5G است ایمن یا خطرناک است ؟ در اینجا حقایق

آن است که طلوع یک عصر جدید.

5G عصر.

یک شبکه فن آوری است که به وعده مختل صنایع فعال بی شماری نوآوری و ما را یک گام نزدیک تر به Jetsons.

چه 5G میلیمتر امواج ؟

تا کنون حامل شده اند با استفاده از طیف باند در هر نقطه از 600MHz به 2.6 گیگاهرتز به تحویل کالا به ما. این پایان کم از مایکروویو محدوده. با 5G, اما, برخی از راه های بالاتر باندهای فرکانسی باز خواهد شد برای خدمات از جمله به اصطلاح میلیمتر امواج که شما ممکن است شنیده باشید. به روشنی در برخی کمتر طیف فرکانسی مانند T-Mobile 600 مگاهرتز و 2.5 GHz (به دست آورد و از حداکثر سرعت دویدن) نیز استفاده می شود برای 5G انتقال اما حمل خواهد شد به طور فزاینده ای با استفاده از باند بالاتر مانند 3.5 GHz, 6 GHz و حتی 30 گیگاهرتز و بالاتر! 30 GHz برای تلفن های موبایل بیش از حد ؟ که اون میلیمتر امواج در واقع شروع!

تا کنون بسیاری از 5G-قادر به گوشی های کار پایین تر از فرکانس های نزدیک به این طیف شده است که مورد استفاده توسط 4G. برخی از مدل های, اما در حال حاضر می تواند استفاده از آن 30GHz میلیمتر گروههای هنگام کار در ورایزون 5G شبکه مانند وان پلاس 8 UW یا Galaxy A71 UW. میلیمتر امواج موجود در محدوده 30 – 300 GHz. چرا که یک موج با فرکانس 30 GHz تقریبی طول 10 میلی متر و یک موج از 300 GHz دارای یک طول 1mm است. آن را ایمن می گویند که حتی اگر برخی از بالاتر گروههای در نهایت قفل برای 5G استفاده از این تکنولوژی احتمالا نمی خواهد بیش از میلیمتر محدوده در تمام طول عمر خود.

در حال حاضر این سوال میلیون دلار است…

این 5G میلیمتر امواج بی خطر است ؟

شما ممکن است شنیدن برخی می گویند که این میلیمتر امواج از جمله فرکانس بالا است که آنها در نهایت سرخ کردن مغز شما. خوشبختانه که به نظر نمی رسد در مورد همه! به عنوان بالا به عنوان 30 GHz ممکن است به نظر می رسد ما امروز واقعیت این است که این امواج نمی تواند تقریبا به اندازه کافی قدرتمند برای انجام هر گونه آسیب.

وجود دارد در حال امواج الکترومغناطیسی از باور نکردنی فرکانس های بالاتر وجود دارد و فراتر از یک آستانه خاص آن را تبدیل به خطرناک برای موجودات زنده, مهمانی, کردن در اینجا بر روی زمین است. خبر خوب این است که این خطر-خطر آستانه راه بالاتر از 30 یا حتی 300 GHz!

برای پیدا کردن جایی که این آستانه است که ما باید بپرسید:

آنچه وجود دارد فراتر از میلیمتر امواج ؟

تصویر توسط دانشگاه واشنگتن

بنابراین ما می دانیم که این جدید 5G باند از حدود 30 GHz یا بالاتر نخواهد بود به اندازه کافی قدرتمند برای انجام هر گونه آسیب به ما. Phew که خوب به دانستن آن نیست ؟

پس چه چیزی می تواند خطرناک باشد ؟

به عنوان ما به اصطلاح میلیمتر موج محدوده گسترش تا 300 GHz امواج. که آن نیز به مراتب رسیدن از کل محدوده مایکروویو. آنچه در پی فراتر از مایکروویو که مادون قرمز محدوده نیز گاهی اوقات به نام نور مادون قرمز. به طور کلی نامرئی برای چشم انسان مادون قرمز امواج span محدوده 300 GHz به 385 THz (Teraherz)! بنابراین امواج مادون قرمز را با طول مختلف از 1 mm (کوتاه ترین مایکروویو ظهر) به 780 نانومتر (1000 نانومتر برابر با 0.001 از میلیمتر, فقط برای گرایش).

