این Pixelworks مصاحبه: چگونه OnePlus در زمان سامسونگ صفحه نمایش و ساخته شده از آن بهتر

چه چیزی در پشت Android بهار گوشتي مانند وان پلاس 8 Pro گرفتن آیفون-سطح کالیبراسیون صفحه نمایش و ضرب و شتم سامس

توسط EMROOZTAFAHOM در 23 تیر 1399

چه چیزی در پشت Android بهار گوشتي مانند وان پلاس 8 Pro گرفتن آیفون-سطح کالیبراسیون صفحه نمایش و ضرب و شتم سامسونگ در پرچمدار نمایش بازی گرفتن ویژگی های بیشتر از همان پنل?

خوب ol' آمریکا/Silicon Valley مبتکر تلاش برای تصویربرداری کمال به نام Pixelworks. ما به تازگی نشستم برای مصاحبه با مدیر عامل شرکت تاد DeBonis Sr., مدیر فنی, بازاریابی, Vikas Dhurka و معاون رئیس جمهور از شرکت های بزرگ بازاریابی پیتر کارسون.

که مقر آن در سان خوزه به Pixelworks تیم تبدیل آن بوتیک-صفحه نمایش با کیفیت راه حل های سمت رشد صنعت تلفن همراه در چند سال به عقب. آنها مسلح با دو دهه تجربه صفحه نمایش ارائه سفارشی تصویربرداری تراشه شروع با پروژکتور برای مشهور مارک های ژاپنی. نه "طلوع خورشید" با وسلی اسنایپس سال و در عین حال زمانی که ژاپن به امریکا ناهار درست مثل زمان چین را بترساند اما هنوز هم که در آن آنها در حال حاضر...

Pixelworks خوب ol' Silicon Valley داستان موفقیت


تحت مدیر عامل شرکت تاد DeBonis, Pixelworks به تازگی وارد یک همکاری استراتژیک با کوالکام به ادغام آن نرم Iris نمایش پردازش و کالیبراسیون راه حل برای مشتریان خود را گل سرسبد 8-سری چیپ ست های موبایل شروع با Snapdragon 855. این امر تا حدودی توضیح نحو نامشخصی آرایه غنی از صفحه نمایش جدید و پردازش تصویر ویژگی های است که کوالکام bragged در مورد زمانی که اعلام 855 و 865 پردازنده های تلفن همراه نسل. مسلح با این همکاری موفقیت Pixelworks موفق به متقاعد کردن های مختلف اندیشه سازان که آنها بیش از حد می تواند در تلاش برای اپل سطح صفحه نمایش کالیبراسیون و دقت و صحت رنگ برای فقط چند دلار بیشتر در هر واحد با آن زنبق 5 نمایش چیپ و نرم افزار.

نتیجه ؟ گوشی مثل وان پلاس 8 Pro است که سامسونگ پنل و Pixelworks Iris 5 چیپ و نرم افزار های داخل آن را نه تنها رنگ-معتبر اما با ویژگی های بیشتر (مانند پویا refresh در رزولوشن کامل و یا متغیر نرخ فریم ویدئو) از آنچه که سامسونگ ارائه می دهد خود را در آن بیشتر گوشی های گران قیمت در آخرین گل سرسبد S20 سری.

علاوه بر این, شخص ثالث نمایش اندازه گیری مانند ما نقد و بررسی و یا Displaymate را معیار نیز متوجه عالی چارت رنگ پوشش در تمام gamuts و ایده آل دلتا و تعادل رنگ سفید تعداد در خط و یا بهتر از آنچه اپل یا سامسونگ دستیابی هستند. چه می دهد ؟

این Pixelworks مصاحبه و یا چگونه صفحه نمایش تلفن همراه و جریان محتوای یک تصویر کامل ازدواج


این مصاحبه با Pixelworks تیم در مورد خود محوری به همراه یک تحول که از آنها به دلیل بیم و مزایای در حال حاضر شده است با اندکی ویرایش شده برای طول و وضوح.

