسط تکنولوژی CNC استفاده می شود که بسیار منحصر به فرد بوده و ظاهری زیبا به استخر فایبرگلاس می دهد به طوری که استخر های بتنی از نظر زیبایی ظاهری قابل مقایسه با استخر های پیش ساخته نیستند. بسیاری از کسانی که قصد خرید یک استخر فایبرگلاس آماده را دارند، قبلا استخرهای بتنی یا دیگر مدل ها را نصب کرده اند و هزینه ی گرم کردن آب استخر برای آن ها مشکل ساز شده است. استخرهای آماده از جنس فایبرگلاس در بازار امروز در بسیاری از پروژهها جای استخر بتنی را میگیرند. استخرهای پیش ساخته جایگزینی عالی برای استخرهای بتنی هستند. لازم به ذکر است که این مدل استخرها از لحاظ موقعیت قرار گیری بر روی سطح زمین با عنوان استخر پیش ساخته توکار و استخر پیش ساخته رو کار نیز نام گذاری می گردند. همین کش آمدن سبب می شود در صورتی که آب آن یخ بزند هیچ گونه وزن اضافی به بدنه استخر وارد نشود و استخر بدون هیچ مشکلی این شرایط را تحمل کند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن
avatar
کاربر سایت
تاریخ ثبت : 7 اردیبهشت 1402