اپل تامین کننده قوی حمل و نقل از سپاس ها: 5G و 5nm تراشه

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) بزرگترین مستقل و ریخته گری. شرکت تولید نیمه هادی ها برای شرکت فنی است که خود را طراحی تراشه اما نمی خود را ساخت امکانات; شرکت های مانند اپل Huawei, MediaTek و حتی کوالکام بستگی دارد TSMC برای ساخت تراشه های خود را; در ماه گذشته این شرکت گزارش فروش ماه ژوئن از NT$120.88 میلیارد دلار است که معادل 4.1 میلیارد دلار در نرخ ارز فعلی. اضافه کردن در گزارش آمار و ارقام درآمد برای آوریل و مه در نتیجه در سه ماهه دوم ناخالص از NT$310.7 میلیارد دلار ($10.6 میلیارد دلار). که 29 درصد سود سال بیش از سال و در صدر وال استریت خواستار Q2 درآمد از NT$308.8 میلیارد دلار است.

با وجود headwinds, TSMC بسیار شلوغ سال پیش رو

دلایل متعددی وجود دارد که چرا TSMC رو قوی headwinds در سال جاری و آینده. یک تغییر در ایالات متحده قوانین صادرات به این معنی است که ریخته گری مثل TSMC که با استفاده از فن آوری در ایالات متحده برای تولید تراشه نمی تواند کشتی محصول برای Huawei بدون اخذ مجوز از آمریکا در سال گذشته هواوی ساخته شده تا 14 درصد از TSMC ناخالص و آن را دومین مشتری پس از اپل. ثانیا COVID-19 دارای خرد اقتصاد جهانی و بسیاری از کشورهای در حال مواجهه با یک نرخ بیکاری است. مصرف کنندگان در سراسر جهان مجبور به تصمیم گیری بین تغذیه خود و خانواده از خرید این پرچمدار جدید گوشی. کمتر تقاضا برای گوشی های ترجمه می تواند به کاهش تقاضا برای تراشه تأثیر منفی ریخته گری درآمد برای سال 2020 و 2021.

با وجود ضعیف اقتصاد جهانی TSMC می گوید که انتظار می رود تقاضا برای قوی باقی می ماند برای نیمه هادی ها به کار گرفته شده در مراکز داده مورد استفاده قرار گیرد برای میزبانی فعالیت های آنلاین. برخی از تحلیلگران قوی تر از حد انتظار درآمد در ادامه در نیمه دوم این سال برای ریخته گری از جمله TSMC و SMIC; دومی چین s بزرگترین ریخته گری. انتظار می رود قدرت است و بر اساس آنچه که تحلیلگران را به بالاتر از نرمال تقاضا برای دستگاه استفاده می شود به صورت ویدئو کنفرانس.

حتی اگر موج دوم coronavirus شروع می شود, پخش كردن, TSMC در نظر گرفته شده است به شکل بهتر از دیگر ریخته گری به دلیل آن است که حمل و نقل برش لبه 5nm چیپ ست های این سال است. برای مثال اپل دریافت خواهد شد و تحویل آن 5nm A14 Bionic SoC به عنوان به زودی به عنوان این ماه است. با استفاده از 5nm روند گره TSMC مواد 171.3 میلیون ترانزیستور در هر میلی متر مربع نسبت به 96.5 میلیون است که متناسب به هر یک از مربع میلی متر با استفاده از 7nm گره شاغل در A13 مصنوعی. به عنوان یک نتیجه هر چیپ ست تأمین انرژی آینده 2020 آی فون اپل 12 سری شامل 15 میلیارد ترانزیستور در مقایسه با 8.5 میلیارد ترانزیستور shoehorned در داخل تراشه های مورد استفاده در آی فون 11 مدل. بزرگتر تعداد ترانزیستور در داخل یک تراشه قدرتمند تر و با انرژی کارآمد آن است.
TSMC قصد دارد در هزینه 15 میلیارد دلار در هزینه های سرمایه در این سال به عنوان آن شروع به تولید و حمل و نقل 5nm چیپس و با این نسخهها کار بر روی نسل بعدی 3nm node; دومی است که انتظار می رود قادر به جا از 300 میلیون ترانزیستور را در یک مربع متر ، در اوایل این سال ، TSMC اعلام شد که آن را به ساخت یک ریخته گری در ایالت آریزونا است که شروع به تان شدیدا از 5nm تراشه در سال 2023. مدیران صنعت انتظار می رود این پروژه به هزینه TSMC حدود 10 میلیارد دلار برای تکمیل. در حالی که این کارخانه منجر به استخدام برخی از آمریکایی ها به این تاسیسات آن را نمی خواهد به نوبه خود از پیشرفته ترین تراشه حداقل نه در ابتدا. آن زمان که امکانات در آریزونا نورد 5nm نیمه هادی ها از خطوط مونتاژ کارخانه در تایوان خواهد بود تولید تراشه با استفاده از 3nm روند گره.

سهام TSMC (تجارت به عنوان TSM در بازار بورس نیویورک) مجموعه تمام زمان بالا در روز جمعه در $64.56 قبل از اتمام هفته در $63.85.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de