آشنایی با انواع عینک شنا و ویژگیهای آنها

اما معنای لغوی واژه حرفهای به معنای آنست که شخص از آن شغل یا حرفه درآمدی کسب نماید که در بسیاری از موارد درآم

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

اما معنای لغوی واژه حرفهای به معنای آنست که شخص از آن شغل یا حرفه درآمدی کسب نماید که در بسیاری از موارد درآمد کسب شده در غواصیهای تفریحی که بخشی از صنعت گردشگری را به خود اختصاص دادهاست، بسیار بیشتر از غواصیهای صنعتی بوده و خطرهای تهدیدکننده آن نیز به مراتب کمتر از غواصیهای صنعتی مینماید. همچنین در بسیاری از حوزههای قضایی غواص حرفهای اشاره خاص به غواصی دارد که مسئولیت سلامت و امنیت مشتریان، آموزش غواصان تفریحی، رهبری غواصی را برای کسب درآمد انجام داده و توسط قوانین ملی کشورها به رسمیت شناخته شدهاست. لنزهای شفاف نور طبیعی را از خود عبور میدهند و برای محیطهای کمنور مناسبند و بیشتر در فصل زمستان مورد استفاده قرار میگیرند. ماهیگیری با اسلحههای نیزهپران الاستیک یا بادی یا با نیزهپرانهای گاز فشرده از روشهای شکار ماهی است که خود دارای اصول و قواعد خاص، تکنیکهای تخصصی و تجهیزات مخصوص به خود برای انواع مختلفی از گونهها در محیطهای آبی گوناگون توسعه یافتهاند.  This con te nt w as g​en er᠎at ed ᠎by G᠎SA Co᠎nt᠎en t Ge​ne᠎ra​to r DEMO !

زمینههای تخصصی دیگر از غواصی نیز شامل غواصی نظامی یا انجام وظایف نظامی در غالب مردان قورباغهای تعریف میگردند. بسیاری از غواصان صنعتی برای انجام کارهای تجاری استخدام شده و به انجام وظایف مربوط و به کار در آبهای عمیق، از جمله مهندسی عمران و وظایفی دیگر ماننداکتشاف نفت، جوشکاری زیر آب یا ساخت و نگهداری از سازههای دریایی بپردازند. نرمافزاری که بدین منظور طراحی شدهاست ARRL4 نام دارد که در کامپیوتر کاربر اجرا شده و از طریق ارتباط TCP/IP به شبکه آزمایشگاه مورد نظر متصل شده و شروع به کار مینماید. این رگولاتور که به عنوان یک اختراع ثبت شد، دارای طراحی مانند رگلاتورهای امروزی با دو شلنگ ارائه دهنده هوای تنفسی و شیر تقاضا که هوای تنفسی را فقط به هنگام دم و مکش تنفسی به غواص ارائه مینمود بود. اگر این موزه را در فهرست جاهایی که باید در شمالگردی بعدی بروید نوشتید، حواستان باشد که برای آن حداقل نصف روز در نظر بگیرید. آزمایشگران در غواصیهای اولیه به سرعت کشف کردند که تأمین هوا از سطح و تنفس آن در زیر آب به راحتی امکانپذیر نیست. اصطلاح «اسکوبا» (مخفف کلمات self-contained underwater breathing apparatus) به وجود آمده در دوران جنگ جهانی دوم است که در اصل در ایالات متحده توسط دکتر کریستین لامبرسین به مردان غورباقهای که با سیستم تنفس زیر آبی به جنگ در زیر آب میپرداختند گفته شدهاست.

این صفحه آخرینبار در ۲ مهٔ ۲۰۲۲ ساعت ۱۸:۳۳ ویرایش شدهاست. این صفحه آخرینبار در ۲ سپتامبر ۲۰۲۱ ساعت ۱۷:۳۳ ویرایش شدهاست. این صفحه آخرینبار در ۲۴ فوریهٔ ۲۰۲۳ ساعت ۱۰:۳۱ ویرایش شدهاست. بر خلاف غواصی اولیه، که بر حبس نفس یا تنفس هوای پمپ شده از سطح تکیه میکرد، سیلندر غواصی اسکوبا با گاز تنفسی (معمولاً هوای فشرده) پر شدهاست و اجازه میدهد تا غواص آزادی بیشتری در حرکت زیر آب در مقایسه با هوای تغذیه شده از سطح داشته باشد. شایعترین مجموعه تجهیزات غواصی، اسکوبای «تک شلنگ» مدار باز با رگلاتور ۲ مرحلهای و یک سیلندر گاز تنفسی تحت فشار است که مرحله اول آن بر روی سیلندر ثابت شده و مرحله دوم آن در دهان غواص قرار میگیرد. اولین مجموعه موفقیتآمیز دستگاه تنفس زیر آب مدار باز توسط امیل گوگنان و ژاک ایو کوستو، که در آن گاز فشرده (معمولاً هوا) ذخیره و پس از استنشاق بازدم غواص در آب تخلیه میشد ساخته و توسعه یافت.

نسبت به هدف از غواصی، معمولاً حرکت غواص در زیر آب توسط بالههای شنا که به پا متصل شدهاست انجام میپذیرد اما از نیروهای محرکه دیگر نیز مانند وسایل نقلیه زیر آب یا کشیدن غواص از سطح نیز استفاده میشود. عینک ایمنی، نوعی عینک محافظ است که معمولاً ناحیه اطراف چشم را دربر گرفته و از آن محافظت میکند تا از برخورد ذرات، آب یا مواد شیمیایی به چشم جلوگیری شود. شناگران باید ۴نوع شنا را به ترتیب شنا کند… برخی از این وظایف میتواند شامل نقش آفرینی در مبارزه مستقیم، نفوذ به پشت خطوط دشمن، قرار دادن مینهای دریائی یا استفاده از اژدرهای سرنشین دار برای پرتاب بمبهای زیر آبی یا انجام عملیات مهندسی گردد. در عملیاتهای غیرنظامی، بسیاری از نیروهای پلیس نیز برای انجام جستجو و بازیابی یا نجات و کمک به تشخیص جرم و جنایت که ممکن است در آب اتفاق افتادهاست باشد. تعداد بسیاری از غواصان نیز به کارهای تمام وقت یا پاره وقت در جوامع غواصی تفریحی به عنوان مربی، دستیارمربی، دایومستر یا راهنماهای غواصی میپردازند. در برخی از موارد نیز ممکن است غواصان از اعضای تیم نجات آتشنشانی یا خدمات پیراپزشکی یا واحد نجات غریق باشند، و ممکن است به عنوان غواصی خدمات عمومی طبقهبندی شوند.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از عینک شنا دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن