این کوسه عظیم باید دندان های خود را در چشم

  • یک مطالعه جدید در نهنگ کوسه ها نشان می دهد وجود کوچک دندان-ساختار پوشش چشم است.
  • این ویژگی در حال فکر به عنوان حفاظت در برابر سایش و اقدام به عنوان یک لایه زره پوش.
  • کوسه نهنگ ها در نظر گرفته شده به عنوان یک گونه در معرض خطر.

اگر شما در حال حاضر نمی کنم توانا کوسه نهنگ چشمگیر بود فقط صبر کنید تا زمانی که شما شنیدن آنچه که دانشمندان بر روی چشم خود را. در یک مطالعه منتشر شده در مجله PLOS Oneمحققان خارج از ژاپن نشان می دهد کشف آنچه که آنها را به عنوان کوچک “دندان” پوشش چشم از کوسه.

دندان انجام هر chomping, اما آنها ارائه یک لایه اضافی از حفاظت به گفته محققان. پیدا کردن فوق العاده جالب با توجه به این واقعیت است که کوسه ها به طور کلی تحت پوشش در سازه های کوچک که شبیه دندان است. این ویژگی ها به نام درم denticles هستند به نفع کوسه ها از آنجا که آنها اجازه می دهد تا آب به جریان یکنواخت در سراسر بدن خود را اجازه می دهد آنها را به حرکت به سرعت در هنگام حمله به طعمه.

به عنوان محققان توضیح پوستی denticles بر روی چشم کوسه نهنگ ها کمی متفاوت از آنهایی که تحت پوشش نهادهای مختلف کوسه گونه است. دانشمندان این ویژگی به این کوچک “چشم و دندان” داشتن یک هدف متفاوت است.

به جای ساخت حیوانات سریع تر در آب های کوچک سازه در چشم ممکن است به ارائه یک لایه از مشاهده از طریق زره پوش است که محافظت در برابر آسیب. کوسه نهنگ بزرگترین کوسه ها در این سیاره بر خلاف آنها برادران کوچکتر آنها نمی شکار در مفهوم سنتی. به جای آنها استفاده از خود را بزرگ فک فرو کوچکتر موجودات اعم از کوچک زئوپلانکتون به بزرگتر کرایه مانند اطفال ماهی تن.

آنها نه به عنوان سریع به عنوان بقیه از کوسه خانواده, اما آنها هنوز هم نیاز به چشم خود را به نقطه مدارس شکاری و برای کمک به ناوبری عمومی. کوچک دندان مانند ویژگی های پوشش چشم ممکن است محافظت در برابر حمله مستقیم, اما آنها می تواند اجازه می دهد کوسه’ چشم به تحمل یک نظر اجمالی و برخورد با دیگر دریای زندگی.

“چشم denticle متفاوت در مورفولوژی از که از درم denticles توزیع بیش از بقیه بدن سازگار با عملکرد متفاوت (مقاومت در برابر سایش)” محققان نوشتن. “ما همچنین نشان می دهد که نهنگ کوسه دارای توانایی قوی برای جمع شدن کره چشم به چشم سوکت. … این بسیار محافظ از ویژگی های این کوسه نهنگ چشم به نظر می رسد تاکید بر اهمیت چشم انداز زیست محیطی ادراک که در تضاد کلی هر چند ضعیف تاسیس مفهوم پایین تکیه بر چشم انداز در این گونه است.”

کوسه نهنگ ها در نظر گرفته می شوند در معرض خطر ناشی از فعالیت های انسانی. موجودات را شکار شده است بلکه تسلیم به صدمات پس از برخورد با کشتی ها و یا گرفتار شدن در تورهای طراحی شده بود که برای گرفتن کوچکتر طعمه. درک بیشتر در مورد این باور نکردنی گونه حیاتی است اگر ما امیدواریم که برای محافظت از آنها را از انقراض.

مایک Wehner گزارش شده در تکنولوژی و بازی های ویدئویی در دهه گذشته پوشش اخبار و روند در VR, زومیت, گوشی های هوشمند و آینده تکنولوژی. اخیرا مایک به عنوان تکنولوژی سردبیر در روزانه نقطه و برجسته شده است در ایالات متحده آمریکا امروز Time.com و تعداد بی شماری از وب سایت های دیگر و رسانه ها نسخه قابل چاپ. عشق خود را از
گزارش دوم به او بازی اعتیاد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>