PhoneArena: می تواند شما استادانه درست شده کمی بیشتر در فرد پس از تولید نمایش کالیبراسیون که Pete Lau از وان پلاس گفت: 8 Pro پانل قرار گرفته بودند و به نظر می رسد که مانند یک نیاز برای استفاده از عنبیه 5 تکنولوژی ؟ چگونه آن را, چگونه آن را اضافه کردن به این هزینه ،

مدیر عامل شرکت تاد DeBonis: اپل در حال شروع به تعریف صفحه نمایش تمایز با صفحه نمایش شبکیه چشم. آنها مارک آن شدند و اولین شرکت در جهان به کالیبره کردن هر صفحه نمایش آینده خط تولید. و به تمرکز بر روی دقت رنگ و انجام کارهایی مانند تنظیم صفحه نمایش به نور محیط اطراف شما [که] آنها به نام تن درست. هیچ کس واقعا انجام این کار نه دیگر 80% تا 85% از بازار... اپل استفاده نمی کند و اعداد [اما] حل مشکلات واقعی و چهره های بسیار ظریف راه به بازار راه حل های آن به مشتری.

Sr. مدیر Vikas Dhurka
: در حال حاضر آن را در واقع یک تفاوت, [مورد نیاز است]. Oem ها در گذشته انتخاب نکنید که برای هزینه دلایل به طور خاص برای هزینه های مرتبط با کارخانه زمان آزمون ، ما روند اختراع شده است و ما می توانیم ارائه کالیبراسیون در تمام رنگ gamuts در یک پروسه بدون برگشت به بررسی مجدد. این فرایند طول می کشد تنها حدود 26 ثانیه [هر گوشی]...است که در کسری از زمان مورد نیاز با روش های دیگر.

رنگ کالیبراسیون چیزی بود که Pixelworks است منحصر به فرد شناسایی شده و کار با مشتریان طی سه تا چهار سال است. ما در تلاش برای رسیدن به یک نقطه که در آن شاخص بودند معرفی این عنوان از ویژگی های واقعی. و شما اشاره کردید که اگر آن را یک ضرورت, من می خواهم بگویم آن را یک ضرورت از دیدگاه کاربر. بدون به درستی کالیبره گوشی من فکر می کنم تجربه کاربر نهایی برای این سوپر روشنایی بالا و وسعت رنگ گسترده ای صفحه نمایش OLED خواهد بود underwhelming.

معاونت پیتر کارسون: ما چگونه انجام کالیبراسیون است که در واقع بسیار انعطاف پذیر است. ما می توانیم کالیبره کردن در صفحه نمایش کارخانه در سطح و یا در گوشی سطح. مشتریان ما در حال انتخاب به انجام آن در گوشی سطح است که می توان برخی از آنها را قابل دقت رنگ به دلیل مزایای آن برای جبران برخی از ویژگی های یک تلفن است که می تواند بر دقت رنگ مانند تغذیه و ترمال.

حتی اگر فروشنده نمایش calibrates پانل در کارخانه خود را هنگامی که پنل ازدواج با یک تلفن پس از مونتاژ صفحه نمایش سیستم است که به ویژگی های مختلف است که می تواند دقت رنگ. این یکی از دلایلی است که همان پنل بهتر می تواند بر روی دو مدل گوشی طراحی شده اند که در همان زمان با قابلیت های مشابه و اجزای اصلی این تفاوت که Pixelworks Iris 5 پردازنده و نرم افزار...


PhoneArena
: آنچه می رود به عنبیه 5 تراشه بر روی گوشی های مانند وان پلاس 8 Pro و چگونه آن را اضافه کردن به هزینه نهایی از صفحه نمایش بسته است ؟

Pixelworks مدیر عامل شرکت تاد DeBonis
: این شش تا هشت ماه همکاری نزدیک با [Ca] نرم افزار تیم توسعه سیستم نمایش مهندسین صفحه نمایش فروشنده و در بسیاری از موارد AP [نرم افزار پردازنده] فروشنده. ما به طور موثر وارد بصری ما پردازنده بین AP و صفحه نمایش کنترل کننده با استفاده از MIPI رابط.


