• محققان یک نوع پارچه است که در انجام حرارت در حالی که همچنین در حال تنفس و مقاوم در برابر آب.
  • مواد طراحی شده است برای خنک کردن یک فرد با ریختن خود حرارت بدن را با بازده بیشتری نسبت به سایر انواع پارچه.
  • آن مخترعان می گویند که این می تواند گسترده برنامه های کاربردی از جمله خنک کننده الکترونیک و حتی در حال استفاده در برنامه های کاربردی انرژی خورشیدی.

سیستم های تهویه مطبوع در حال چیزهای باور نکردنی. آنها به ما اجازه می دهد به راحتی زندگی می کنند بسیار داغ فصلی آب و هوای و آنها نسبتا ارزان و آسان برای استفاده است. متاسفانه آنها نیز قدرت های بزرگ خوک خورد تا برق و کمک به تغییر آب و هوا به عنوان یک نتیجه.

شخصی راه حل های خنک کننده است که نگه داشتن یک فرد راحت و بدون نیاز به خنک کل یک اتاق ایده آل خواهد بود و محققان مشغول به کار در منسوجات است که انجام درست آن. در حال حاضر یک مقاله جدید منتشر شده در ACS Applied Materials & Interfaces نشان می دهد اختراع نوع جدیدی از پوشیدنی پارچه که اساسا پمپ های گرما را از بدن و اجازه می دهد پوشنده لباس باقی می ماند سرد به عنوان یک نتیجه.

این الیاف جدید ایجاد شد توسط کانال یک محلول پليمر با برق ساختمان, رشته های است که به خصوص به خوبی مجهز به رفتار گرما. این بود که با توجه به فرد نانوالياف بودن پوشش نیترید بورون nanosheets. هنگامی که آزمایش در برابر پارچه های دیگر که ادعا می کنند برای دفع گرما این تیم متوجه شد که خود را از نساجی تا به حال برتر هدایت گرما.

انتقال حرارت است که فقط یک تکه از پازل, اما, و در نتیجه نساجی تا به حال نیز تنفس. در تست مواد, محققان آن یافت می شود مقاوم در برابر آب است که بزرگ وقتی که می آید به عرق بود اما همچنین متخلخل و به اندازه کافی است که هوا به راحتی می تواند از طریق فضاهای بین الیاف. این مواد تنفس در حالی که حرارت آن رسانا خواص را در بدن گرما و تابش آن به هوای اطراف. این نوع دوست داشتن خود را شخصی رادیاتور ریخته حرارت بدن هنگامی که شما بیش از حد داغ است و همه آن را اتفاق می افتد به طور خودکار.

“استراتژی باعث نیترید بورون (BN) به ارتباط با یکدیگر همراه نانوالياف و در نتیجه غشای حاوی خوبی interpenetrated BN شبکه باقی می ماند و ساختار متخلخل به طور همزمان خود را بهبود هدایت حرارتی بدون به خطر انداختن نفوذ رطوبت” محققان نوشتن. “علاوه بر این غشاء دارای مقاومت خوب در برابر نفوذ آب و جذاب superhydrophobicity با توجه به اثر هم افزایی از آبگریز ماتریس پلیمری و بهبود خشونت.”

دانشمندان آماده نیست به اعلام این بزرگ بعدی پارچه, اما آنها در حال حرکت رو به جلو با این ایده که این پارچه می تواند گسترده برنامه های کاربردی. در آینده محققان می گویند که نه تنها می تواند نانوالياف استفاده در پارچه های طراحی شده برای نگه داشتن مردم سرد اما گرمای آن-خواص رسانا می تواند آن را قابل دوام برای انرژی خورشیدی را جمع آوری و حتی سیستم های خنک کننده در دستگاه های الکترونیکی.

مایک Wehner گزارش شده در تکنولوژی و بازی های ویدئویی در دهه گذشته پوشش اخبار و روند در VR, زومیت, گوشی های هوشمند و آینده تکنولوژی. اخیرا مایک به عنوان تکنولوژی سردبیر در روزانه نقطه و برجسته شده است در ایالات متحده آمریکا امروز Time.com و تعداد بی شماری از وب سایت های دیگر و رسانه ها نسخه قابل چاپ. عشق خود را از
گزارش دوم به او بازی اعتیاد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im