COVID-19 در اروپا: رکورد تعداد موارد در فرانسه و آلمان با توزیع Omicron

[ad_1]

چندین کشور در اروپا رکورد تعداد مبتلایان به COVID-19 را ثبت کرده اند – در اینجا خلاصه ای از وضعیت در سراسر این قاره آمده است.

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO)، تعداد موارد جدید ویروس کرونا در سراسر جهان هفته گذشته با 20 درصد افزایش به بیش از 18 میلیون نفر رسید.

تدروس آدانوم گبریسوس، مدیر کل WHO روز سه‌شنبه گفت که نسخه بسیار مسری Omicron “همچنان جهان را فراگرفته است”.

تدروس گفت: «ما نگران تأثیری هستیم که Omicron بر کارکنان مراقبت‌های بهداشتی که قبلاً مستهلک شده‌اند و سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی سنگین شده است.

برخی کشورها اقداماتی را برای هدف قرار دادن افراد واکسینه نشده انجام داده اند و در عین حال برنامه های واکسیناسیون را برای کودکان خردسال معرفی کرده اند.

فرانسه، آلمان و ایتالیا

روز سه شنبه، بهداشت عمومی در فرانسه اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته رکورد 464769 مورد جدید ابتلا به این بیماری ثبت شده است.

بر اساس آمار رسمی، تعداد جان باختگان ناشی از کووید در روز سه‌شنبه با ۲۸۸ مورد افزایش به ۱۰۰ هزار و ۳۳۹ نفر رسید.

فقط یک روز قبل، تعداد بیماران COVID-19 در بیمارستان های فرانسه نیز از رکورد 888 به بیش از 25000 افزایش یافت.

در همین حال، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ایتالیا از 83403 نفر به 228179 نفر در روز سه شنبه افزایش یافت.

آلمان همچنین روز چهارشنبه با 112 هزار و 323 مورد ابتلای جدید در 24 ساعت گذشته رکورد جدیدی را ثبت کرد.

این اولین بار است که سازمان کنترل بیماری کشور بیش از 100000 مورد در روز را گزارش می دهد. 239 مورد دیگر مرگ ناشی از کووید در روز چهارشنبه گزارش شد.

با این حال، انجمن مراقبت‌های ویژه آلمان (DIVI) اعلام کرد با وجود افزایش موارد، تعداد بیماران مبتلا به کووید-19 در بخش‌های مراقبت‌های ویژه در حال کاهش است.

کارل لاوترباخ، وزیر بهداشت هشدار داد که کشور هنوز به اوج عفونت نرسیده است و توصیه کرد که آلمان تا ماه مه دستور واکسیناسیون سراسری را اعمال کند.

تقریباً 73 درصد از جمعیت آلمان یک دوره کامل واکسن علیه کووید-19 دریافت کردند، در حالی که تقریباً 48 درصد یک واکسن تقویت کننده اضافی دریافت کردند.

به گزارش DPA، پلیس آلمان می گوید در حال بررسی هزاران گواهی واکسن جعلی است.

کسانی که گواهی های جعلی ارائه می کنند یا از آنها استفاده می کنند ممکن است با مجازات های سنگینی از جریمه نقدی و مجازات های تعلیقی گرفته تا حبس روبرو شوند.

بریتانیای کبیر

در بریتانیا، پس از اینکه دانشمندان دولتی گفتند که هجوم عفونت‌ها «اکنون در سراسر کشور به اوج خود رسیده است»، مقامات این اقدامات را کاهش دادند.

استفاده از ماسک صورت دیگر در اماکن عمومی و مدارس در انگلستان اجباری نخواهد بود، در حالی که دیگر نیازی به کارت های بهداشتی برای رویدادهای مهم نخواهد بود.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا روز چهارشنبه به قانونگذاران گفت که بیماران بستری و مراقبت های ویژه در اکثر مناطق انگلیس در حال تثبیت یا کاهش هستند.

دولت دیگر به مردم توصیه نمی‌کند که از خانه کار کنند، در حالی که ماسک‌های صورت روز پنجشنبه از کلاس‌های درس برداشته خواهند شد.

جانسون افزود که بیش از 90 درصد از افراد بالای 60 سال در بریتانیا قبلا تزریق دوم را دریافت کرده اند.

علاوه بر این، بریتانیا در حال بررسی حذف الزام برای ایزوله کردن افراد مبتلا به مدت پنج روز کامل است.

