کار از خانه در توییتر است طبیعی جدید برای همیشه لطفا برای

توییتر کارکنان می در ادامه کار از راه دور تا زمانی که آنها می خواهند گفت: مدیر عامل شرکت جک دورسی در ایمیل.
 
بنابراین حتی پس از این مستند به پایان می رسد, آن را تا به کارکنان که در آن آنها می خواهند برای رفتن به دفتر و یا محل کار از خانه.
 
البته سیاست نمی شود به همه کارکنان و کارگران که در دستور کار است که آنها در حال حاضر در سایت خواهد شد که به گزارش بازگشت به کار.
 
اما برای بقیه از کارکنان توییتر کار از خانه می تواند تبدیل به واقعیت جدید.
 

توییتر تا به حال در مورد داشتن یک توزیع نیروی کار و قبل از همه گیر زده

 
این شرکت طرفدار بود از راه دور کار قبل از coronavirus مجبور به شرکت در سراسر جهان به خود اجازه دهید کارکنان از خانه کار می کنند. آن را تعطیل دفاتر خود را در ماه مارس به دلیل همه گیر و این چند سال ثابت کرده اند که این مدل کار می کنند.
 
البته کارکنان است که می خواهید به بازگشت به خود را cubicles خواهد بود و مجاز به انجام این کار. با این حال توییتر به نظر می رسد در هیچ عجله ای برای بازگشایی دفاتر خود را.
 
این شرکت می گوید ترین مکان های باز نمی شود و قبل از سپتامبر و از آن خواهد شد مبهوت و فرایند تدریجی است. و همانطور که ذکر شد قبل از, حتی زمانی که توییتر دفاتر انجام و در نهایت بازگشایی کارکنان می توانید به عقب برگردید. کمک هزینه برای کار از راه دور منابع نیز افزایش یافته است به $1,000 برای همه کارگران است.
 
سفر کسب و کار باقی خواهد ماند و به حالت تعلیق تا سپتامبر با چند مورد استثنا و همه در شخص رویدادهای لغو شده است برای بقیه سال.
 
مدل های جدید نیز به طور بالقوه اجازه می دهد توییتر به استخدام از راه دور.
 
کار از خانه به شمار چالش های خاص خود را و حتی اگر چند ماه گذشته را تدریس توییتر که این کار می تواند برای آن باقی مانده است دیده می شود که چگونه آن را بازی خواهد کرد در دراز مدت است.
 
این احتمال وجود دارد که بسیاری از شرکت های دیگر در حال فکر کردن در امتداد همان خطوط و ما می توانیم انتظار مشابه اطلاعیه ها در آینده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>