فصلنامه نقد کتاب کودک و نوجوان

کتاب هدهد جدای از کارشناسی و فروش کتاب‌های مناسب بچه و نوجوان و کالاهای فرهنگی دیگر، فعالیت مضاعف اصلی ارزش را

توسط EMROOZTAFAHOM در 1 مهر 1401
کتاب هدهد جدای از کارشناسی و فروش کتاب‌های مناسب بچه و نوجوان و کالاهای فرهنگی دیگر، فعالیت مضاعف اصلی ارزش راه‌اندازی و تجهیز کتابخانه‌های آموزشگاهی، ‌ روستایی و شهری را انجام می‌دهد. در حقیقت کار مکتوب هدهد از یک سو کارشناسی و انتخاب کتاب‌های مطلوب کودکان و نوجوانان و از سوی دیگر در دسترس گذاشتن آنها در دکان مجازی یا این که حقیقی خویش است. کتاب‌های بچه و نوجوان از پاراگراف پدیده‌های فرهنگی می باشد که نقش خانواده یا آموزگار و مربی در تهیه و تنظیم آن انکارناپذیر است.
  • ناشران ایرانی در نخستین روز از پنجاه‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی مکتوب بچه بولونیا ۲۰۲۲ به جهت تبادل‌رایت با ناشران حاضر در این نمایشگاه دیدار و گفت‌وگو کردند.
  • کتاب‌هایی که به جهت کودکان و نوجوانان منتشر می‌شوند، محدودیت‌های متعددی دارند و دسترسی به یک کتاب مهم محتوای مطلوب فعالیت ساده‌ای وجود ندارد و نیاز به تحقیق و تحلیل بیشتری پیدا می‌کند.
  • کتاب هندوانه و تمساح کتابی تمثیلی و نمادین، مناسب برای کودکان ۳ تا ۹ سال است.
  • همکاری مهم نویسندگان، مترجمان و تصویرگران خوب اهل ایران برهان اهمیت محبوبیت این ناشران است.
شورای کتاب بچه از سال ۱۳۴۳ خورشیدی به عضویت ارگان جهانی IBBY درآمد و درحال حاضر شاخه ایرانی این سازمان به‌شمار می‌رود. انتشارات هوپا در سال‌های آخر به یکی از محبوب‌ترین ناشران تخصصی کودک تبدیل شده می باشد و به جهت گروه‌های سنی گوناگون آثاری زیاد جالب با قیمتی مطلوب به بازار عرضه می‌کند. تکثیر آسمان (کتاب‌های فندق) نیز اصلی همکاری نویسندگان بچه اهل ایران و ترجمه آثار کلاسیک کودکان از سراسر عالم به یکی از ناشران دارای همین حوزه تبدیل شده است.

هنگام خرید مکتوب نوباوه به گستره محدوده اعتنا طفل اعتنا کنید

کتاب خرگوش‌ها کتابی تمثیلی و فراموش نشدنی و جالب به جهت تمامی آدم‌ها و فرهنگ‌هاست. کتاب چشم‌انداز تامل‌برانگیزی را از تاثیر انسان‌ بر محفظه زیستش ارائه میدهد و حیاتی تصاویری شگفت‌انگیز و متنی روان به همه به جهت حفظ از محفظه زیست هشدار می‌دهد. مکتوب چگونه شیر باشیم کتابی می باشد درمورد گزینش روش های گوناگون زندگی و تفاوت افراد، این که چگونه تفاوت های خودمان را بپذیریم و به چه صورت دارای وجود تفاوت هایمان در جامعه حضور داشته باشیم. احتمالا فکر کنید برای شیر بودن راهی وجود ندارد جز اینکه درنده و وحشی باشیم. سفارش میکنیم قبل از این که وارد سبد خریدت بشی ، یه نگاهی به بخش اسباب التحریر ویستور بندازی و اهمیت تخفیف خرید کردن کنی و همراه کلیدی همین سفارشت تحویل بگیری . عمومی کتاب «ماجرای امین و ایمان» نوشته موناجوان مهم تصویرگری زهرا رسولی توسط انتشارات کتاب جمکران به جهت کودکان منتشر و راهی بازار نشر شد. سالن کودک در نمایشگاه بین‌المللی مکتوب تهران، یک عدد از بخش‌های پرمخاطب و پرمراجعه می باشد و برطرف کردن نواقص همین بخش به جهت به کار گیری هرچه خوب تر کودکان و نوجوانان از این پتانسیل ضروری است. برای آنکه تعیین درست‌تری در راستا کتاب طفل و نوجوان و نوجوان داشته باشم لازم می باشد کمی بیشتر در مورد کتاب طفل بدانیم. همگی حقوق این وب سایت متعلق به فصلنامه نقد مکتوب بچه و نوجوان می باشد. هجدهمین شماره فصلنامه نقد کتاب نوباوه و نوجوان ویژه تابستان 1397 از سوی موسسه خانه کتاب و به صورت دیجیتال منتشر شد. در پایین می‌توانید بعضی از نمونه کتاب‌های کودک که در انتشار متخصصان به چاپ رسیده است را ببینید. خرید کردن اینترنتی مکتوب نوپا و نوجوان در حال کار میباشند که اهمیت کمک گرفتن از آنها، قابلیت و امکان خرید کردن کتاب‎های خوب تر به سادگی آماده آمده است. خرید کردن کتاب های آموزش لهجه و رنگ آمیزی کودکان و نوجوانان میتواند مسیر زندگی فرزند شما‌را تغییر دهد ، اگر کودکان را از سن اندک به مکتوب خوانی آشنا نماییم میتونیم آتی آنهارا تضمین کنیم. بهترین کتاب های بچه را اصلی بهترین تخفیف از دکان اینترنتی مکتوب سراج به شکل اینترنتی در هر کجا که هستید سفارش و خریداری نمایید و برای مدتی کودکان خویش را به آن چه که می خواهند برسانید . قصه های زیبا و جالب برای کودکان ، روایت های شاد و خلاق که می توانند شوق واشتیاق و اشتیاق کودکان شما را به جهت بخش اعظم خواندن کتاب ارتقاء دهند . شورای مکتوب کودک به عنوان شعبهٔ ملی دفتر بین‌المللی مکتوب به جهت نسل جوان همچنان عمل با تحلیل و کاندیدا کردن پدیدآورندگانی را که در مسابقهٔ جهانی هانس کریستین آندرسن شرکت می‌نمایند برعهده دارد. معیار حساس کمپانی کاندیداها در همین مسابقهٔ جهانی مجموعه کتاب‌هایی است که آن پدیدآورنده در ارتفاع سالهای منتشر کرده‌است و در ماندگاری و جاودانگی ادبیات کودکان درحوزهٔ ملی و بین‌المللی نقش داشته‌است. کتاب‌های پیشنهادی در شورای اجرایی گروه‌های بررسی تصویب و به هیأت مدیره اعلام می‌شود. پس از تصویب هیأت مدیره پاداش و تقدیرنامه‌های مربوط به همین اثرها در مراسم سالگرد شورای کتاب بچه که هر ساله در یک عدد از ماه‌های زمستان برگزار می‌شود، به پدیدآورندگان آن‌ها اهدا می‌شود. مالک امتیاز و مسول این وبسایت موسسه فرهنگی هنری پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان است.

کتاب ماجرا حسنی و ماهی قرمز‌رنگ کوچولو

این مکتوب داستان طفل pdf ماجرای دختر خوشگل و کوچکی را قصه مینماید که در اعماق جنگل در چنگال گرگی بدجنس گرفتار می‌شود. این قصه آموزنده به کودکان یاد میدهد به غریبه‌ها اعتماد نکنند.داستان کودکانه دخترانه هم از بخش‌های جالب کتابراه می باشد و اثرها جذاب بخش اعظمی را حساس این مسئله می‌توانید داشته باشید. دانلود کتاب قصه‌های سابق نیز در مجموعه بخش‌های پرطرفدار کتابراه قرار دارااست و شما به راحتی به بخش اعظمی از این داستان‌های دوستداشتنی دسترسی پیدا می‌کنید. تعیین کتاب‌های مناسب بچه و نوجوان در بازار بی‌در و پیکری به نام محصولات فرهنگی کودکان و نوجوانان که هر سودجویی قصد پول درآوردن از آن را داراست کاری آسان نیست. این عمل را کارشناسانی انجام می‌دهند که در این زمینه آزموده شده‌اند. آنها می‌توانند تفاوت‌های یک قصه یا این که تصویر هنری و فرهنگی را از روایت‌ها و تصویرهای کم‌مایه یا بی‌مایه بشناسند و آن را به مخاطبان خود معرفی کنند. با خرید کتاب نوپا مصور، می‌توانید مهارت‌های داستان‌گویی او را بسط دهید. در دو دهه اخیر، هم به تعداد ناشران تخصصی کتاب طفل و نوجوان افزوده شده و نیز بخش اعظمی از ناشران کتاب بزرگسال، واحدی را به تکثیر مکتوب به جهت کودکان و نوجوانان اختصاص داده‌اند. نیز آماده میباشد و شما میتوانید از خدمات مشاوره مجانی عمو کتابی در راستا خرید بازی فکری کودکانه نیز بهره مند گردید و متناسب حیاتی سن فرزند خود بازی مد لحاظ و مناسبش را خریداری نمایید. برای علاقه مند نمودن نوباوه به مکتوب همت کنید کتاب خیلی تعلیمی نباشد. درصورتیکه می خوا هیم در استانداردهای انتخاب کتاب نوپا موضوعی رو به فرزند تدریس بدهیم، بهتر میباشد از کتاب های مهارت های زندگی استفاده نماییم که آن نیز نباید دائمی باشد. کتاب خواندن برای کودک، او را مهم مفاهیمی نظیر داستان، اعداد، حروف، رنگ‌ها و شکل‌ها آشنا می‌کند و اطلاعاتی دربارهٔ‌ دنیا اطرافش به او می‌دهد. در گزینه کودکان در سنین متعدد همین آموزش‌ها فرق می‌کند و ممکن هست به جهت کودکان سن زیر آموزش به شکل تصاویر به جهت یادگیری مفاهیم باشد و در مورد سنین بالاتر، آموزش در مکتوب درباره تایپ کردن و قرائت باشد. در ادامه می‌کوشیم بهترین ناشران کتاب طفل و نوجوان را به معتبر معیارهایی چون قدمت، تصویرگران، نویسندگان و مترجمانِ همکار، جوایز و عناوین، تخصصی بودن، ابتکار عمل و ایده ‌پردازی، نیازشناسی از مخاطب، بهره‌گیری از روش‎‌‌های علمی، به‌روز بودن و … تحلیل کنیم. در ادامه همین متن درباره بقیه مزایای رده بندی سنی مکتوب کودکانه و معایب آن آشنا میشویم. اما موردی که زیر تیتر معایب به شما معرفی خواهیم کرد، در صورتی که والدین کلیدی اعتنا و صدق حساس آن مواجه شوند در مدل مزایا قرا میگیرد.

کتاب مگسک و پسرک 12: سوپ حیاتی طعم ویزگول

پیشنهاد کلی ما همین میباشد که شما حتما و بی تردید اساسی انتشاراتی کار نمایید که جواز قانونی ارشاد را داشته باشد و این‌که بلاخره درصورتیکه بخواهید کتابتان را منتشر کنید می بایست در یک نقطه ای اعتماد وجود داشته باشد. تا به امروز مورد ها فراوان اندکی از مورد ها اینچنینی حادثه افتاده است. کلی نیز مکتوب الکترونیکی دارم و کتاب صوتی نیز دارم البته خب علاقه ای ندارم کتابم به رخ الکترونیکی چاپ بشه بلکه میخوام فیزیکی در انتشارات باشه اولا . دوما نیز این که من دنبال انتشاراتی میگردم که تضمین بده چاپ میکنه کتابم رو . کودکان دوست دارند داستانهایی بخوانند که به لحاظ می برسد آنها صحبت‌های واقعی می کنند. یک مکتوب خوب کودکان را به داستان می کشاند، از آنان سوال می پرسد و آنها را به دعوا و رای زنی می کشاند. یک مکتوب خوب به جهت کودکان کتابی است که کودکان واقعاً از آن لذت ببرند، در حالی که در اکنون به دست آوردن شناختی از جهان هستند. کودکی که کتاب مهربانی پیدا کرده است، می خواهد آن را بیش از یک بار بشنود یا بخواند، و هنگامی که داستان را به خاطر می آورد و حتی به جهت شما بازگو می کند، دارای او طنین انداز می شود. مکتوب های کودک اهمیت میزان مرغوب بودن بالا ملازم مهم استانداردهای انتخاب مکتوب کودک به کودکان می آموزد که در مورد دنیای خویش فکر نمایند و متحیر شوند.

بهترین انتشارات کتاب کودک

در دربین نویسندگان، چاپ کتاب های راستا کودک، امکان کسب درآمدهای بیشتری را از چاپ مکتوب دارااست اما به همان اندازه که میتواند درآمد قابل توجهی داشته باشد دشواری های خودش را دارد، هر نویسنده ای نمیتواند مکتوب کودک بنویسد و چاپ کند. مکتوب شعر و موسیقی اختصاصی سنین تحت آنگاه از آماده‌سازی محتوای نخستین کتاب کودکانه بایستی به واسطه یک چاپ کننده جهت باز‌نگری کتاب توسط نشر دهنده و مراجع مبادرت کنید. مهم تغییر تحول جامعه مراحل معرفی مکتوب های طفل هم تا حدودی تغییر کرده است و نشر نسخه الکترونیک کتاب در اپلیکیشن‌ها و سایت‌های معرفی کتاب می‌تواند بهترین مورد برای معرفی کتاب نوباوه باشد. هر سنی یک گرافیک و تصویرگری خاصی دارااست که گرافیک منزلت سنی کودکان از ظرافت خاصی برخوردار است. بلند خوانی مکتوب برای کودکان خردسال (حتی در صورتی که بدرستی صحبت های شما را نمی فهمند)، به آنها مهارت هایی که به جهت مستقل خوانی نیاز دارند، می دهد. این به کودکان نشان می دهد که کتاب خواندن از راست به چپ انجام می شود و ورق زدن به جهت ادامه ی فعالیت حتمی است. کتاب قرائت برای کودکان حتی در اولی ماه های زندگی، می تواند به تقویت لهجه و تحریک منتخب از مغز که زبان را پردازش می کند، کمک کند. حیاتی درود و روز خوش سرویس مادران و پدران عزیز رادیو کودک در حالا حاضر به معرفی کتاب های نوباوه در سنین متفاوت دارای جور بندی های موضوعی متفاوت پرداخته است.

شاهنامه‌ی دوم دبستان- جلد ۷ (فریدون و پسرانش)