هلند

چندین تئاتر، موزه و مکان فرهنگی هلند روز چهارشنبه در اعتراض به آخرین اقدامات علیه کووید افتتاح شد.

هلند از اواسط دسامبر در بحبوحه افزایش موارد به شدت مسدود شده است. هفته گذشته، آرایشگاه‌ها، سالن‌های ورزشی و فروشگاه‌های غیرضروری مجاز به بازگشایی برای کاهش محدودیت‌ها شدند، اما کافه‌ها، رستوران‌ها و تئاترها باید بسته بمانند.

اما صدها کافه و رستوران هلندی نیز در اعتراض به این محاصره افتتاح شده اند که به گفته آنها تجارت آنها را فلج می کند.

ارکستر Concertgebouw در آمستردام روز چهارشنبه در حالی اجرا شد که دو آرایشگر موهای خود را در این مکان تاریخی کوتاه کردند.

در همین حال، یک آرایشگر موهای 10 بازدیدکننده را کوتاه کرد، در حالی که 10 نفر دیگر در موزه ون گوگ تحت درمان ناخن قرار گرفتند.

گونای اوسلو، وزیر فرهنگ، در توییتی نوشت: «من فریاد کمک را درک می‌کنم و اینکه هنرمندان می‌خواهند همه چیزهای زیبایی را که می‌توانند به ما ارائه دهند، نشان دهند، اما گشایش جامعه باید گام به گام پیش رود».

دولت هلند گفته است که در 25 ژانویه امداد بیشتر احتمالی را در نظر خواهد گرفت، زیرا با وجود افزایش موارد بستری شدن در بیمارستان رو به کاهش است.

مجارستان

رهبر حزب اصلی اپوزیسیون مجارستان روز چهارشنبه تایید کرد که در بحبوحه افزایش موارد ابتلا به این ویروس در سراسر کشور، آزمایش وی مثبت شده است.

پیتر مارکی زی – که نماینده یک ائتلاف شش حزبی در انتخابات پارلمانی در ماه آوریل خواهد بود – در فیس بوک گفت که پس از نشان دادن علائم خفیف آزمایش مثبت دریافت کرد.

اعلامیه وی در همان روزی منتشر شد که مجارستان بیشترین تعداد موارد روزانه را از زمان شروع همه گیری گزارش داد.

به گفته وب سایت رسمی دولت کرونا، 14890 مورد جدید در روز چهارشنبه کشف شد – تقریبا دو برابر هفته گذشته و 2000 بیشتر از رکورد قبلی در نوامبر.

ویکتور اوربان، نخست وزیر، به جای اعمال مجدد تدابیر، روی افزایش نرخ واکسیناسیون برای محافظت در برابر بیماری همه گیر حساب می کند.

به گفته مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری، بیش از 61 درصد مجارها حداقل دو دوز واکسن دریافت کرده اند که کمتر از میانگین اتحادیه اروپا 69.1 درصد است.

اسلواکی

اسلواکی روز چهارشنبه دسترسی به تجمعات عمومی را به عنوان بخشی از آخرین اقدامات برای مقابله با گسترش گزینه Omicron محدود کرد.

شهروندان برای شرکت در بسیاری از رویدادها باید سه دوز واکسن، دو دوز به اضافه یک آزمایش منفی دریافت کرده باشند یا اخیراً از عفونت بهبود یافته باشند.

دولت روز چهارشنبه گفت که تعداد افراد در مراسم عروسی، مهمانی ها و سایر مکان ها محدود خواهد بود. همه کافه ها و رستوران ها نیز باید بین ساعت 22:00 تا 05:00 بسته باشند.

مقامات اسلواکی انتظار داشتند که گزینه Omicron در ژانویه غالب شود.

بلژیک

رئیس شورای اروپا، چارلز میشل، مجبور شد آخرین جلسه پارلمان اتحادیه اروپا را به دلیل مثبت شدن آزمایش COVID-19 در تماس نزدیک از دست بدهد.

میشل دومین مقام بلندپایه اتحادیه اروپا شد که از نشست روز چهارشنبه در استراسبورگ کناره‌گیری کرد، جایی که امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه درباره چالش‌های اصلی پیش روی ریاست اتحادیه اروپا صحبت کرد.

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، پیش از این حضور خود در روز دوشنبه را به دلیل مثبت شدن تست کرونای راننده‌اش لغو کرده است.

