فقط چند روز پیش ما به شما گفت که با توجه به COVID-19 شیوع سامسونگ تا به حال تحت فشار قرار دادند پشت آن قاب زمان برای حجم تولید تراشه های ساخته شده با استفاده از 3nm روند گره. WCCFTech گزارش می دهد که بزرگترین مستقل ریخته گری TSMC نیز مجبور بودن برای به تاخیر انداختن برنامه های خود را برای 3nm تراشه تولید با توجه به همان دلیل. این ممکن است به نظر می رسد مانند یک معامله بزرگ در حال حاضر, اما این می تواند معنی است که اولین گوشی مجهز می شود یک 3nm تراشه ممکن است سطح تا اواخر 2023-2024 در اولین. بنابراین 5G آیفون 16 یا آی فون 17 یا می تواند در صورت تاخیر و یا مجهز به یک چیپ ست نه به عنوان قدرتمند به عنوان این یکی از آن ممکن است تا به حال بدون این بیماری همه گیر.

اپل سفارشات 10,000 اضافی 5nm تراشه برای این سه ماهه

اپل به عنوان بسیاری از شما می دانید طرح های خود را در تراشه های. اما هنگامی که زمان می آید به واقع تولید آنها نیست خود هر گونه ساخت گیاهان; در لغت از تراشه صنعت اپل “fabless” (و نه در راه همان است که بیتلز بودند ‘فاب چهار’). بنابراین این غول تکنولوژی تبدیل به TSMC برای تولید آن تراشه شامل یک سری SoCs که قدرت آی فون. تاخیر در ساخت 3nm تراشه می تواند صدمه دیده است اپل در پایین جاده. اپل ریخته گری بزرگترین مشتری; شرکت های دیگر که خود را طراحی تراشه اما تکیه بر TSMC به آنها را شامل کوالکام و هواوی.

روند گره است بر اساس تعداد رو به رشد از ترانزیستور مناسب است که به یک نقطه متراکم مانند یک مربع متر ، بیشتر ترانزیستور است که می تواند قرار داده شده در داخل یک تراشه قدرتمند تر و کارآمد انرژی است. در دهه 1960 اینتل از بنیانگذاران گوردون مور متوجه شده است که تراکم ترانزیستور (دوباره تعداد ترانزیستور است که می تواند فشار را به یک مربع میلی متر) دو برابر در هر سال است. در دهه 1970 مور خود را به روز رسانی قانون خواستار تراکم ترانزیستور به هر سال دیگر.

تا جایی که ما در حال حاضر ؟ اکثر چیپست استفاده می شود به قدرت گوشی های تلفن همراه در 2019-2020 ساخته شده با استفاده از 7nm روند از جمله اپل A13 بیونیک گل میمون 865 پلت فرم تلفن همراه و گیرین 990 5G. 5nm چیپست شروع خواهد شد نورد از این سال و 5G در سال 2020 آی فون اپل 12 خانواده طراحی شده توسط A14 بیونیک می تواند اولین گوشی های هوشمند مجهز می شود یک 5nm تراشه. Huawei Mate سری 40 می تواند به دنبال. برای نشان دادن آنچه که ما در حال صحبت کردن در مورد A13 Bionic SoC شامل 8.5 میلیارد ترانزیستور در حالی که A14 مصنوعی خواهد شد که 15 میلیارد ترانزیستور در داخل هر یک چیپ ست.

در حالی که TSMC ممکن است مجبور به عقب راندن آن 3nm نقشه راه توسط شش ماه یا بیشتر به دلیل COVID-19 آن 5nm تولید مناسب است در برنامه. در واقع روز دیگر به ما آموخته است که اپل افزایش یافته است منظور خود را از 5nm A14 Bionic تراشه توسط 10000 واحد به عنوان Huawei لغو تولید به همان تعداد از 5nm تراشه. به عبارت دیگر وقتی که می آید به 5nm, TSMC به طور کامل رزرو شده تا در طول بقیه سال. خوشبختانه این شرکت که صرف 24 میلیارد دلار در 5nm تولید, آیا همه لازم تجهیز آن نیاز دارید را به پایان برساند قبل از همه گیر رسید.

5nm خواهد بود که برای اولین بار فرآیند گره است که TSMC طراحی شده برای استفاده شدید اشعه ماورای بنفش لیتوگرافی (EUV). ریخته گری را N7 و N7P روند گره ها با استفاده از غوطه ور شدن در لیتوگرافی و N7+ استفاده می شود چیزی شبیه است. EUV موجب صرفه جویی در زمان با استفاده از پرتو فرابنفش برای دقیق تر علامت تا یک قالب دقیق تر. پس از مارک تا مرگ را نشان می دهد قرار دادن ترانزیستور در داخل یک مدار مجتمع دقیق تر این که انجام شده است بیشتر به کار میرود که مناسب می تواند در داخل.

TSMC نیست و انتظار می رود برای شروع تولید 3nm تراشه های قبل از سال 2022. تولید آزمایشی برگزار خواهد شد در TSMC فاب 18 ساخت و ساز که در آن دو فاز تکمیل شد برای 5nm تولید; دو بعدی خواهد شد اختصاص داده شده به 3nm تولید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de