اپل تنفس یک $14.9 میلیارد آه امداد

اپل موفق به فرار یک رکورد ایرلندی مالیات از 13 میلیارد یورو ($14.9 میلیارد دلار) امروز پس از یک پایین تر اتحادیه اروپا در دادگاه لوکزامبورگ به نفع حکومت چند ملی فن آوری های غول پیکر. بلومبرگ می گوید که این حکم هنوز هم می تواند به دادگاه تجدید نظر و کمیسیون اروپا. قضات ممکن است قرار داده اند kibosh در هر گونه برنامه با صدور ملامت از EC با اشاره به این که در مورد آنها موفق به دیدار با “لازم حقوقی استاندارد” در تلاش برای نشان می دهد که ایرلند مالیات معامله شد و در برابر قانون به دلیل آن را به اپل یک مزیت غیر منصفانه است.

اپل dodges $14.9 میلیارد گلوله ،

در ماه اوت سال 2016 EC به این نتیجه رسید که اپل تا به حال موفق به جلوگیری از پرداخت مالیات بر درآمد بیشتر از سود آن ساخته شده در ایرلند از سال 1991 از طریق 2015. در آن زمان در اروپا ضد تراست تنظیم دستور داد ایرلند به تقاضا €13bn در بازگشت مالیات پس از تماس با ایرلند مالیاتی-طرح با شرکت غیر قانونی است. مدیر عامل شرکت اپل تیم کوک به نام های اصلی حاکم “سیاسی تلخه.” طبخ نظر آینه بیانیه ای ساخته شده توسط Dan Neidle یک وکیل مالیاتی با کلیفورد شانس. Neidle گفت که “این کمیسیون قصد به نظر می رسید به یک راه حل سیاسی: برای تنبیه اپل به صورت کلی آن برنامه ریزی مالیاتی به جای رسیدن به یک نتیجه که بهآنها با حقوقی یا اقتصادی و موقعیت. دادگاه کاملا به درستی و به دنبال آن قانون و نه هر گونه گسترده تر اهداف سیاسی.”

اتحادیه اروپا و کمیسر رقابت Margrethe بازرگانی در پشت پرده فشار برای به دست آوردن اپل به پرداخت مالیات بازگشت. بیش از پنج سال گذشته او در تلاش است برای معکوس کردن معاملات مالیاتی است که برخی از کشورهای اتحادیه اروپا اعطا بزرگ جهانی شرکت هایی مانند اپل و آمازون است. بازرگانی گفت که اتحادیه اروپا را مطالعه دادگاه قضاوت قبل از تصمیم گیری چه گام بعدی آن خواهد بود. این کمیسیون در بیانیه ای گفت: “اگر کشورهای عضو به برخی از شرکت های چند ملیتی مزایای مالیاتی در دسترس نیست به رقبای خود این مضرات رقابت عادلانه.” او افزود که اتحادیه اروپا “ادامه خواهد داد به نگاه تهاجمی برنامه ریزی مالیاتی اقدامات تحت اتحادیه اروپا کمک های دولت قوانین است.”

ایرلندی وزارت مالیه گفت که آن را همیشه روشن شده است که اپل دو واحد در مورد دریافت نکرده هیچ درمان خاص. علاوه بر این اپل بدیهی است که پاک داشتن به پرداخت مالیات بازگشت در حال حاضر حاکم نیز نشان دهنده یک پیروزی برای ایرلند در یک راه عجیب و غریب. رای دهندگان در این کشور نمی تواند درک کند که چرا آن را نمی خواهد سعی کنید به جمع آوری به عنوان پول زیادی که ممکن است از یکی از ثروتمندترین شرکت در جهان است. اپل بسته است در ارزیابی از عربستان سعودی دولتی شرکت نفت. باید اپل بالا, بازار سرمایه هایش آن را تبدیل به با ارزش ترین شرکت در جهان است. اپل در حال حاضر به ارزش $1.69 تریلیون.

سوفی در ‘t Veld هلندی عضو اتحادیه اروپا پارلمان لیبرال گفت که او را درک نمی کند که چرا حاکم باید در نظر گرفته شود یک پیروزی برای جمهوری ایرلند به خصوص پس از مالیات دهندگان خواهد شد و در حال حاضر مجبور به پرداخت مقدار که اپل نمی خواهد که به پوسته از. “بازرگانی ساخته شده است که بسیار شجاع تلاش برای استفاده از ابزارهای که در اختیار او است اما همه ما می دانستیم که از همان آغاز که این ابزار نمی شد که برای این هدف است.” او گفت: تصمیم گیری خواهد شد استقبال ایرلند اما “من نمی توانید ببینید که چگونه شما می توانید خوشحال باشید که به شما اجازه یک غول تکنولوژی قلاب هنگامی که ما در حال صحبت کردن در مورد پرداخت 13 میلیارد یورو — از آن خواهد شد که به سرفه توسط مالیات دهندگان در حال حاضر.”

اپل مدعی است که سود هدفمند توسط اتحادیه اروپا باید مشمول مالیات در ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا “عطف به ماسبق قوانین تغییر” را برای تعیین آنچه که اپل بدهکار آن را در مالیات است. به عبارت دیگر فن آوری های غول پیکر گفت که در این مورد “نبود در مورد چه مقدار مالیات پرداخت می کنیم اما جایی که ما ملزم به پرداخت آن است.” اپل اشاره می کند که آن را “پرداخت بیش از 100 میلیارد دلار مالیات بر درآمد شرکت های بزرگ در سراسر جهان در دهه گذشته و دهها میلیارد بیشتر در دیگر مالیات است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im