تابش نوع طول موج و فرکانس

تابش مادون قرمز بدیهی است که بسیاری از استفاده است در اینجا بر روی زمین و آن هم نه از نوع خطرناک. در واقع بیش از نیمی از انرژی خود را از خورشید (گرما) است گفت: برای رسیدن به زمین در قالب تابش مادون قرمز. با تشکر از شما, مادون قرمز!

به طوری که این ناز و کوچک امواج بیشتر و شدید تر آنها در نهایت حرکت به این طیف از آنچه ما به عنوان “نور مرئی” که شامل طول موج 700 نانومتر به 400 نانومتر یا فرکانس 430 THz به 790 THz. خوشبختانه طیف نور مرئی است و نه مضر به موجودات زنده در اینجا بر روی زمین نیز هست.

وقتی که همه چیز خطرناک است ؟

آنچه در پی پس از نور مرئی اما ما را به مضر خاک.

ما در حال صحبت کردن در مورد دوست قدیمی ما – اشعه ماوراء بنفش! (نه فیلم.) این طیف اشعه ماوراء بنفش ویژگی های طول موج از 400 نانومتر تا 10 نانومتر و فرکانس از 790 THz به 30 Petaherz! (1 PHz = 1,000,000 GHz). ابتدا بخش هایی از اشعه ماوراء بنفش معمولا در نظر گرفته نمی مضر اما در جایی در داخل این محدوده است که در آن ما شاهد گذار از غیر یونیزان به پرتوهای یونیزان است.

پرتوهای یونیزان به معنی تابش ذرات دارای انرژی زیادی از آنها در واقع می تواند مختل الکترون از مولکول ها یا اتم ها باعث آنها را برای به دست آوردن یک امتیاز مثبت یا منفی است. در حال حاضر ما هیچ فیزیکدانان بنابراین در اینجا ما نمی توانیم توضیح هيچ اما ظاهرا که بد! شما نمی خواهید یونیزاسیون در بدن شما! پس جایی در طیف اشعه ماوراء بنفش است که در آن همه چیز شروع به گرفتن خطرناک باشد.

بالاتر از اشعه ماورای بنفش وجود دارد از x-ray محدوده (10 نانومتر به 0.1 نانومتر / 30 Petaherz به 30 Exaherz). Everyhing بالاتر از طیف اشعه ماوراء بنفش است یونیزان و بنابراین این امر به اشعه x بیش از حد. همانطور که همه ما می دانیم هر چند کمی از این در نظر گرفته نمی مضر و در واقع می تواند کمک به رفاه از طریق برنامه های کاربردی پزشکی.

در نهایت وجود دارد اشعه گاما (طول موج کمتر از 0.1 نانومتر و فرکانس های بیش از 30 EHz). اینکه کاملا ماهر در نافذ توجه به این کمی یونیزان اراذل باید اجتناب از طاعون مانند زمانی که استفاده نمی شود در کنترل و شیوه ای سازنده (آنها برنامه های کاربردی در پزشکی و صنعت).

نتيجه گيری

در حال حاضر ما می دانیم! تابش طبقه بندی به غیر یونیزان و یونیزان. غیر یونیزان نوع تابش مانند رادیو مایکروویو و مادون قرمز و نور مرئی در نظر گرفته امن در حالی که یونیزان انواع اشعه ماورای بنفش و اشعه ایکس و اشعه گاما به طور بالقوه خطرناک هستند.

در حالی که 5G است که با استفاده از یک محدوده بالاتر از فرکانس های از قبلی تلفن همراه فن آوری, آن را هنوز هم یافت می شود با خیال راحت در محدوده مایکروویو طیف از جمله کسانی میلیمتر امواج. “میلیمتر امواج” ممکن است صدای ترسناک برای برخی از, اما در حال حاضر هیچ دلیلی برای این باور است که شبکه های 5G در حال رفتن به تواند خطرناک باشد.

این همه در ذهن ما باید احساس امنیت در ما جدید 5G جهان به طور کامل لذت بردن از کیفیت زندگی پیشرفت های که در حال رفتن به با آن آمده است.

بود اطلاعات شما یافت می شود در این مقاله مفید است ؟ آیا شما احساس می کنید بهتر است در حال حاضر دانستن است که شبکه های 5G در حال رفتن به امن است ؟ به اشتراک گذاشتن افکار و احساسات خود را در نظرات زیر!

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im