سه نمونه‌هایی از قلعه بادی

بنابراین میتوانید برنامه تفریحیتان را طوری بچینید که هم طبیعتگردی کنید و هم کودکتان را با بازیهای علمی و پدید

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

بنابراین میتوانید برنامه تفریحیتان را طوری بچینید که هم طبیعتگردی کنید و هم کودکتان را با بازیهای علمی و پدیدههای علمی درگیر کنید. شما میتوانید با بررسی ویژگیها، ابعاد، ظرفیت تحمل و مدلهای متنوع محصولات این فروشگاه، قلعه بادی مناسب با سلیقه و علایق کودک خود را با کیفیت بالا و قیمت مناسب خریداری کنید. از خصوصیات دیگر این قلعه بادی اینتکس میتوان به 6 دریچه جداگانه باد , دارای برچسب تعمیرات مقطعی , بدنه بسیار مقاوم , انعطاف پذیری بالا , دیواره های بلند که محافظ خوبی برای کودکان است ، جابه جایی آسان ، تولید شده با کیفیت اصلی اینتکس ، نصب آسان اشاره کرد . سرسره بادی از جمله اسباب بازی های پر طرفدار در بین کودکان است. برخی از کارشناسان، ساخت قلعه را در دوران ساسانیان و مقارن با حمله عربها به ایران دانستهاند. به شالیزار که رسیدید چشمانتان را ببندید و یک نفس عمیق بکشید.

کاوشهای باستان شناختی نشان دادهاست که این بنا آتشکدهای از دوره ساسانی بوده و در اوایل اسلام با الحاق فضاهایی به آن، تبدیل به کارگاه شیشهگری شدهاست. گفته میشود قدمت آن به دوره ساسانیان بر میگردد. بعضی از محلیها معتقدند که چون «فریدون جم» یکی از نبیرههای جمشید این منطقه را پیدا کرده به آن فریکنار گفته میشود. قطر پایینترین حصار قلعه که قسمت بزرگی از آبادی میبد را در بر میگرفت، پنج و در بعضی قسمتها به بیست متر میرسیدهاست. از بازیهای دیگر شهربازی ارم میتوانیم به بیش از 70 دستگاه مختلف اشاره کنیم که از بین آنها: اسب گردان، کشتی، سفینه، استخر توپ، قطار شادی، مونوریل، ماشین برقی، تاب پرنده، کارتینگ و مواردی از این دست، تنها بخشی از بازیها هستند. از نمونه مشاغل این شهربازی میتوانیم به آتشنشانی، پلیس، فرودگاه، تعمیرگاه ماشین، دندانپزشکی و مواردی دیگر اشاره کنیم. از نام اصلی این قلعه اطلاعات قطعی و درستی در دست نیست و نام فعلی آن برگرفته از نام روستایی است که در محدوده آن واقع است و قدمت اثر بر اساس یافتههای سفالین مربوط به هزاره اول و قرون میانه اسلامی است.

ابعاد خشتهایی که در ساخت این بنا مورد استفاده قرار گرفتهاست با یکدیگر متفاوت بوده و همین امر بیانکنندهٔ ساخت و تکمیل قلعه در دوران مختلف تاریخی است. برای ساختن این قلعه بادی ، شرکت اینتایم که سازنده آن است از لایه های پی وی سی استفاده کرده است . ابعاد این قلعه بزرگ خشتی در حدود ۱۴۴۰ در ۱۲۸۰ متر است. قلعه بادی در دبی برای تفریح با خانواده به صورت کلی برای خوشگذرانی با خانواده ساخته شده است، تجهیزات و لوازم بازی موجود در این پارک تنوع بسیار زیادی دارد. این قلعه حصین در سه سطح ساخته شده بود و ورود به آن از نازلترین سطح از طریق پلکانی مارپیچ که به حیاط اصلی تراس میانی میرسید صورت میگرفت. مساحت این قلعهٔ هفتطبقه، سه هکتار و دارای برج و بارو و دربندهای متعدد است و بالای تپهای مسلط بر شهر میبد قرار دارد. سازندگان این دژ باستانی از عوامل طبیعی بیشترین بهره را بردهاند و شهر خود را روی یک صخره رسوبی بزرگ بر پا ساختهاند که از سه سوی رو به پرتگاهی با بلندای ۶ تا ۱۵ متر دارد و تنها از یک سو که کمابیش همسطح زمین است و تنها راه درونشد به به دژ را در خود جای دادهاست که دری کوچک در ضلع جنوبی دژ است. Th is a​rt ic le has been do ne by GSA C​ontent ᠎Genera to r  DEMO​.

از قرن ششم هجری پس از ساخته شدن شهر جدید خرمآباد این قلعه نیز به نام خرمآباد معروف شد و احتمالاً نام فلکالافلاک در دوره قاجار به آن اطلاق شدهاست. پس در ادامه همراه ما باشید. پس بهتر است فکری برای این دوران طلایی کودکان خود کنیم. شهربازی لونا پارک شیراز نزدیک به چهار دهه است که پابرجاست و محل خاطرهسازی و تفریح نسلهای مختلف شیرازیها محسوب میشود. از جمله بازیهایی که در این شهربازی وجود دارند، تاپ اسکای، کشتی پرنده، ترن، چرخ و فلک، ماشین برقی و نمونههای دیگر است. مجموعه 5 طبقه سرزمین آفتاب کودک، بخشهای مختلف اداری و تجاری دارد و در طبقات پایین از یک شهربازی جذاب بهرهمند شده است. قلعههایی با قدمت و سابقه بیشتر در این محل وجود داشته که بر اثر حوادث طبیعی از بین رفتهاند. در این شهربازی حدود 50 بازی متنوع وجود دارد که ژانرهای مختلف فکری، هیجانی، فیزیکی، کامپیوتری و انواع دیگر را شامل میشوند. سفالهای هزاره اول قبل از میلاد درصد کمتری از مواد فرهنگی یافت شده از سطح قلعه را به خود اختصاص داده و آثار مربوط به این دوره بیشتر تاسیسات معماری را شامل بوده و سفالهای اسلامی عمدتاً به صورت چرخساز با خمیره نخودی و قرمز و تمپر مواد کانی ساخته شدهاند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن