MediaTek می گوید که آن را نمی خواهد به فروش تراشه 5G به Huawei غیر قانونی

در ژانویه 2019, Huawei برنامه ریزی شده بود در پایان سال به عنوان برترین تولید کننده گوشی های هوشمند در جهان اس

توسط EMROOZTAFAHOM در 14 خرداد 1399
در ژانویه 2019, Huawei برنامه ریزی شده بود در پایان سال به عنوان برترین تولید کننده گوشی های هوشمند در جهان است. شرکت حمل 205 میلیون گوشی در طول سال گذشته و آن P30 خط و همسر 30 خط انتظار می رود که در دو فروشندگان بزرگ برای این شرکت است. اما در اواسط ماه مه وزارت تجارت ایالات متحده برای اهداف امنیتی قرار می گیرد Huawei در آن نهاد لیست. این مانع از ساز و برگ از دسترسی به ایالات متحده در زنجیره تامین آن را صرف 18 میلیارد دلار در سال 2018 است.

MediaTek می گوید که آن را نمی خواهد شکست قانون به عرضه Huawei با چیپس

در حالی که هواوی قادر به پیدا کردن یک راه حل به جای بسیاری از آن ایالات متحده آمریکا تامین کنندگان یکی از آن نمی تواند به راحتی جایگزین شد گوگل. ناتوانی خود را به مجوز گوگل خدمات تلفن همراه مانع هواوی گوشی با استفاده از برنامه های گوگل مثل Search, Maps, Gmail, YouTube, درایو, فروشگاه بازی, و دیگران. این مهم نیست در چین که در آن این برنامه ممنوع اما به هر حال تاثیر بر فروش Huawei گوشی به دیگر بازارهای خارج از چین است. هنوز یک افزایش بزرگ در فروش داخلی led توسط مصرف کنندگان چینی در نظر گرفته که این شرکت به یک قربانی از آمریکا قلدری اجازه آن را به تحویل 240 میلیون گوشی در سراسر جهان در سال 2019. 17% افزایش سالانه کمک Huawei پیش افتادن از اپل به جایگاه دوم در میان تولید کنندگان تلفن با وجود آن که قادر به بالا سامسونگ.
به دنبال یک راه برای تنبیه کردن, Huawei برای پیدا کردن راه های خلاق در اطراف ممنوعیت ماه گذشته ایالات متحده تغییر یک قانون صادرات به نیاز است که هر ریخته گری با استفاده از "محصول مستقیم از برخی ایالات متحده آمریکا نرم افزار و فن آوری" با اخذ مجوز از وزارت تجارت ایالات متحده به منظور کشتی تراشه برای Huawei. در حالی که هواوی می کند خود را داشته باشد تراشه واحد طراحی (HiSilicon) آن متکی ریخته گری برای تولید این تراشه ها. در واقع این دومین مشتری از پیشرو مستقل ریخته گری TSMC کمک $5.2 میلیارد دلار به دومی درآمد سال گذشته است. ایالات متحده اجازه می دهد Huawei را تحویل تراشه های ایجاد شده از ویفر تحت تولید به عنوان از آوریل 15th به عنوان طولانی به عنوان آنها تحویل داده شده توسط اواسط سپتامبر. این باید اجازه می دهد Huawei برای دریافت به اندازه کافی برش لبه 5nm گیرین 1020 چیپست از TSMC را به انجام برسانند سفارشات برای آینده Mate سری 40.
TSMC شروع به تولید تراشه با استفاده از آن 5nm روند با 171.3 میلیون ترانزیستور shoehorned به یک مربع متر ، که در مقایسه با 7nm گیرین 990 تراشه های مورد استفاده در Huawei فعلی P40 سری. دومی جزء متناسب با 96.5 میلیون ترانزیستور را در یک مربع mm; بیشتر ترانزیستور در داخل یک تراشه قدرتمند تر و با انرژی کارآمد آن است. آی فون اپل 12 خانواده می تواند اولین گوشی های هوشمند مجهز می شود یک 5nm تراشه A14 مصنوعی. دومی را 15 میلیارد ترانزیستور در داخل در مقایسه با 8.5 میلیارد دلار برای در حال حاضر شاغل A13 Bionic سری.

Huawei می تواند در نهایت با استفاده از MediaTek را Dimensity تراشه 5G در اکثریت خود را بالا پایان گوشی های

Huawei مشکل است که چه خواهد شد آن را انجام دهید برای پیشرفته 5nm تراشه های اولیه در سال 2021 هنگامی که زمان می آید برای تولید P50 خط ؟ در حالی که این شرکت دارای انبار دو سال از تراشه با توجه به شاخص Nikkei Asian Review این تراشه های طراحی شده برای گوشی های. این تراشه در حال احتکار توسط هواوی ساخته شده توسط Intel و برنامه ریزی تراشه طراح Xilinx برای شرکت ایستگاه های پایه و ذخیره سازی ابر کسب و کار. Huawei در جهان است تامین کنندگان پیشرو از تجهیزات شبکه.
هفته گذشته ما به شما گفت که Huawei می تواند به نوبه خود به طراح تراشه MediaTek برای خرید برش لبه تراشه 5G. جالب اینجاست که مدیاتک نیز آن تراشه های تولید شده توسط TSMC می کند و خود را ساخت تاسیسات. برخی بر این باورند که مدیاتک خواهد خرید تراشه های ساخته شده توسط TSMC قرار داده و نام خود را بر روی آنها قبل از فروش آنها به هواوی. یک گزارش از چین به نقل از یک MediaTek سخنگوی چه کسی گفت که هیچ راهی وجود دارد که این شرکت را نقض قوانین و یا دور زدن قوانین و مقررات با فروش TSMC تراشه برای Huawei. اما GizmoChina گزارش که Huawei و مدیاتک در حال مذاکره برای عرضه Huawei با آن Dimensity چیپست که شامل یکپارچه 5G مودم تراشه. به عنوان یک نتیجه, MediaTek می تواند در نهایت تبدیل شدن به Huawei بزرگترین تولید کننده تراشه های خود را برای بالا پایان تلفن های جایگزین خود را HiSilicon واحد.
احتمال دیگر در دراز مدت است SMIC چین s بزرگترین ریخته گری. در حال حاضر هر چند پیشرفته ترین تراشه که SMIC می تواند ارائه با استفاده از 14nm فرایند است که آنچه مورد استفاده قرار گرفت تولید چادر جدید Kirin 710A تراشه برای اواسط محدوده گوشی های. SMIC است که گفته می شود کار بر روی 7nm-8nm گره بوده ولی صالح با یک شکست برای به دست آوردن پیشرفته لیتوگرافی تجهیزات.


tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de