میلگرد 32

میلگرد 32 میلگرد چیست ؟  میلگرد یا آرماتور فولادی است که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین آن مورد اس

توسط EMROOZTAFAHOM در 1 شهریور 1400

میلگرد 32

میلگرد چیست ؟

 میلگرد یا آرماتور فولادی است که در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین آن مورد استفاده قرار میگیرد .فولادی که به این منظور در سازههای بتن آرمه به کار میرود به شکل سیم یا میلگرد میباشد و فولاد میلگرد نامیده میشود.

در کشورهای مختلف فولاد میلگرد با استانداردهای متفاوتی تولید میشوند و در هر استانداردی طبقه بندی مشخصی در ارتباط با خواص مکانیکی فولادها وجود دارد. در ایران قسمت عمده فولادهای میلگرد که توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید میشوند.

 قیمت میلگرد

میلگرد یا ارماتور فولادی است که در بتن به منظور جبران مقاومت کششی آن استفاده می شود. میلگرد با استانداردهای متفاوتی تولید میشود و در هر استانداردی طبقه بندی مشخصی با توجه به خواص مکانیکی فولادها وجود دارد .

 از آرماتوربندی به منظور قوی ساختن ساختمان، پل، سد و استفاده م یشود، آرماتوربند با بستن میلگردها به هم توسط سیم آن هارا به هم متصل میکند. 

در ایران قسمت عمده فولادهای آرماتور که توسط کارخانه ذوب آهن اصفهان تولید میشوند با استاندارد روسی مطابقت دارند .

برای اطلاع از قیمت میلگرد راحت ترین راه استعلام از بازار  است. اما برای پیش بینی قیمت میلگرد آجدار و روند کلی قیمت ارماتور باید عوامل موثر بر قیمت آرماتور را شناخت و ارزیابی کرد .

بیشترین مصرف میلگرد در صنعت ساختمان و پروژه های عمرانی می باشد پس باتوجه به این نکته میتوان نتیجه گرفت که رونق بازار مسکن یا تسریع روند ساخت پروژه ها باعث افزایش تقاضای میلگرد شده و همین افزایش تقاضا موجب افزایش قیمت میلگرد یا همان ارماتور می شود.

در صدر لیست قیمت میلگرد ذوب اهن اصفهان قرار دارد که گران ترین میلگرد موجود در ایران می باشد و البته با کیفیت ترین .

کارخانه های زیاد دیگری نیز هستند که محصولات ان ها در بازار طرفدار دارد ازجمله: میلگرد پرشین ، میلگرد امیر کبیر، میلگرد کویر کاشان، میلگرد میانه، میلگرد ابهرو. ..

میلگرد ساده چیست ؟

 میلگرد های ساده یک  شاخ و  آنالیز بسیار مهم  در  تشخیص و واحد اندازه گیری دارند که به آن قطر اسمی می نامند .این قطر در  واقع قطر به صورت دایره ای است که در  عرض میلگرد قرار دارد و با آن قطر در واقع قطر میلگرد ر ا مشخص میکنند .

اکثر میلگردهای ساده برگ شناسنامه دارند که در  این برگ شناسایی تمامی  آنالیز  قطر میلگرد ساده درج شده است .کارخانه های میلگرد کاشان و  یزد میلگرد ساده  با کیفیت های بالا  تولید می کنند و این کارخانه ها از  کارخانه های معروف در زمینه تولید میلگرد ساده هستند

تنها روش مجاز و قابل استفاده برای جوشکاری میلگردها به یکدیگر جوشکاری فورجینگ سر به سر میلگرد است که با استفاده از اعمال فشار حین حرارت دادن با گاز اکسیژن و استیلن صورت میپذیرد.

 ( میلگرد ساده) A1 میلگرد

 ( میلگرد آجدار مارپیچA2 ( میلگرد

 ( میلگرد آجدار جناقیA3 (  میلگرد

 ( میلگرد آجدار مرکبA4 (  میلگرد

 .در بازار، میلگردها را با این نام ها میشناسند

 

  میلگرد آجدار 32 ذوب آهن اصفهان

  میلگرد آجدار 32 ذوب آهن اصفهان ، میلگرد A3، به عنوان یک میلگرد آجدار میباشد که تنش جاری آن 4000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع میباشد و تنش گسیختگی آن برابر 6000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است.

تغییر شکل نسبی پلاستیکی آن 14 درصد بوده و بطور کلی میلگردی ترد است و برای ساختمان مناسب میباشد. آج های آن بشکل جناقی (هفت و هشت) میباشد. در مکان هایی که سازه با تغییر شکل مواجه است، این میلگرد مناسب نبوده و عملیات جوشکاری در آن ممنوع میباشد.

مشخصات فنی

کد کالا

 

1009

عنوان کالا

 

میلگرد 32 آجدار A3 ذوب آهن اصفهان

تولید کننده

 

ذوب آهن اصفهان

سایز

 

32

استاندارد

 

A3

حالت

 

شاخه

محل بارگیری

 

کارخانه

واحد فروش

 

کیلوگرم

نوع

آجدار

 

 

میلگرد آجدار 32 نیشابور

میلگرد آجدار 32 نیشابور ، میلگرد A3، به عنوان یک میلگرد آجدار میباشد که تنش جاری آن 4000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع میباشد و تنش گسیختگی آن برابر 6000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع است.

 تغییر شکل نسبی پلاستیکی آن 14 درصد بوده و بطور کلی میلگردی ترد است و برای ساختمان مناسب میباشد. آج های آن بشکل جناقی (هفت و هشت) میباشد. در مکان هایی که سازه با تغییر شکل مواجه است، این میلگرد مناسب نبوده و عملیات جوشکاری در آن ممنوع میباشد.

مشخصات فنی

کد  کالا

 

1032

 

عنوان کالا

 

میلگرد 32 آجدار A3 نیشابور

 

تولید کننده

 

فولاد نیشابور

 

سایز

 

32

 

استاندارد

 

A3

 

حالت

 

شاخه

 

محل بارگیری

 

کارخانه

 

واحد فروش

 

کیلوگرم

 

نوع

 

آجدار

 

 

میلگرد ساده شاخه A1 سایز 32 فولاد کویر کاشان

میلگرد ساده شاخه A1 سایز 32 فولاد کویر کاشان دارای طول 12 متر، سطحی صاف و بدون آج است و تنش جاری 240 نیوتن بر میلی متر مربع (مگاپاسکال)، تنش گسیختگی 360 نیوتن بر میلی متر مربع و حداقل تغییر شکل نسبی

آخرین مطالب