10 راه‌هایی که چادر مسافرتی به شما کمک می‌کند تجارت بیشتری داشته باشید.

حتی گذاشتن آن به مدت طولانی در نور مستقیم آفتاب باعث میشود که اشعهی ماوراء بنفش، به چادر آسیب وارد کند. از اق

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

حتی گذاشتن آن به مدت طولانی در نور مستقیم آفتاب باعث میشود که اشعهی ماوراء بنفش، به چادر آسیب وارد کند. از اقوام دیگر مازندران قوم آمارد است که مرکز آن آمل و از آمل تا تنکابن و قوم کادوس از تنکابن تا رامسر هستند. استانهای گلستان، سمنان و تهران که در اولین تقسیمات کشوری ایران در کنار مازندران، استان دوم را تشکیل داده بودند، در سالهای ۱۳۴۹، ۱۳۵۵ و ۱۳۷۶ از مازندران جدا شدند. او بعد از حمله دوم خود به ترکان و کسب پیروزی، هوای حکومت ایران کرد و به مدائن حمله برد، ولی اسیر شد و سر خود را در این داعیه از دست داد. برخي از چادرها دولايه هستند، يعني به غيراز خود چادر،لايه اي نيز مجدداً روي آن از بالا کشيده مي شود. ازآنجایی که چادرهای مسافرتی ممکن است در مناطقی قرار بگیرند که دارای گردوغبار، زباله، شن و سنگریزه و موارد از این قبیل باشند، پس ابتدا باید کاملاً و بهطور عمیق نواحی کثیف و لکه شدهی چادر مسافرتی را تمیز کنیم و با یک دستمال خشک، روی آنها کشیده و آنها را کاملاً پاک میکنیم تا بتوانیم چادر مسافرتی را بشوییم. دقت کنید که چادرهای مسافرتی باید حلقههایی روی بدنه برای بستن به درخت داشته باشند تا در مواقع بارانی و طوفانی بتوانید چادر را به مکانی ببندید.

بهترین روش برای از بین بردن کپک از روی چادر مسافرتی این است که چادر مسافرتی را در یک ظرف آب و مایع شست و شوی ملایم و رقیق آنزیمی و خوشبو بشوییم. یک تشت بزرگ را از آب ولرم پر کرده و چادر را در آب گذاشته تا کاملاً آب روی چادر مسافرتی بایستد و خیس بخورد اما چادر نباید بیشتر از نیم ساعت در آب بماند. نحوه شستن پنجرههای چادر مسافرتی به این شکل است که ابتدا قسمتهایی که کمی رنگ زرد گرفته و شفافیت اولیهی خود را از دست دادهاند را با کمک یک پارچهی نرم و با استفاده از آب ولرم و سرکه، تمیز میکنیم و سپس با استفاده از محلول پاککنندهی مناسب چادر یا مایع دستشویی ملایم و آب برای شستن آنها استفاده میکنیم. سپس محلول پاککنندهی مناسب چادر یا مایع دستشویی ملایم و کم عطر را به آن اضافه کنیم تا کف کند سپس اسفنج یا پارچه نرم را برداشته تا با این وسیله بهآرامی بتوانیم تمام نواحی چادر مسافرتی را بشوییم. بعدازاینکه تمام چادر مسافرتی را بهدرستی و بهطور کامل شستیم، آب تشت را خالی کرده و مجدداً آن را پر از آب میکنیم تا چادر را در آن آبکشی کنیم و شاید لازم باشد برای اینکه تمیزتر شود یکبار دیگر آب تشت را عوض کرده و چادر مسافرتی را بشوییم.

پس از تمیز کردن و خشک شدن زیپها، برای نرمتر شدن آنها میتوانیم یک مادهی نرمکننده مانند روغن نارگیل یا گرافیت را روی آنها مالش دهیم تا زیپها را نرم کنیم. برای پاک کردن شتهها یا شیره درختهایی مثل صمغ درخت کاج یا لکههای چربی از روی چادر باید از روغنهای معدنی که حاصل نفت خام هستند استفاده کنیم و مراقب باشیم که هنگام جدا کردن آنها از روی چادر مسافرتی، آن را خراش ندهیم و برای پاک کردن آنها با اشیای نوکتیز، مانند: چاقو یا تیغ، چادر مسافرتی را سوراخ نکنیم. اما آیا شناخت ما از یک چادر مسافرتی خوب و استاندارد بهقدری است که بتوانیم بهراحتی خرید کنیم؟ میتوانیم از محصولات الکلی برای از بین بردن این لکهها استفاده کنیم، مثلاً از ماده ضدعفونیکنندهی دست یا دستمال مرطوب استفاده کنیم. همچنین تولید چادر مسافرتی مطابق با شرایط جوی گوناگون و همچنین قابل استفاده در اوضاع بارانی و طوفانی نیاز به تکنولوژی و دانش مهندسی بالایی دارد که برند هاسکی با توجه به سابقه بالایی که دارد به خوبی از پس آن بر آمده است و دست به تولید چادر های مسافرتی فوق العادهای زده. به همین خاطر است که گفته می شود افراد بر اساس نیاز و توانایی خود این محصول بی نظیر را انتخاب و با قیمت مناسب خریداری می کنند. C ontent has be​en c re᠎at​ed ​with the  he᠎lp ​of GSA᠎ Conte nt G​en erator Demoversion!

در ادامه به نقش خدمات مختلف یک تور بر قیمت نهایی آن می پردازیم. شرکت فیت یا فخر ایران یکی از شرکت های تولید کننده چادر های مسافرتی است که تقریبا محصولات خوبی را روانه بازار کرده و از لحاظ کیفیت و قیمت نیز محصولاتش مناسب هستند. گردشگران می توانند سوار بر تندیس پیر خرد شده و خودشان نیز از میان آبنما عبور کنند. مدل های ساده در واقع شامل یک بدنه و فریم های نصب شونده بوده که بیشتر برای طبیعت گردی مورد استفاده قرار می گیرند اما مدل های دو پوش که بیشتر در مدل های کوهنوردی مشاهده می شود علاوه بر بدنه اصلی دارای یک پوشش ضخیم از جنس بدنه اصلی نیز می باشند تا مقاومت چادر را در برابر نفوذ آب و گرد غبار و همچنین اشعه ماورای بنفش آفتاب مقاوم تر سازند. پارک کوهسنگی که روز به روز بزرگ تر می شود و این روزها فازهای جدیدی از آن بهره برداری شده است در محدوده کمربندی و آزاد راه شهید قاسم سلیمانی و میدان تلویزیون و خیابان کوهسنگی پهن شده است. آرامگاه نادرشاه افشار در خیابان پررفت و آمد شیرازی قرار دارد.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن