انجام پایان نامه دانشگاهی سریع و کم هزینه

http://projedoni.com/doing-the-dissertation/ p>انجام پایان نامه یکی از مهم ترین قسمت های تحصیل در مقاطع دکتری

توسط EMROOZTAFAHOM در 4 مهر 1399
http://projedoni.com/doing-the-dissertation/ p>انجام پایان نامه یکی از مهم ترین قسمت های تحصیل در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد است. پایان نامه چکیده ای از توان یک دانشجو را نشان می دهد. وقتی دانشجو پایان نامه را می نویسد در واقع با این کار مهارت، توانایی و میزان دانش خود را وارد میدان داوری می کند.


چرا انجام پایان نامه باید با دقت انجام شود؟پایان نامه نویسی کاری نیست که هر کسی از عهده آن برآید. این کار به مهارت، تخصص و صبر و حوصله نیاز دارد. همچنین باید در زمان نوشتن پایان نامه تلاش زیادی داشته باشید. مطالعه کردن منابع، کتاب ها و پایان نامه های قبلی اهمیت زیادی دارد. وقتی کسی از پایان نامه صبحت می کند، باید بتواند طی یک مدت چند ماهه این کار را انجام دهد.


به طوری کلی برای انجام پایان نامه باید موارد زیر را در نظر بگیرید:  • زمان صرف کنید و برای این کار با عجله کار نکنید.

  • به تحقیق و تفحص بپردازید.

  • تمامی منابع مرتبط با موضوع پایان نامه خود را بررسی کنید.

  • برای نوشتن پایان نامه توانایی آنالیز و تجزیه و تحلیل داده ها اهمیت دارد.

  • با افراد مجرب و موسسات پایان نامه نویسی صحبت کنید.

  • از منابع به زبان خارجی نیز استفاده کنید.

  • در نهایت صبور باشید تا کار شما به نتیجه دلخواه برسد.


هزینه انجام پایان نامه چقدر است؟


میزان هزینه انجام پایان نامه به نوع رشته و موضوع کار بستگی دارد. در برخی از رشته های علوم انسانی به دلیل  اینکه نوشتن پایان نامه کار راحت تری است، هزینه کمتری نیاز دارد. برای مثال در رشته هایی مثل عربی، ادبیات فارسی، علوم سیاسی و یا حقوق روش کتابخانه ای برای انجام پایان نامه صورت می گیرد.


اما وقتی برای نوشتن پایان نامه از روش میدانی، آزمایشگاهی و انجام پرسشنامه استفاده می شود، مسلم است که هزینه را افزایش می دهد.


برای مثال نوشتن یک پایان نامه برای رشته های پزشکی کار راحتی نیست. چون به تخصص بالایی نیاز دارد. از سوی دیگر باید روش میدانی برای جمع آوری اطلاعات انجام شود. به همین دلیل است که هزینه انجام پایان نامه در رشته های تجربی نسبت به رشته های انسانی بیشتر محاسبه می شود.


نوشتن پایان نامه چقدر طول می کشد؟


پایان‌نامه دکتری با پایان‌نامه کارشناسی ارشد کمی تفاوت دارد. برای انجام پایان نامه کارشناسی ارشد به دانشجو 3 ترم زمان داده می شود. در حالی که دانشجویان دکتری بیش از 4 – 6 ترم برای نوشتن پایان‌نامه خود فرصت دارند. به هر حال این حداکثر زمانی است که برای انجام این پروژه در نظر گرفته می شود.


دانشجو اگر به صورت مداوم و همیشگی کار کند، می تواند طی مدت 6 ماه پایان‌نامه خود را به طور کامل ارائه دهد. از ابتدای ترم سوم باید طرح پروپوزال را به دانشکده ارائه دهد. سپس از ترم چهارم شروع به کار کند.


تاثیر نوشتن پایان نامه در آینده تحصیلی و شغلی دانشجویان چقدر است؟


اگر انجام پایان نامه دانشجو به نحو احسن صورت بگیرد، می تواند از آن مقالات علمی پژوهشی و یا مقاله isi استخراج کند.  بدون شک چنین مقالاتی در رزومه تحصیلی دانشجو ثبت می شود. سپس در زمان پذیرش در دوره دکتری، قبولی در دانشگاه های خارج و یا استخدام برای او یک امتیاز خواهد بود.


 


 


آخرین مطالب