معرفی پروفیل و کاربردهای آن

معرفی پروفیل و کاربردهای آن پروفیل ها از گزاره مهم‌ترین مقاطع فولادی می باشند که در صنعت

توسط EMROOZTAFAHOM در 17 آبان 1401

معرفی پروفیل و کاربردهای آن

پروفیل ها از گزاره مهم‌ترین مقاطع فولادی می باشند که در صنعت های مختلف و ساختمان سازی کاربردهای بخش اعظمی را به یار داردنوع صنعتی پروفیل ها همانطور که ذکر شد صرفا در صنایع متعدد همچون صنعت های نظامی و خودروسازی امکان به کار گیری دارد. پروفیل ها هم در اشکال متمایز موجود می باشد و بر همین شالوده به مدل بندی های مختلفی تقسیم بندی خواهد شداگر قصد دارید جهت خرید پروفیل مبادرت کنید؛ باید ابتدا کاربرد مدنظر خود را مشخص کرده و حیاتی دقت به آن نوع مناسب را گزینش کنید.

از کاربردهای این پروفیل می توان به موردها ذیل اشاره کرد:

 • استفاده از پروفیل درب و پنجره

 • جهت تولید درب و پنجره های آلومینیومی و آهنی

 • استفاده جهت ایجاد نرده های فلزی

 • استفاده جهت ساخت ستون و اسکلت فلزی ساختمان ها

 • استفاده جهت صنعت خودروسازی

 • استفاده به جهت ایجاد پایه، میز و صندلی

 • استفاده از پروفیل های مربعی صورت

 استفاده جهت پوشش کارگاه ها حساس پروفیل زد

 • استفاده جهت چهارچوب درهای بزرگ آهنی و انواع قالب های فلزی

 • مورد به کارگیری در اتومبیل آلات

فرآیند تولید پروفیل

تولید محصولات فولادی غالبا خارج از این دو طرز نیست، یا به شکل نورد گرم ساخت میگردند یا این که به رخ نورد سرد؛ در ادامه به تشریح طریق تولید پروفیل حیاتی روش‌های ذکر شده پرداخته خواهد شد. گفتنی میباشد تولید اشکال لوله‌های فولادی هم در شرایطی شبیه قوطی و پروفیل انجام می‌شود.

 تولید پروفیل حیاتی نورد گرم یا غیرمستقیم

در مراحل نورد گرم همانطور که باخبر میباشید فرآورده شمش که مواد اولیه ایجاد محسوب می‌شود، طی عملیات نوردکاری به لوله و درنهایت به پروفیل تبدیل می‌شود. لوله‌هایی که با همین طرز به دست می‌آید پس از جوش خوردن اهمیت عبور از دستگاه‌هایی که لوله را از همگی طرف پایین فشار می‌گذارند، تغییر تحول صورت میدهد و در نهایت پس از برشکاری در بعدها مشخص، بسته‌بندی می‌شود

تولید پروفیل اساسی نورد سرد یا این که مستقیم

 مواد اولیه تولید پروفیل حیاتی نورد سرد به طور معمول ورق کلاف می باشد که بایستی کیفیت بالایی هم داشته باشد؛ تبدیل ورق به انواع پروفیل فرایند طولانی را طی می‌کندنخستین سطح قرار گرفتن ورق در دستگاه برش می باشد که این دستگاه کارکردهای متفاوتی مثل قسمت ذخیره کلاف، کلاف‌گیر، ضربه‌گیر، میز حمل‌کننده، سیستم بازکننده طوقه کلاف، کنترل‌کننده کناره ورق برای تهیه بهتر، صاف‌کننده ورق، گیوتین، قرقره‌های هدایتگر ورق، غلتک‌های تغذیه ورق، بخش برش، غلتک‌های جداکننده ورق بریده شده، محافظ نوارها و نوارجمع‌کن، دارد. در ابتدا ورق کلاف شده در دستگاه برش قرار گرفته و پس از گشوده شدن رول، اصلی غلتک‌هایی صاف و مسطح می‌شود، رول بازشده پس از مقداری حرارت‌دهی و قابل انعطاف شدن، با گیوتین برش می‌خورد. پس از برش ورق‌ها، در بخش شافت از نیز تجزیه شده و به نصیب نوار جمع‌کن می‌رسند. در همین بخش دو سر ورق به شرایط گزینه حیث تغییر و تحول رخ دیتا می‌شود. پس از این سطح نوارهای رخ گرفته شده، به نیز جوش خورده و پس از برش نیز بسته‌بندی می‌شوند

