سیستم های مراقبت های بهداشتی اروپا "غیر قابل انعطاف" در نظر گرفته می شوند زیرا Omicron بر بیمارستان های این قاره غلبه کرده است.

[ad_1] یکی از مقامات سازمان جهانی بهداشت هفته گذشته درباره «دریچه فرصت بسته» برای کشورهای اروپایی هشدار داد ت

توسط EMROOZTAFAHOM در 26 دی 1400
[ad_1]

یکی از مقامات سازمان جهانی بهداشت هفته گذشته درباره «دریچه فرصت بسته» برای کشورهای اروپایی هشدار داد تا از ازدحام در سیستم‌های بهداشتی خود جلوگیری کنند، زیرا گزینه Omicron رشد تقریباً عمودی در عفونت‌های COVID-19 ایجاد می‌کند.

در فرانسه، بریتانیا و اسپانیا - کشورهایی که برنامه‌های بهداشت ملی نسبتاً قوی دارند - این پنجره ممکن است بسته شده باشد.

دور کردن بیماران از بخش‌های مراقبت‌های ویژه، به تاخیر انداختن تشخیص‌های تهدیدکننده حیات انسان و جلوگیری از فروپاشی کامل سیستم تنها بخشی از پیامدهای آخرین موج عفونت‌ها در سراسر این قاره است.

دکتر جولی هلمز، سرپرست بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان دانشگاه استراسبورگ، گفت: «بیماران زیادی هستند که ما نمی‌توانیم آن‌ها را بپذیریم، و این بیماران غیر کووید هستند که قربانیان همه این‌ها هستند.

دو سال پس از همه‌گیری، با تأثیر بسیار مسری Omicron بر خدمات عمومی در انواع مختلف، تأثیر این گزینه بر امکانات مراقبت‌های بهداشتی، انعطاف‌پذیری سیستم‌های بهداشت عمومی را که برای ارائه مراقبت‌های برابر مهم تلقی می‌شوند، بسیار بیش از حد برآورد کرده است.

به گفته کارشناسان، مشکل این است که تعداد کمی از سیستم‌های بهداشتی انعطاف‌پذیری کافی برای مقابله با بحرانی مانند کووید-19 قبل از وقوع آن ایجاد کرده‌اند، در حالی که حملات مکرر عفونت‌ها باعث شده است که دیگران در طول شرایط اضطراری طولانی‌مدت، آنقدر مشغول انجام تغییرات نباشند.

در حال حاضر سرانه پذیرش در بیمارستان ها در فرانسه، ایتالیا و اسپانیا به اندازه بهار گذشته است، زمانی که این سه کشور محاصره یا سایر اقدامات محدودکننده داشتند.

میزان بستری شدن افراد مبتلا به COVID-19 در انگلیس در هفته منتهی به 9 ژانویه کمی بیشتر از اوایل فوریه 2021 بود، قبل از اینکه اکثر ساکنان واکسینه شوند. علاوه بر این، این بار هیچ مسدودی وجود ندارد.

مؤسسه شاخص ها و ارزیابی سلامت، یک سازمان تحقیقاتی در زمینه سلامت جمعیت مستقر در دانشگاه واشنگتن، تخمین می زند که بیش از نیمی از مردم در منطقه 53 کشور WHO در اروپا ظرف دو ماه به Omicron مبتلا می شوند.

این شامل پزشکان، پرستاران و تکنسین های بیمارستان های دولتی می شود.

حدود 15 درصد از 13000 پرسنل بیمارستان استراسبورگ این هفته را ترک کردند. در برخی بیمارستان ها میزان غیبت 20 درصد است. برنامه ها آماده می شوند و به شکاف های درپوش تنظیم می شوند. بیمارانی که نیازهایشان حیاتی نیست باید منتظر بمانند.

هلمز گفت که 26 تخت مراقبت های ویژه در بیمارستان دولتی فرانسه تقریباً همگی توسط بیماران واکسینه نشده، افرادی که از مراقبت امتناع می کنند، داروها را رد می کنند یا به داروهای بی اثر نیاز دارند، اشغال شده است.

او 12 درخواست برای پذیرش در روز سه شنبه و 10 درخواست در چهارشنبه شب را رد کرد.

هلمز گفت: «وقتی سه بیمار در یک تخت یک نفره دارید، ما سعی می‌کنیم از کسی استفاده کنیم که بیشترین شانس را برای استفاده از آن دارد.

انباشته شدن تشخیص ها

در بریتانیا، مانند فرانسه، Omicron باعث ایجاد شکاف در سیستم مراقبت های بهداشتی می شود، اگرچه به نظر می رسد این گزینه باعث بیماری خفیف تری نسبت به نسخه های قبلی خود می شود.

دولت بریتانیا در این ماه پرسنل نظامی از جمله پزشکان را برای پر کردن بیمارستان‌های لندن منصوب کرد و به نیروهایی اضافه کرد که در حال حاضر با واکسن‌ها و آمبولانس‌ها کمک می‌کنند.

در بیمارستان سلطنتی فری لندن، دکتر لی آجائی بیماری را توصیف کرد که در تشخیص اولیه سرطان خود به تأخیر افتاد.

آجی به اسکای نیوز گفت: «متاسفانه وقتی بالاخره به بیمار رسیدیم، سرطان او قبلاً گسترش یافته بود. "بنابراین اکنون ما با یک بیمار جوان در اواسط 50 سالگی روبرو هستیم که شاید اگر یک سال پیش او را می دیدیم، می توانست جراحی درمانی را ارائه دهد. ما اکنون با مراقبت تسکینی سروکار داریم.»

بر اساس داده‌هایی که هفته گذشته توسط سرویس بهداشت ملی منتشر شد، نزدیک به 13000 بیمار در انگلیس مجبور شده‌اند بیش از 12 ساعت قبل از باز شدن تخت بیمارستان روی برانکارد منتظر بمانند.

بریتانیا با حدود 5.9 میلیون نفر در انتظار غربالگری سرطان، جراحی های برنامه ریزی شده و سایر مراقبت های برنامه ریزی شده عقب مانده است. برخی کارشناسان بر این باورند که این رقم می تواند طی سه سال آینده دو برابر شود.

دکتر تیم کوکسلی، رئیس انجمن پزشکی حاد، گفت: «ما باید بر روی این موضوع تمرکز کنیم که چرا بهره‌وری سال‌ها در حال کاهش بوده و با مشکل مواجه شده است و راه‌حل‌هایی بسازیم که هم در کوتاه‌مدت و هم در بلندمدت باعث بهبود می‌شوند.»

ظرفیت پاسخگویی به این جهش بسیار مهم است، و این دقیقاً همان چیزی است که بسیاری در اروپا از دریافت کمبود کشورهایشان متعجب شدند. افرادی که می توانند این را برگردانند، همان افرادی هستند که روزانه با بحران دست و پنجه نرم می کنند.

در میانه موج اول، در آوریل 2020، دفتر WHO در اروپا کتابچه راهنمای سیستم های بهداشتی را برای ایجاد نقاط ضعف در سیستم های شیوع جدید خود، از جمله شناسایی نیروی کار موقت بهداشتی، منتشر کرد.

«علیرغم این واقعیت که کشورها فکر می کردند برای یک بیماری همه گیر که ممکن است رخ دهد آماده هستند، اما اینطور نبودند. دکتر دیوید هیمن که پیش از این ریاست بخش بیماری‌های عفونی سازمان جهانی بهداشت را بر عهده داشت، گفت: بنابراین او کشتی را در حین دریانوردی می‌سازد.

اما فرانسه سال‌ها قبل از همه‌گیری، تخت‌های بیمارستان‌ها - هم پزشکان و هم پرستاران - را قطع می‌کرد.

بهبودی او در چند ماه بسیار زیاد بود، زمانی که موج کنونی هر روز صدها پرسنل بیمارستان را مبتلا می کرد. حتی اجازه دادن به کارکنان مراقبت های بهداشتی با علائم COVID-19 برای آمدن سر کار کافی نیست.

