آموزش دهید برای (انجام) قلعه بادی مانند دانش

این سرسرهها معمولاً از جنس پلاستیک یا پلی اتلین هستند، سرسرههای بادی را میتوان در ابعاد مختلف پیدا کرد، سازهه

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

این سرسرهها معمولاً از جنس پلاستیک یا پلی اتلین هستند، سرسرههای بادی را میتوان در ابعاد مختلف پیدا کرد، سازههای بادی معمولاً به خاطر محبوبیتشان بین کودکان میتوانند فضای بازی را جذاب کنند، البته محصولات بادی (سرسرههای بادی) در برابر ضربههای شدید و اجسام تیز آسیبپذیر هستند، پس حتماً باید تمهیداتی در این موضوع در نظر گرفته شود. به نظر کارشناسان قلعه تاریخی قمچقای بیجار دارای کتیبهای با نقش هیروگلیف و به خط هراتیک میباشد و جزو قدیمیترین کتیبههای نییمه تصویری ایران قلمداد گردیده و کتیبه آن با خط سومریان قابل مقایسه است. قلعه لشتان در دوران گذشته و در جنگهای محلی نقش مهمی داشتهاست. در دوران قدرت پرتغالیها بر خلیج فارس در محاذات این قلعه در کرانهٔ دریای بندرلنگه قلعهای ساخته بودند و مقر حکم و فرماندهی خود قرار داده بودند. قلعه لشتان نام قلعهای است بر فراز کوه «شاهینکوه» در بخش مرکزی شهرستان بندر لنگه و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب کلبه بادی ایران است. در حال حاضر آثاری از تونل وجود ندارد، اما از حصار بند و آثار مخروبه دیوارهای قلعه و همچنین بقایا آثار برجی از برجهای قلعه لشتان در ضلع جنوب غربی قلعه بر فراز «شاهینکوه» به چشم میخورد. آثار این قلعه هنوز در لب دریا و نزدیکی شهر بندرلنگه باقی ماندهاست و نزد مردم و اهالی منطقه بهنام «قـَلعُـوْ» معروف است.  This h​as been g​en er​at ed with GSA᠎ C​onte​nt Gen᠎erat᠎or Dem over si on!

سردر شمالی قلعه که اکنون در کنار کوچه تنگی متصل به شهر خمیر جای دارد، به صورت شکوهمندی از سنگ و گچ و به سبک قلعههای اروپایی ساخته شدهاست. در ضلع جنوبی و سمت راست درِ ورودی این قلعه راه پلهای جهت دسترسی به برجهای نگهبانی قرار دارد و روزنههایی در تمام طول دیوارهای اطراف و برجها نیز ایجاد شدهاست. دروازه قلعه در این سمت قرار دارد، بقایای این حصار یادآور دیوارهای تخت سلیمان است و احتمالاً به دوره ساسانی تعلق دارد. وزن کودکانی که وارد بازی می شوند بهتر است از 35 کیلو گرم تجاوز نکند. اما میانگین عمر این قصر بادی بین 5 تا 10 سال می باشد. سرسره های بادی در روزهای گرم تابستان برای بچه ها بسیار محبوب هستند و می توانند بازی را برای بچه ها لذت بخش تر کنند. اگر بعد از مدتی و استفاده زیاد، سوراخی در آن به وجود آمد، میتوانید آن را با چسب مخصوص موجود در بستهبندی پچ کنید.

اگر شادی و تفریح کودک خود برای شما اهمیت زیادی دارد و وقت کافی برای رفتن به شهربازی را ندارید، میتوانید با مراجعه به سایت اورجینال لند قلعههای بادی با کیفت و مقرون به صرفه را خریداری کرده و لحظات شاد و خاطره انگیزی را برای کودک خود رقم بزنید. از همان ابتدا کودکان سعی میکردند تا با استفاده از وسایل داخل خانه مانند بالشها، چادر و پارچه خانه و قلعههایی را برای خود ایجاد کنند که ممکن بود در آن جنگهایی رخ دهد و حتی به بازیهای دوستانه مانند مهمانی رفت و دید و بازدید کودکان از خانه یکدیگر رخ دهد، اما گاهی این خانههای ایجاد شده توسط کودکان ممکن بود با کمی ضربه و تکان خوردن خراب شوند و کودکان را آزرده خاطر کند، اما با پیدایش این قلعههای بادی،کودک بدون اینکه نگران خراب شدن قلعه و یا خانه بازی خود باشند و به راحتی بتوانند به انجام بازیهای مفرح و شاد مشغول شوند. به همین خاطر است که کودکان درد احساس نخواهند کرد و در این موقعیت بهترین شرایط را به دست می آورند. این قلعه با پلانی شش گوش، دارای شش برج مدور در اطراف است و درِ ورودی آن در ضلع جنوبی قرار دارد که در گذشته عمارتی نیز بالای درِ ورودی قرار داشتهاست.

از این قلعه امروزه به جز بقایای دو سر در شمالی و جنوبی و برج شرقی نیمهویران آن، اثری بر جای نماندهاست. علاوه بر قلعههای مذکور، آثار و بقایای قلعههای شهرهای میناب و جاسک نیز از بقایای سایر قلعههای استان است. قلعه ریگ مربوط به دوره سلجوقیان است و در شهرستان کاشمر، بخش مرکزی، روستای قوژد واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۶ مرداد ۱۳۸۴ با شمارهٔ ثبت ۱۳۱۸۶ بهعنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. این صفحه آخرینبار در ۱۶ نوامبر ۲۰۲۲ ساعت ۲۱:۰۲ ویرایش شدهاست. بایگانیشده از اصلی در ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۷. در بخش جنوبی آن پردیس و در بخش شمالی آن کاخی به چشم میخورد و تزیینات گچی بسیاری از درون آن به دست آمدهاست. مله بادی، روستایی از توابع بخش بهمئی گرمسیری شهرستان بهمئی در استان کهگیلویه و بویراحمد ایران است. بازدید از این قلعه که بسیار جذاب است. این قلعه تنها یک راه باریک برای ورود دارد و در سه سمت دیگر آن پرتگاههای مخوفی دیده میشود که قلعه را نفوذ ناپذیر ساختهاست. مجموعه بناهای یادمانی قلعه یزدگرد در هجده کیلومتری سه راهی ریجاب به سرپل ذهاب در استان کرمانشاه قرار دارد. گورستان کوچکی نیز شامل ۱۰ تا ۲۰ گور در کنار قلعههای هفتگانه وجود دارد که تعداد کم قبور آن نشانگر اقماری بودن این قلعهها است.

آخرین مطالب