ما تبدیل شده اند تقریبا مانند برون سپاری سیستم نمایش مهندسی شریک است. با 8 Pro, ما شروع به کار را از طریق تمام اشکالات... شما را از طریق صدها نفر قبل از شما را به یک تلفن برای تولید امروز. ما نیز پس از یکپارچه [که] ما معمولا اول مؤلف از همه این اشکالات بنابراین ما کمک به این تیم اختصاص دهید و کار را از طریق آنها. برخی [از اشکالات] بازگشت به AP فروشنده به فروشنده نمایش برخی از آنها مرتبط آندروید و برخی از بازگشت به تولید کننده تلفن همراه است که پیکربندی چه با شما تماس یک "پوست" در نسخه خود را از اندیشه.

معاونت پیتر کارسون: عنبیه تراشه است که در واقع بخش کوچکی از صفحه نمایش سیستم هزینه. که در آن ما رو کشش در ابتدا در قیمت های حساس اواسط ردیف. به این دلیل بود که کسانی اخیر مانند HMD, TCL و دیگران دریافتند که آنها می تواند افتراق با ویژگی های حق بیمه مانند HDR بدون نیاز به گام تا گرانتر 700 یا 800 ردیف برنامه های پردازنده. و با ما Iris 3 تراشه آن را همیشه در HDR تجربه بنابراین شما دریافت که عمق رنگ و کنتراست حتی در هنگام مشاهده SDR محتوای... در علاوه بر این به بهترین در کلاس دقت رنگ ها و پیشرفت های دیگر. AP نه تنها جایی برای صرفه جویی بالقوه است. وجود دارد می تواند به عنوان بسیار به عنوان یک 10 دلار هزینه در محدوده داخل هر طبقه از صفحه نمایش. این Pixelworks تراشه کوچکی از آن محدوده به طوری که تاثیر کلی این است که حداقل هزینه های خنثی و یا یک شبکه کاهش هزینه... که با توجه به صفحه نمایش و یا برنامه های پردازنده صرفه جویی در هزینه.


PhoneArena: شما می توانید نظر در فضائل از داشتن یک سخت افزار پویا refresh rate MEMC و نمایش HDR جزء نسبت به عمدتا راه حل نرم افزاری می خواهم در, می گویند کهکشان S20 سری?

معاونت پیتر کارسون: مشتریان ما در حال حاضر نمایش رهبری است. این یک نقطه من واقعا می خواهم به تاکید. ما پیش بینی این نرخ تجدید بالا روند خیلی زود و بهینه سازی عنبیه ما 5 راه حل برای آن است. مشتریان ما در حال استفاده از آن در حال حاضر... که چرا ما باید یک معماری است که به صورت پویا نقشه از ویژگی های خاص مجموعه به برنامه های خاص و موارد استفاده. و در همان زمان سیستم نیز به صورت پویا سوئیچ بین عنبیه سخت افزار و نرم افزار بسته به مورد استفاده از.

مزیت اجرای ما در OnePlus 8 Pro و یا پیدا کردن X2 است که ما باید برخی از ویژگی های اصلی است که می تواند اجرای موثر در نرم افزار در نرم افزار پردازنده مانند کالیبراسیون دقت رنگ اتوماتیک روشنایی صفحه نمایش را کنترل و تن انطباق با نور محیط. ما تراشه دارای یک سوپرست از جمله ویژگی های این و عملکردهای پیچیده تر مانند حرکت پردازش SDR-به-HDR تبدیل هشیاری و [تصویری] قاب پردازش است که باید انجام شود در سخت افزار برای عملکرد و بهره وری قدرت. ما باید بسیار تخصصی تراشه های با مقدار زیادی از سفارشی IP بهینه ترین قدرت-عملکرد - و مقرون به صرفه از هر پیاده سازی.


شما فقط می توانید بازده آن در حال اجرا نرم افزار بر روی DSP یا پردازنده گرافیکی برای برخی از این توابع. ما ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار سیستم انعطاف پذیری و ارائه یک تجربه کاربر سازگار از ویژگی های نرم افزار در حال اجرا بر روی پیکسل نیز اجرا بر روی عنبیه تراشه. برای استاتیک با استفاده از موارد مانند مرور وب و رسانه های اجتماعی و یا خواندن این سیستم می تواند بازگشت به ویژگی های نرم افزار تنها و صرفه جویی در قدرت به دلیل آنها نمی نیاز به این نوع از پردازش شما نیاز به پویا موارد مثل فیلم و بازی.

ما تراشه در واقع می رود به خواب هنگامی که نرم افزار ما در حال کار برای استاتیک با استفاده از موارد. در یک روز معمولی از استفاده از این می تواند به مقدار دو سوم از زمان استفاده در حالی که یک سوم از روز صرف شده در برنامه های پویا مانند تماشای ویدئو و یا بازی می تواند مصرف تا 75 ٪ از عمر باتری این گوشی مستقل از ما جنس زنبق و سوسن تراشه. پس خبر خوب این است که ما در واقع می تواند انجام کارهایی مانند افزایش نرخ فریم و صرفه جویی در قدرت...

برای مثال شما در حال بازی یک ویدئو و یا بازی در 24 یا 30 فریم در ثانیه و شما در حال ارتقاء به 60 برای مطابقت با صفحه نمایش... ما می توانید انجام دهید که با کاهش کل سیستم قدرت از بومی در حال اجرا در 60 در برنامه های, و [اما] ما در حال اجرا پیشرفت های اضافی نیز هست. خط پایین این پردازنده باعث بهبود کیفیت صفحه نمایش تنها با یک اغماض تاثیر بر کل سیستم قدرت.


ما انجام داده اند سطوح مختلف بهینه سازی با وان پلاس برای بهبود عملکرد صفحه نمایش در تمام حالات از جمله پویا refresh rate switching است که پشتیبانی نمی شود در کهکشان S20 و نه ترکیبی از 120 هرتز و رزولوشن WQHD. هر دو مزایای منحصر به فرد در وان پلاس 8 Pro.

PhoneArena: پویا خواهد 120Hz, MEMC و دیگر ویژگی های منحصر به فرد ممکن است با foldable نمایش مانند در کهکشان برابر و یا Huawei Mate Xs ،

Sr. مدیر Vikas Dhurka: از قابلیت نقطه نظر فن آوری است که ما منکر به اندازه صفحه نمایش و طراحی مکانیکی از صفحه نمایش. با Pixelworks پردازنده هر صفحه نمایش می تواند یک تجربه بصری است که به مراتب برتر از هر چیز دیگری است که در خارج وجود دارد.

PhoneArena: ما می بینیم که شما ذکر همکاری با کوالکام بر روی چیپ ست Snapdragon برای نرم افزار Iris راه حل شما می توانید به ما بگویید که کمی بیشتر در مورد آن ؟ دلیلی برای درخواست دوباره سامسونگ, نرم افزار نرخ تجدید مدیریت راه حل که به نظر می رسد بسیار بدتر از یک باتری گراز در آن Exynos مدل نسبت به Snapdragon آنهایی که خود نرم Iris پیاده سازی ممکن است چیزی برای انجام با آن.

معاونت پیتر کارسون: ما در واقع با آنها کار می کرد [Qualcomm] به عنوان یک ISV [فروشنده نرم افزار مستقل] در اجرای نرم افزار ما به طور خاص برای بهینه سازی چگونه آن را اجرا می کند در حق بیمه-ردیف پیکسل تراشه مانند 855 و 865. من نمی توانم صحبت می کنند به Exynos اجرای, اما توانایی برای مشتریان خود دستگاه به صورت پویا سوئیچ بین ما ویژگی های نرم افزار در حال اجرا بر روی پیکسل, و ما بسیار بهینه سازی سیلیکون مبتنی بر ویژگی های است که شاید یک دلیل آنها قادر به کشش پاکت از هر دو عملکرد و قدرت بهره وری بیشتر از دیگران است. ما هنوز در حال ارزیابی اینکه به راه حل نرم افزاری ما به Snapdragon 700 ردیف, اما نه همه APs می توانید اجرای نرم افزار ما.. به آن نیاز دارد را به نمایش مناسب خط لوله و متعلقات; هنگامی که ما را به نرم افزار ما را به آینده ردیف ما انتظار داریم که به ادامه همکاری با کوالکام.