"تخت مبلمان است"

موج اول همه‌گیری، سیستم مراقبت‌های بهداشتی اسپانیا را به حداکثر رساند.

بیمارستان‌ها با راه‌اندازی واحدهای مراقبت‌های ویژه در اتاق‌های عمل، دبیرستان‌ها و کتابخانه‌ها، راه‌های بداهه‌ای برای درمان بیماران بیشتر ارائه کرده‌اند. مردم با وحشت شاهد این بودند که چگونه بازنشستگان در خانه های سالمندان بدون انتقال به بیمارستان های دولتی که قبلاً بسیار بالاتر از ظرفیت بودند، می میرند.

سپس دولت اسپانیا متعهد شد که اجازه نخواهد داد چنین فروپاشی دوباره اتفاق بیفتد. او با همکاری با بخش‌های بهداشت منطقه‌ای، آنچه را کارکنان «طرح‌های تاب‌آوری» می‌نامند، برای مقابله با تغییرات ناگهانی در نیازهای خدمات، به‌ویژه در بخش‌های مراقبت‌های ویژه، توسعه داد.

ایده این است که بیمارستان ها تجهیزات داشته باشند و در تئوری، کارکنان ظرفیت را در صورت نیاز افزایش دهند. اما منتقدان سیاست های بهداشتی دولت می گویند که آنها سال ها در مورد پرسنل ناکافی بیمارستان هشدار داده اند که عامل اصلی دشواری ارائه مراقبت در موج فعلی است.

دکتر مارتین مک کی، پروفسور بهداشت عمومی در گفت: «نکته کلیدی انعطاف‌پذیری، در دسترس بودن ساختمان‌های انعطاف‌پذیر است که می‌توان آنها را گسترش داد، کارکنانی که در پذیرش وظایف جابه‌جایی انعطاف‌پذیر هستند، انعطاف‌پذیری در اشتراک‌گذاری کالاها به‌عنوان یک ساختار منطقه‌ای». دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن.

اما مک‌لی در پایان گفت: «تخت یکی از عناصر مبلمان است. مک کی گفت: «آنچه مهم است کارکنان اطراف او هستند.

هلمز، یک پزشک مراقبت های ویژه در استراسبورگ، این را به خوبی می داند. اتاق او 30 تخت دارد. اما فقط کارکنان کافی برای مراقبت از بیماران در 26 تخت اشغال شده در حال حاضر دارد، وضعیتی که بعید است با سوختن Omicron در منطقه به سرعت تغییر کند.

در بخش بیماری‌های عفونی همان بیمارستان، متخصصان دیوانه‌کننده کارکنان را از سایر نقاط این مرکز استخدام می‌کنند، حتی اگر این بدان معنا باشد که بیماران غیر کووید-19 مراقبت کمتری دریافت می‌کنند.

ما هنوز در میان یک اپیدمی پیچیده هستیم که هر روز در حال تغییر است. دکتر نیکلاس لوفور، رئیس بخش بیماری‌های عفونی در بیمارستان استراسبورگ، گفت: تصور اینکه برای آینده سایر اپیدمی‌ها چه چیزی باید بسازیم دشوار است، اما باید به سیستم مراقبت فکر کنیم. .

او گفت اروپا آماده مقابله با شیوع های منفرد مانند گذشته است، اما همه گیری همه گیر پایه های کل سیستم های بهداشتی، حتی سیستم هایی که به عنوان برخی از بهترین ها در جهان شناخته می شوند، سست کرده است.

فردریک والتو، رئیس فدراسیون بیمارستان های فرانسه، گفت که اکنون سیاستمداران در سطح ملی به خوبی از این مشکل آگاه هستند. برای سال 2022، فدراسیون منابع بیشتری را از کادر پزشکی درخواست کرده است.

والتو گفت: «مشکل سیستم ما این است که همه چیز را متزلزل کنیم، به ویژه زمانی که در قلب بحران هستیم.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن