دانشمندان در توضیح مرموز ‘گدازه’ در مریخ

  • آتشفشان مانند ویژگی های بر روی مریخ در واقع ممکن است در نتیجه جریان گل و لای به جای گدازه محققان در حال حاضر می گویند.
  • با استفاده از شبیه سازی مریخ شرایط محققان قادر به ایجاد جریان گل و لای است که نگاه بسیاری مانند سرد گدازه.
  • بازدید BGR صفحه اصلی برای داستان های بیشتر.

شما لازم نیست که به یک فضای علم و فن به درک که مریخ است همه وسواس در حال حاضر. هر دو NASA و ESA در حال آماده به ارسال ماموریت به سیاره سرخ (هر چند ESA در حال حاضر خواهد شد و انتظار تا سال 2022 به انجام این کار) و دانشمندان در حال مطالعه هر جنبه ای از این سیاره, زمین شناسی, آب و هوا و حتی چگونه اغلب از آن می لرزد.

یکی از مشاهدات جالب است که اسیر تصورات مریخ محققان است آنچه به نظر می رسد گدازه در سطح. شکل این لندفرم باعث می شود آنها را نگاه بسیاری مانند گدازه سرد که oozed از سطح مدتها پیش اما یک تیم بین المللی از محققان در حال حاضر یک توضیح متفاوت و ممکن است آن را حتی جالب تر از جریان گدازه.

در یک مقاله جدید منتشر شده در طبیعت علوممحققان توضیح می دهند که آن را گدازه فوران از زمین خارج شد و جریان به آرامی در امتداد سطح اما گل. بله گل.

“بزرگ جریان در کانال های باستان موقعیتهای مریخ را تفسیر شده است به عنوان محصولات از فاجعه سیل حوادث” محققان توضیح دهد. “سریع دفن آب-رسوبات غنی پس از جاری شدن سیل می تواند منجر به رسوبی آتشفشان است که در آن مخلوطی از رسوب و آب (گل) فوران به سطح. دهها هزار نفر از آتشفشان مانند لندفرم پر شمالی زمینهای پست و دیگر محلی رسوبی depocentres در مریخ است.”

اثبات این است که کوچک “آتشفشان” در حال گل و باستان مایع راک آسان نیست اما دانشمندان با انجام آزمایشات برای تعیین اینکه آیا یا نه آن را ممکن است برای چنین mudflows به اتفاق می افتد در سرد سطح مریخ. بر روی زمین جاریست گل فقط در امتداد و به آرامی خشک اما در مریخ آن را در واقع انجماد و که باعث می شود آن را به رفتار بسیاری متفاوت است.

“ما دریافتیم که ویسکوزیته پایین گل تحت مریخ شرایط انتشار متفاوت از آن بر روی زمین به دلیل انجماد سریع و تشکیل یک پوسته یخی” این دانشمندان توضیح دهد. “به جای تجربی جریان گل و لای انتشار مانند زمینی pahoehoe گدازه با مایع گل ریختن از پارگی در پوسته منجمد و سپس refreezing به شکل یک جریان جدید لوب. ما نشان می دهد که گل آتشفشان می تواند توضیح شکل گیری برخی از گدازه مانند جریان ریخت شناسی در مریخ و فرآیندهای مشابه ممکن است به cryovolcanic ها در یخی اجسام در منظومه شمسی است.”

آن را فوق العاده جالب نظریه و آن را می سازد بسیاری از حس را در جایی مثل مریخ است. ما می دانیم که مریخ دارای یخ و آب حداقل در زمان های خاصی از سال و یخ زده گل ها به راحتی می تواند توضیح ویژگی های ما در حال حاضر در سطح.

جریان گل و لای که شبیه ویژگی های مشابه بر روی مریخ است. منبع تصویر: چک فرهنگستان علوم

مایک Wehner گزارش شده در تکنولوژی و بازی های ویدئویی در دهه گذشته پوشش اخبار و روند در VR, زومیت, گوشی های هوشمند و آینده تکنولوژی. اخیرا مایک به عنوان تکنولوژی سردبیر در روزانه نقطه و برجسته شده است در ایالات متحده آمریکا امروز Time.com و تعداد بی شماری از وب سایت های دیگر و رسانه ها نسخه قابل چاپ. عشق خود را از
گزارش دوم به او بازی اعتیاد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im