PhoneArena: در اندیشه 11 گوگل قصد معرفی یک گزینه برای توسعه دهندگان نرم افزار به تصمیم می گیرید که نرخ تجدید برنامه های خود را در حالات مختلف. آیا شما فکر می کنم که کمک بیشتری از گوگل در سطح سیستم کار خود را آسان تر در نرم افزار جانبی و از همه چیز و یا شما می توانید اساسا بدون آن کار می کنند?

معاونت پیتر کارسون: بزرگ AP فروشندگان شاید بیشتر به تعریف آندروید رفتار در اکثر گوشی های [از گوگل]. آن ممکن است مفید ساختمان آگاهی مصرف کننده برای منافع خاص نرخ تجدید و توسط نرم افزار. اما اکثر مصرف کنندگان نمی خواهید به دوش با تلاش برای شکل که مگر آنها با تکنولوژی زرنگ و دانا مصرف کنندگان و یا gamers مشتاق. و اگر شما نگاه کنید در این رویکرد است که وان پلاس و OPPO را دارند کسانی که پستی نوع خاک سپرده شد در تنظیمات سیستم خود را به عنوان آزمایشگاه امکانات را برای کسانی که واقعا می خواهید به بازی با تنظیمات صفحه نمایش.

اما این که هدف از داشتن یک حالت پیش فرض. پیش فرض کارخانه است که واقعا برای اکثر مصرف کنندگان و در واقع روش کار ما با گوشی های هوشمند نصب شده به ویژگی های نقشه برای نرم افزار همچنین باعث می شود آن بدون درد برای مصرف کننده به جای سعی کنید به کشف کردن اگر آنها نیاز به SDR-به-HDR تبدیل و یا حرکت پردازش به صورت خاص مورد استفاده. به عبارت دیگر برنامه های خاص و انواع محتوا را می توان در لیست سفید تنها برای آن دسته از ویژگی های است که ماده در هر مورد به طوری که میانگین مصرف کننده نیست و باید به فکر می کنم در مورد آن.

من فکر می کنم صفحه نمایش گوشی های هوشمند را دریافت پویا تر اگر شما به دنبال چه چیزی اتفاق می افتد در دور بعدی گل سرسبد 120 هرتز تطبیقی نرخ فریم و پانل - همه چیز در حال رفتن به تبدیل شدن به بیشتر تطبیقی و نه کمتر. بنابراین تمام ایده دستی تعویض و انتخاب حالت من فکر می کنم, می تواند تبدیل به منسوخ شده است.

PhoneArena: شما در حال حاضر به نظر می رسد برای اولین بار تکان دهنده مزیت بیش از هر نوع دیگر صفحه نمایش راه حل پردازش در موبایل قلمرو. حتی سامسونگ و Huawei نمی تواند تکرار آنچه شما بچه ها را برای وان پلاس یا OPPO گوشی صفحه نمایش – چیزهایی مانند MEMC, پویا, تازه, تطبیقی, رنگ, و غیره. آیا شما تصور نگه داشتن این مزیت در سال آینده نیز در حال مرتب کردن بر اساس یک بوتیک فروشگاه برای بهترین تلفن همراه تصویربرداری راه حل ؟

مدیر عامل شرکت تاد DeBonis: ما تنها شرکت است که تحویل مستقل بصری پردازنده خارج از برخی از توابع در Qualcomm یا سامسونگ پردازنده. وجود دارد برخی از شرکت هایی که من دیده ام تبادل طرح های کاغذ در حال حاضر به رقابت در برابر ما چون ما به اندازه کافی تاخت و تاز است که آنها در حال شروع به دیدن ما ایجاد یک بازار وجود دارد.

دانش ما به دست آورد بیش از آن شش [سوسن] نسل ما اشتباهات و سپس آنها را ثابت. با این که تجربه یادگیری هر کسی فقط به بازار آمدند و در تلاش برای رقابت با این, حتی اگر آنها به حال خیلی بیشتر پول می گرفتن ما در منحنی یادگیری.

بنابراین اگر ما اجازه دهید تا در این سطح از شدت اگر شما پا کردن توسعه پدال, پس از آن ما می توانید اجازه دهید آنها را گرفتن. من انجام نمی دهد که برای کسب و کار تلفن همراه. ما در حال تلاش برای بهبود تجربه است که شما می توانید آن را تنها با تمرکز بر روی صفحه نمایش قابلیت. اما اگر شما واقعا می خواهید برای بهبود آن, شما نیاز به شروع به همکاری با محتوای منحصر به فرد ارائه دهندگان...

هنگامی که ما طراحی تراشه های ما برای اولین بار توسعه الگوریتم ها و شبیه سازی آنها. ما استفاده می شود به انجام آن را در داخل سخت افزار, اما ما بیشتر از این الگوریتم شبیه سازی به ابر. و برخی از آن ما نقل مکان کرد به بسیار کارآمد GPU مبتنی بر عملکرد پردازش ابری. و آنچه که ما شروع به درک این است که ما می تواند ایجاد یک مجموعه ای از ابزار است که ما می تواند گسترش به ارائه دهندگان محتوا به بسیاری از پیشرفت های که ما انجام می دهیم بر روی دستگاه. آنها می تواند شامل این مطالب قبل از آن در واقع جریان به دستگاه بدون توجه به آنچه دستگاه تلویزیون و غیره.


رفتن به محدوده دینامیکی بالا و کنتراست بالا اگر شما را به حرکت به یک نرخ فریم بالاتر به لرزش شدید و تاری آنقدر آشکار در روشن تر و بالاتر محدوده دینامیکی آن را تبدیل به یک تجربه ناراحت کننده. بنابراین عمده studios چرا که آنها نمی نمیفهمد چگونه به ارائه این تکنولوژی در یک قالب که در آن تجربه را ملاقات فهیم چشم از جیمز کامرون از کریستوفر نولان این استودیو اساسا تصمیم آنها ارائه خواهد شد HDR محتوا به تئاتر و بسیار محدود [HDR] محتوا تحویل داده خواهد شد به جریان خدمات. Netflix بکشد است گفت: همه به تولید اصلی خود محتوای 4K HDR فرمت بنابراین اگر هر کارگردان علائم در آنها را مجبور به انجام توسعه در 4K HDR. برای این دقیق دلیل برخی از مدیران نمی خواهد کار با Netflix بکشد.

اما هنر, همه چیز در مورد ارائه تجربه در تئاتر است که یک SDR 24 فریم در هر ثانیه را تجربه می کنند. و سپس [سایر صفحات] آنها را مرتب کردن بر اساس به عنوان یک چاره اندیشی موقت ایجاد یک HDR نسخه اما نمی خواهد آن را بالا و نرخ فریم و ترک آن را به تولید کنندگان تلویزیون, و تلویزیون را پس از پردازش به رفع آثار آمده است که از فاصله بین تلویزیون های صفحه نمایش قابلیت ها و قالب محتوا. پس دو چیز را ما انجام می دهیم: ما در حال آوردن تخصص در سطح جهانی برای رفع [محتوای با کیفیت و کارایی سخت افزار] شکاف در گوشی های تلفن همراه. و در همان زمان ما در حال آوردن ابزار به محتوای شرکت به آدرس مسئله در ایجاد محتوا.

آیا شما سوال دیگر برای Pixelworks تیم ؟ ساقه آنها را در نظرات زیر می کنیم و رله آنها را به کیفیت تصویربرداری کارشناسان...tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de