با طولانی تر نمودن فروش اشکال کتاب بچه و نوجوان به لیست محصولات فروشگاهی خود، امداد زیاد شایانی به تنظیم اشکال مکتوب و ارتقا سرانه مطالعه کتاب کرده است. مشتریان گرامی می توانند به جهت تهیه مکتوب موردنظر خویش به وبسایت فروشگاهی پژانو، نوع محصولات، کتاب مراجعه کرده و پس از تعیین کتاب مدنظر و پراخت هزینه، در کمترین زمانه ممکن مکتوب خود را اخذ نمایند. یکی از از بهترین وسایل آموزشی برای کودکان در سال های ابتدایی زندگی است. کودکان که از بدو به دنیاآمدن اساسی مکتوب انس می‌گیرند دایره لغات گسترده، حافظه قوی‌تر و ذهن آرام دارند و در سال‌های نوجوانی و بزرگسالی هم از کتاب بهره می‌جویند و به دانش آموزی عشق و علاقه می ورزند. کتاب‌هایی که در حوزه طفل تولید می‌گردند اساسی تنوع بسیار متعددی می‌باشند. کتاب‌های شعر، مکتوب های قصه، کتاب نقاشی از انواع آنهاست که هر کدام تنوع بی‌نظیر موضوعی دارند. کتاب‌ها و عکس‌های رنگی و لغات جالب و معمولی حتماً برایش خوشایند است. بعضا کودکان کتاب‌های عکس‌دار را ترجیح ارائه می کنند و بعضی دیگر کتاب‌های پر رنگ کلیدی نقاشی‌های پنهان و نهفته را اکثر دوست دارند. کودکتان همچنین ممکن میباشد ریتم‌ها و جمله‌بندی‌های شاد شعرهای کودکانه را دوست داشته باشد و زیرا به خاطر سپردن آن‌ها آسان است، شما می‌توانید وقتی که کارهای روزانه‌تان را انجام می‌دهید آن‌ها را برایش بخوانید. در یکسری ماه نخستین وقتی به جهت کودکتان مکتوب می‌خوانید، او به ریتم زبان اعتنا می‌کند و نیکی محتوای آن، پس تکرار موءثر است، زیرا به کودکتان یاری مینماید مهارت‌های زبانی‌اش را پرورش دهد. برای جالب و جذاب نمودن کتاب خواندن نیز از تن‌های گوناگون صدا استعمال نمایید یا به جهت شخصیت‌های متعدد مکتوب صداهای مختلفی به فعالیت ببرید. دبیرخانه هماورد (فستیوال) بازارپردازی تهران به جهت حفظ بخش اعظم از حقوق مالکیت فکری صاحبان به دست آوردن و کارهای راستا نوباوه قراردادی دربین تهیه و تنظیم کننده‌های ارشد و تولیدکنندگان محصولات فرهنگی انعقاد کرد. مکتوب تصویری «اولین پرواز مل» نوشته کورِی تِیبِر و ترجمه معصومه نفیسی بوسیله کتاب‌های زرافه (دپارتمان بچه و نوجوان انتشارات سیمای شرق) روانه بازار تکثیر شد. این اثر کتابی آموزنده و کاربردی برای شناخت کودکان و نوجوانان اصلی نماز است.هدف از نماز خواندن، چرایی و چگونگی نماز خواندن. وبسایت کارگاه کودککارگاه نوباوه در واقع از انتشارات خوب در حوزه مکتوب های آموزشی طفل و نوجوان است. در این پست سه تارنما دارای و مطمئن به جهت خرید آنلاین کتاب کودکان را به شما معرفی خواهیم کرد. گروه سنی، ویژگی‌های فرهنگی، تعداد صفحات کتاب، محتوای داستان و جذابیت جلد و تصویرها از نکاتی میباشند که بایستی توجه ویژه‌ای به آن ها داشت. زندان سازی صنعت رو به رشدی در ایالات متحده محسوب می‌شود و بایستی برای آتی خودش برنامه ریزی کندیک سری سلول ضروری خواهند داشت، پانزده سال آن گاه تعداد زندانیان به چندین نفر خواهد رسید... بنظر من پیش بینی آسان هست و مهم یک الگوریتم ساده قابل بررسی است. به اندازه هست تعدا کودکان ده، یازده ساله‌ای را که نمی‌توانند مکتوب بخوانند بدانیم. همین ارتباط صد در صد نمیباشد و نمی‌توانیم بگوییم در جوامع باسواد هیچ تراکم و جنایتی واقع نمی‌شود، اما نسبت مفهوم داری فی مابین همین دو مولفه وجود دارد. تمامی حقوق و دستمزد دنیوی و معنوی وابسته به شرکت راهکارهای خلاق کِلک تصور است. اساسی ورود تکنولوژی به زندگی،‌ دغدغه‌های جدیدی به جهت والدین ایجاد شده است. همه دستمزد مادی و معنوی این تارنما وابسته به Ketabane.Org می باشد. یک مکتوب با یک پیام ساده یا یک نکته یادگیری، چیزی را برای فرزندتان باقی می‌گذارد که او را وادار به فکر نمودن می‌کند.