خصوصیت های پروفیل

همانطور که می‌دانیم پروفیل گونه های متفاوتی دارد که هر کدام نیز اهمیت خصوصیت و کاربرد منحصر به خویش است. سبک و سنگین بودن پروفیل، صنعتی و ساختمانی بودن، ایجاد حیاتی مراحل نورد سرد یا این که گرم، کالا پروفیل تولیدشده از گزاره مواردی هست که موجب تفاوت ویژگی‌ها و کاربردهای هر یک نسبت به دیگری می‌شود. به تیتر نمونه پروفیل ساختمانی بیشتر در ساخت در و پنجره، نرده و ... کاربرد دارد، پروفیل صنعتی در صنعت خودروسازی، پزشکی، نظامی، ایجاد میز و صندلی و ...استفاده می‌شود. پروفیلهای بسته اکثر در نرده، راه‌پله، خودروسازی، اسکلت فلزی سازه و ... به عمل می‌رود. از پروفیل باز در تولید سوله، سالن ورزشی، پارکینگ عمومی، انبارها، کشتی‌سازی و ... به کارگیری می‌شود.

قیمت پروفیل

همانطور که ذکر شد پروفیل از گزاره پرکاربرد ترین مقاطع ساختمانی می باشد که در مواد بخش اعظمی از آن استعمال خواهد شد. در حیث داشته باشید که معمولاً پروفیل ها در سایز ها و بعدها متعدد دارای میزان مرغوب بودن های مختلف در بازار می باشد. به این خاطر ارزش آن ثابت نخواهد بود. به طور کلی می‌توان گفت قیمت پروفیل حیاتی توجه به ابعاد سایز آن، مدل و گونه آن، کاربرد، سوله سازنده، کیفیت ساخت، نوسانات ارز و دلار، بها روز آهن آلات و … در هم اکنون نوسان می باشد

گروه آهن هایپر به خاطر انتخاب بهتر مشتریان عزیز سعی کرده میباشد تا هزینه همین مقطع فولادی را به رخ به روز و آنلاین در وب وبسایت https://ahanhyper.com/ درج نماید. شما مخاطبان گرامی می توانید جهت بازدید ارزش انواع مقاطع فولادی به وب وب سایت مراجعه کرده و تحلیل نمایید. به همین رخ جنس قابل قبولی را اهمیت توجه به میزان دارایی آیتم لحاظ خود تهیه و تنظیم خواهید کرد.

شایان ذکر هست که گروه آهن هایپر همواره در همت است تا مقاطعی را عرضه کند که علاوه بر کیفیت و مرغوبیت بالا از حیث اقتصادی هم مطلوب و به صرفه باشد. پس دارای اطمینان خاطر این مقاطع را تنظیم کرده و در کاربردهای لحاظ خود از آن بهره مند شوید

صحبت نهایی

 پروفیل و اشکال متعدد آن در تعداد زیادی از ساختمان هایی گزینه استفاده قرار می گیرد که تمامی ما آنان را به رخ روزانه بازدید می کنیم. هدف از به فعالیت بردن پروفیل ها در ساختمان سازی همین است که مقدار مقاومت و ایمنی بنا افزایش پیدا کند و همچنین از خوردگی جلوگیری شده و وزن آن کمتر یابد. حتی در صنعت های خودروسازی و تجهیزات نظامی و پزشکی هم مقاومت  این محصول به فعالیت گرفته می شوداین وسیله کاربردی و حساس مهم گونه های متفاوت و قیمت های مختلفی می باشد.

هر یک از گونه های آن برای بخش ویژه ای از یک سازه قابل به کارگیری خواهد بود. مهندسان عمران ابتدا میزان نیرو موجود بر بر روی هر بخش ساختمان را اندازه می گیرند و آن‌گاه تصمیم می گیرند تا از چه نوع پروفیلی استفاده شود. در صورتی که میزان ضخامت و اندازه پروفیل بالا باشد قیمت آن به به عبارتی نسبت بالا می روددر صورتی که در آیتم خرید کردن و به کارگیری از همین محصول به مشاوره نیاز دارید می توانید دارای مشاوران سایت ahanhyper.com در رابطه باشید.

 

آخرین مطالب