لیتوگرافی ماشین آلات نقش مهمی در تولید تراشه های. آنها استفاده می شود به اچ الگوهای ویفر که نشان می دهد که در آن ترانزیستور قرار داده خواهد شد بر روی تراشه است. یکی از بزرگترین پیشرفت های شده است EUV (extreme ultraviolet لیتوگرافی). این باعث ایجاد بسیار نازک نشانه گذاری است که بسیار مهم است زمانی که شما در حال برخورد با تراشه مانند آینده 5nm اپل A14 مصنوعی خواهد شد که بسته بندی شده با 15 میلیارد ترانزیستور در داخل.

می تواند چین تبدیل به یک بازیکن در chipmaking صنعت ؟

با توجه به جهانی بار (که توسط دولت اجرا که بدان معنی است که ما نیاز به این اطلاعات با یک دانه نمک) یک شرکت تحقیقاتی ظاهرا توسعه 5nm لیتوگرافی لیزر ماشین که چینی ها امید را به آن عقب مانده تراشه صنعت یک شات در بازو. این گزارش می گوید که چین هنوز هم “دور” از ایجاد چنین یک ماشین و که برخی از مسائل وجود دارد که نیاز به اتو کردن با فن آوری است.

این سوژو موسسه نانو تکنولوژی و نانو بیونیک تحت آکادمی علوم چین (Sinano) و مرکز ملی علم و فناوری دیروز اعلام کرد که آنها را ساخته اند کشفیات مهم مربوط به فوق العاده بالا و دقت لیزر لیتوگرافی. این اکتشافات فقط نظری در لحظه ای و مقدار زیادی از پول در حال رفتن به نیاز به نوبه خود این را به واقعیت است. لیزر لیتوگرافی دستگاه ایجاد خواهد شد دقت الگوهای برای کمک به تولید نیمه هادی ها فوتونی چیپس و میکرو الکترو مکانیکی سیستم. این مقاله پژوهشی چاپ شده بود توسط نانو, نامه یک مجله علمی منتشر شده توسط انجمن شیمی آمریکا.

چین به خوبی پشت سر کشورهای دیگر وقتی که می آید به تولید تراشه به همین دلیل است که تغییرات اخیر در قوانین صادرات است که چنین ضربه ای به هواوی. دومی با استفاده از بزرگترین قرارداد ریخته گری TSMC برای ساخت تراشه های طراحی شده توسط Huawei, HiSilicon واحد. در این سال TSMC برنامه ریزی شده است به کشتی به Huawei سازنده برش لبه 5nm گیرین تراشه طراحی شده است که به گل سرسبد خطوط مانند همسر آینده 40 قدرتمند تر و با انرژی کارآمد. اما ایالات متحده با تغییر یک قانون مسدود کردن توانایی ریخته گری با استفاده از فن آوری ایالات متحده به کشتی تراشه به Huawei بدون مجوز.
در حالی که هواوی است که هنوز هم مجاز به دریافت تراشه از TSMC از طریق اواسط سپتامبر چه اتفاقی خواهد افتاد در سال آینده ؟ پیش بینی یک مشکل مانند این, Huawei شروع به انجام کسب و کار با چین s بزرگترین ریخته گری SMIC. اما این شرکت چند فرایند گره پشت TSMC. برای مثال در حالی که دومی مشغول تان شدیدا از 5nm تراشه با 171.3 میلیون ترانزیستور بسته بندی شده در هر مربع mm SMIC پیشرفته ترین ICs استفاده از 14nm گره که بسته حدود 35 میلیون ترانزیستور را در یک مربع متر ، SMIC به تازگی تولید Huawei Kirin 710-SoC. SMIC برنامه ای برای توسعه 7nm روند گره اما نیازهای پیشرفته تر لیتوگرافی ماشین آلات. آمریکا ظاهرا مسدود پیشرو لیتوگرافی تامین کننده ASML از حمل و نقل دستگاه به SMIC در اوایل سال جاری پس اگر 5nm لیزر با تکنولوژی کار می کند, آن می تواند یک افزایش بزرگ چینی که واقعا نیاز به خودکفایی در این زمینه است.

جانباز صنعت تحلیلگر شیانگ Fengjie مستقر در پکن گفت: جهانی بار است که “… آن را سال به چین برای بستن شکاف با پیشرفته غربی تامین کنندگان به ویژه ASML. شیانگ می گوید که دومی در انحصار فناوری های کلیدی برای ماشین های خود و اشاره می کند که جذب سرمایه برای چنین پروژه ای دشوار است به دلیل بازده پایین هستند و چنین سرمایه گذاری می تواند کراوات پول سرمایه گذاران برای یک دوره طولانی از زمان. تحلیلگر می گوید: “چینی موسسات تحقیقاتی نیاز به کار با شرکت ها برای ترجمه نظریه به محصولات. اما از نظر سود ساخت یک تراشه تولید دستگاه می تواند هزینه میلیاردها یوان و آن را سال به بازیابی سرمایه گذاری. اکثر شرکت های چینی نمی آن را به عنوان یک معامله خوب است.”

در حالی که چینی ها ممکن است با تمرکز بر روی یک پروژه مانند این در حال حاضر با پول در نهایت می تواند به نوبه خود SMIC به یک مدعی است و تنها می تواند خبر خوبی برای Huawei و کشور است.

tinyurlis.gdv.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im