کتاب‌های علمی و آموزشی برای کودکان

کتاب‌هایی که برای کودکان و نوجوانان منتشر می‌شوند، محدودیت‌های متعددی دارا هستند و دسترسی به یک کتاب کلیدی محتوای مناسب عمل ساده‌ای نمی باشد و نیاز به تحقیق و باز‌نگری بیشتری پیدا می‌کند. طیف قیمتی کتاب‌ های کودک و نوجوان مثل بقیه مکتوب ها دوچندان گسترده است. به طور معمول ترجمه کتاب‌ های نوباوه و نوجوان پر اسم و رسم در ایران، سال‌ها می باشد که اهمیت میزان مرغوب بودن بالایی انجام می‌شود. سبک نگارشی شما به مجموعه سنی که برایشان می‌نویسید، تعداد کلمه ها مرتبط، داستانی که داستان می‌کنید، و البته ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. ۲- بزرگسالانی که کتاب را می‌خرند و در اختیار کودکان خود قرار ارائه می کنند تا بخوانند یا این که خویش به جهت آن‌ها می‌خوانند. کودکان 6 تا 9 سال، دیگر یاد گرفتند که چگونه خودشان به تنهایی و به صورت مستقل کتاب بخوانند. برای این که آن‌ها را اکثر به سمت کتاب‌خوانی سوق دهید، سراغ کتاب‌هایی بروید که اهمیت عشق و علاقه نوباوه شما همخوانی دارند. بهترین و تحسین‌شده‌ترین کتاب‌ ها گرد هم آمده‌اند تا به جهت اشخاصی که تمایل به خرید مکتوب های ارزشمند دارند، هیچ دغدغه‌ای وجود نداشته باشد. معمولاً صفحه ها درونی کتاب مانند کلد مکتوب قطور است و مشابه به به عبارتی جلد مکتوب طراحی می‌شود. اینماد یک نماد الکترونیک میباشد که در شکل احراز هویت مغازه به وسیله سازمان مدنی مرکز گسترش تجارت الکترونیک، به به دست آوردن و فعالیت اعطا می‌گردد. به جهت آنکه شما اعضا عزیز دارای خیالی آسوده به خرید کردن خود ادامه دهید، این نماد به وسیله یونیکتاب اخذ شده است. مراد از ماهیت زبان، محتوا، برگه آرایی و تصاویر موجود در کتاب می­باشد. نیل گیمن در سخنرانی‌ای که درسال 2012، در مراسم یادبود بانو ساترلند در شیکاگو اختلال کرد آیتم شماره چهار را انتخاب کرد... است؟» مکتوب خواندنی و جذابی میباشد که از قرائت آن خسته نمی‌شوید، و دارای خواندنش چیزهای بامزه و مفیدی یاد می‌گیرید. همین کتاب بر مبنا منابع و ماخذ علمی پژوهشی و نیز بر اساس تجارب و تحقیقات نگارنده این سطور شالوده گذاری شده هست و مطالب به گویش ساده و قابل شعور تمامی طبقات ابلاغ شده می باشد تا مورد به کارگیری همگان به ویژه دانشجویان و پدران و ما‌درها اصلی دانش و بینش گوناگون قرار گیرد. پنجاه‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی مکتوب نوباوه در شهر بولونیا کلیدی حضور جمهوری اسلامی کشور‌ایران شروع به کار کرد. ناشران ایرانی در اول روز از پنجاه‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی مکتوب نوباوه بولونیا ۲۰۲۲ برای تبادل‌رایت دارای ناشران حاضر در همین نمایشگاه دیدار و گفت‌وگو کردند. مطمئنا بخش اعظم کودکان در این سن نمی‌توانند بخوانند، بنابراین شما بایستی کتاب را برای او بخوانید؛ به خاطر داشته باشید که کتاب‌های داستان را مهم به عبارتی هیجانی که ماجرا دارااست برای او بخوانید تا بتوانید آن را به لطف به کودک منتقل کنید. برای کودکان 0 تا 2 ساله، کتاب‌هایی که حساس رنگ‌های جذاب و حتی موزیک هستند زیاد انتخاب مهربانی است. آن‌ها همیشه به جهت سرگرم شدن نیاز به داستان ندارند، چرا که مجموعه‌ای از تصاویر خیره کننده می‌تواند آنها سایت خبری را اهمیت ماهیت مکتوب آشنا نماید و همچنین، او را هم ساعت‌ها سرگرم کند. مطمئنا گزینش کتاب برای کودکان می بایست بنیادی و مهم دید باز انجام شود تا بتوانید دارای امداد آن تمام اثرات مثبت آن را در کودک خود تماشا کنید. موارد زیر می‌توانند به شما امداد کنند تا تعیین صدق داشته باشید و سراغ خرید کردن بهترین کتاب‌ها به جهت نوپا خویش بروید. ممکن می باشد نام هوپا را تاکنون نشنیده باشید البته شاید تمام گیتس، منزل درختی، کارآگاه سیتو یا ماکاموشی را شنیده‌اید. فروشگاه اینترنتیکتابکده کودک، مرکز خرید آنلاین گونه های مکتوب های تربیتی، آموزشی، تقویت هوش و علمی، مناسب کودکان می باشد. خرید کردن گونه های مکتوب مطلوب تیم های سنی گوناگون از نوزادان و خردسالان تا نوجوانان، کتابهای شعر و کتابهای ماجرا کتاب های مقوایی مطلوب کودکان ذیل سه سال است. شورای کتاب طفل سازمانی مستقل، غیردولتی و غیرانتفاعی هست که در سال ۱۳۴۱ دارای هدف «کمک به روند شکل‌گیری ادبیات کودکان اصیل و غنی» بنیان گذاشته‌شد. همین سازمان در سال ۱۳۵۸ کار تدوین فرهنگنامه کودکان و نوجوانان را شروع کرد.