لهستان و جمهوری چک

آدام نیدلسکی، وزیر بهداشت لهستان، روز چهارشنبه گفت که از اجباری شدن گواهی‌های COVID-19 برای کارمندان حمایت می‌کند.

نیدزلسکی گفت لهستان در حال حاضر حدود 31000 تخت بیمارستانی برای بیماران مبتلا به کووید-19 دارد و نرخ عفونت فعلی “خطر بالایی برای کارایی سیستم بهداشتی” دارد.

دولت راست‌گرای نخست‌وزیر ماتئوش موراویسکی نیز از پیش‌نویس قانونی حمایت کرده است که کارگران را مجبور می‌کند شواهدی مبنی بر واکسیناسیون یا بازپرداخت هزینه COVID-19 را به کارفرمایان خود نشان دهند.

اما در آن سوی مرز در جمهوری چک، دولت پیشنهادات برای دستور واکسن را رد کرده است.

دستوری که در ماه دسامبر توسط نخست وزیر سابق آندری بابیش صادر شد، شهروندان بالای 60 سال و همچنین کارکنان پزشکی، پلیس و آتش نشانان را مجبور به واکسینه شدن می کند.

با این حال، دولت ائتلافی جدید پتر فیالا گفته است که این دستور غیرضروری است.

فیالا گفت: «ما توافق کرده‌ایم که واکسیناسیون علیه کووید-19 اجباری نخواهد بود.

علیرغم رکورد بی سابقه موارد ابتلا، تعداد بیماران کووید-19 در بیمارستان های چک روز سه شنبه به 1635 نفر کاهش یافت.

بوسنی و هرزگوین

بوسنی و هرزگوین بدترین موج همه گیری تا به امروز را تجربه می کند، حداقل 70 درصد موارد به دلیل گسترش سریع نوع Omicron در این کشور با یکی از پایین ترین نرخ های واکسیناسیون در اروپا، رکود در 22 درصد است.

تعیین تعداد موارد روزانه کووید-19 نیز به یک کار پیچیده برای مقامات بهداشتی تبدیل شده است، زیرا سطوح مختلف دولت به دلیل کمبود منابع در برخی از نقاط کشور، به جای PCR یا ترکیبی از هر دو، به آزمایش سریع روی می آورند. .

آزمایشگاه اصلی در سارایوو، پایتخت، در حال پردازش نمونه های عقب مانده است و رقم 2,992 مورد مثبت در روز چهارشنبه (19 ژانویه) ترکیبی از چندین روز از نتایج PCR در کل گزارش شده است.

با این حال، این آمار رسمی باعث نگرانی برخی کارشناسان شده است که با توجه به تعداد کم آزمایش‌های انجام شده در مجموع (6025 نمونه در همان روز)، در حالی که بیمارستان‌های سراسر کشور برای پذیرش بیماران ورودی با مشکل مواجه هستند، نرخ واقعی عفونت بسیار بالاتر است.

بوسنی با 4255 قربانی در هر میلیون شهروند در قاره دوم در انباشت مرگ و میر ناشی از کووید-19 قرار دارد و این کشور با 4688 نفر پس از بلغارستان در رتبه دوم قرار دارد.

صربستان

تعداد موارد ابتلا به کووید-19 در صربستان همچنان در حال افزایش است و ارقام رسمی برای چندین روز متوالی به پنج رقم رسیده است.

بر اساس آمار رسمی، روز چهارشنبه ۱۷ هزار و ۳۱۸ مورد ابتلا و ۲ هزار و ۶۱۹ بیمار جدید در بخش‌های کووید ۱۹ بستری شدند.

مقامات بهداشتی در کشور معتقدند که گزینه Omicron در حال حاضر غالب است، اما دلتا همچنان در گردش است و دومی را به دلیل بارگذاری سریع ظرفیت بیمارستان‌ها مقصر می‌داند.

در همین حال، دولت صربستان اقدامات قرنطینه جدیدی را روز چهارشنبه ارائه کرد که بر اساس آن افرادی که نمونه مثبت دارند، اکنون اجازه دارند پس از هفت روز با اجازه پزشک عمومی خود خانه های خود را ترک کنند. قرنطینه اجباری برای افرادی که در تماس نزدیک با فرد مبتلا به کووید مثبت بوده اند نیز در مجموع به پنج روز کاهش یافته است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
دانلود کتاب پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort kusadasi escort