در مارس 2019 WhatsApp شناسایی و رفع گریز فعال است که cybercriminals به نصب نرم افزارهای جاسوسی بر روی گوشی های هوشمند فقط با زنگ زدن قربانی تلفن. این مکالمه تصویری سیستم بهره برداری خاص و آن نیاز نیست کاربران برای پاسخ به تماس.
  
حدود 1,400 کاربران را تحت تاثیر قرار, از جمله روزنامه نگاران و حقوق بشر متهمان در حداقل 20 کشور جهان است. بعد از آن در ماه اکتبر این حمله سرزنش شد در اسرائیل توسعه دهنده نرم افزارهای جاسوسی سازمان خدمات ملی گروه همچنین به عنوان شناخته شده س Cyber فن آوری.
 
Facebook که صاحب WhatsApp است در حال حاضر گفت که ما مبتنی بر سرور مورد استفاده قرار گرفت توسط سازمان خدمات ملی به هدف WhatsApp کاربران با استفاده از امضای Pegasus نرم افزار.

Facebook نیز چالش ادعا می کند که سازمان خدمات ملی گروه با این نسخهها کار با دولت های خارجی

رسانه های اجتماعی شرکت می گوید که لس آنجلس مبتنی بر سرویس میزبانی QuadraNet سرور استفاده شد و بیش از 700 بار در طول حمله به نصب نرم افزارهای مخرب بر روی دستگاه های کاربران WhatsApp بین مارس و آوریل 2019. این توسعه دهنده نرم افزارهای جاسوسی نیز متهم با استفاده از آمازون-میزبانی سرور از راه دور برای راه اندازی حملات.
 
زمانی که Facebook شکایت نظارت شرکت در ماه اکتبر سازمان خدمات ملی گروه رد این اتهامات مدعی است که تکنولوژی آن تنها فروخته شده به مشتریان دولت.
 
اما در حال حاضر که Facebook است که متهم آن را از ما با استفاده از سرورهای مبتنی بر به مرحله حملات می تواند تضعیف توسعه دهنده نرم افزار است. چرا که سازمان خدمات ملی قبلا گفت که آن را نمی تواند اجرا شود و عملیات در ایالات متحده است.
 
علاوه بر این Facebook نیز به چالش کشیده سازمان خدمات ملی گروه ادعا می کنند که این مورد باید حل شود به عنوان دولت خود مشتریان کمک های مالی آن ایمنی و همچنین به دلیل قضایی هيچ ، Facebook می گوید این شرکت نشده به نام حتی یک کشور آن را به فروش نرم افزار و آن را به ارائه هیچ مدرکی مانند یک سند که ثابت می کند نقش خود را تنها عملیاتی است. این می تواند کمک کرده اند تبرئه نرم افزارهای جاسوسی ساز از عمل از مشتریان خود را. در واقع سازمان خدمات ملی گروه به scot-free فقط به این دلیل که دولت به ظاهر استفاده از محصولات و Facebook نیست خرید که.
 
این سازمان خدمات ملی گروه از سوی دیگر هنوز هم ایستاده خود زمین است. این شرکت تصریح کرد که Pegasus نرم افزار کار نمی کند در ما.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im