یک سال پس از برگزیت: چه تاثیری بر صادرکنندگان اروپایی به بریتانیا گذاشته است؟


وضعیت اسفبار صادرکنندگان بریتانیایی به اتحادیه اروپا در سال 2021 به ویژه در سال 2021 به خوبی ثبت شد قسمت اول سال به عنوان یک بوروکراسی مرزی جدید که قبل از عملیات روان گره خورده است.

با این حال، تلاطم در آن سوی کانال انگلیسی احساس می شود. اگرچه بریتانیا اعمال کنترل‌های جدید واردات را به تعویق انداخته است، برخی از صادرکنندگان اتحادیه اروپا به بریتانیا قدرت کامل طوفان برگزیت را احساس کرده‌اند.

که در معامله تجاری بین لندن و بروکسل در پایان سال 2020، تعرفه‌ها و سهمیه‌ها را مستثنی می‌کند، اما خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و بازار واحد گمرکی همچنان موانع و هزینه‌های قابل توجهی ایجاد می‌کند.

برخی از بخش های کشاورزی، به ویژه در کشورهای ساحلی شمالی اتحادیه اروپا، از زمانی که برگزیت به تجارت آرام خود با همسایه بریتانیایی خود پایان داد، دچار نوسانات باورنکردنی شده است.

قطار برگزیت به بریتانی

لوران کورلر، یک کشاورز لبنیات مستقر در بریتانیا در شمال غربی فرانسه، از زمان اجرایی شدن قوانین جدید برگزیت در ژانویه گذشته، متوجه تفاوت هایی شده است.

او به یورونیوز گفت: “من شیرم را به یک تعاونی می فروشم… سپس کره، پودر شیر و تمام محصولات لبنی فرآوری شده را می فروشم و درست است که ما امروز کمتر از دیروز به بریتانیا صادر می کنیم.”

در نه ماهه اول سال 2021، صادرات مواد غذایی کشاورزی و کشاورزی به بریتانیا از بریتانی به شمال غربی فرانسه در مقایسه با مدت مشابه در سال 2019، 19 درصد کاهش یافت که منجر به از دست دادن گردش مالی 53.2 میلیون یورویی برای این بخش شد. به گزارش اخیر او تصمیم گرفت برای جبران اثرات همه‌گیری کووید، مقایسه را با سال 2019 انجام دهد، نه سال 2020.

کرلیر می تواند تأثیر آن را در صنعت کشاورزی محلی ببیند – او همچنین رئیس اتاق کشاورزی Morbihan است. بخش از جنوب بریتانی بخش خودش ضربه سختی خورده است: صادرات پنیر و لبنیات برتون به بریتانیا در سال 2021 نسبت به سال 2019 58 درصد کاهش یافت. صادرات گوشت گاو و خوک نیز به شدت کاهش یافت، 43 درصد، در حالی که مرغ 4 درصد کاهش یافت.

دلیل اصلی افزایش هزینه ها و افزایش زمان تحویل بود، زیرا اقدامات جدیدی به خصوص در سه ماهه اول ارائه شد که منجر به تاخیر شد. دلفین شِک، اقتصاددان از اتاق کشاورزی بریتانی که ارقام را گردآوری کرده است، گفت: برای محصولات تازه مانند شیر و گوشت، که ماندگاری کوتاهی دارند، کار بسیار پیچیده است.

“برای محصولات لبنی، یک پیش انباشت ذخایر وجود داشت، که توضیح می دهد که چرا بریتانیا به منابع کمتری نسبت به صنایع لبنی در بریتانی نیاز داشت. در نهایت، بریتانیا نیز صادرات محصولات لبنی خود را محدود کرد تا محصولات در قلمرو آن باقی بماند و کالاهای ملی بیشتری وجود داشته باشد.

ضرر یک کشاورز، سود کشاورز دیگر

اما زمانی که برخی از بخش ها در بریتنی شکست خوردند، برخی دیگر از تحولات برگزیت استفاده کردند. صادرات گوشت پخته از بریتانی به بریتانیا در 9 ماه اول سال 2021 نسبت به دو سال قبل 51 درصد افزایش یافته است. صادرات سبزیجات تازه 42 درصد، محصولات گیاهی تا 63 درصد افزایش یافته است.

Dolphin Sheck این را به مشکلات آشفته در آن سوی کانال انگلیسی کاهش داد که ناشی از کمبود شدید نیروی کار در بریتانیا پس از برگزیت بود که منجر به کمبود حدود 100000 راننده کامیون و 15000 قصاب و همچنین کشاورزان فصلی شد.

«در بهار سال 2021، برای مثال، برای سبزیجات، باغداران انگلیسی در بازار مجبور شدند محصولات خود را در مزارع به پوسیدگی رها کنند، زیرا نیروی انسانی برای برداشت آنها را نداشتند. بنابراین برای تغذیه جمعیت، آنها مجبور شدند به واردات انبوه روی آورند، به نفع سبزیجات بریتنی، از جمله.

شرکت های بزرگ بهتر عمل می کنند

عواقب پس از برگزیت به شرکت‌های کوچک‌تر بیشتر از شرکت‌های بزرگ ضربه زده است. Laïta، یک تعاونی لبنیات در غرب فرانسه، دارای گردش مالی 1.3 میلیارد یورو است. تیم صادرات آن به تنهایی 60 نفر است. بازار بریتانیا 15 درصد از تجارت آن را تشکیل می دهد و این شرکت یک شعبه در بریتانیا در سامرست با 100 کارمند دارد.

“من کارشناسان دارم، رویه هایی داریم، می دانیم که چگونه با تجارت صادرات برخورد کنیم. زمان زیادی طول می کشد، اما ما می دانیم که چگونه با آن کنار بیاییم. ایوان بورگنه، مدیر کالاهای مصرفی لایتا، به یورونیوز گفت، بنابراین احتمالاً ما کمتر تحت تأثیر گروه‌های کوچک‌تر، شرکت‌های کوچک‌تری قرار می‌گیریم که به فروش خارج از اروپا عادت ندارند، برای مثال، جایی که رویه‌ها پیچیده‌تر است.

آماده سازی و گفتگو با شرکت های حمل و نقل برای یافتن کامیون مناسب در زمان مناسب ما طول کشید و گاهی اوقات کامیون را پیدا می کردیم اما دیر می رسیدیم و در آخرین لحظه کامیون ها را سوار می کردیم.

یکی دیگر از شرکت‌های بزرگ اروپایی، چندملیتی دانمارکی-سوئدی آرلا فودز، نیز به یورونیوز گفت که صادرات این شرکت به بریتانیا «تاکنون به شدت تحت تأثیر برگزیت قرار نگرفته است، اما البته چالش‌هایی نیز به همراه دارد».

به زودی گزارش کمیسیون اروپا نشان داد که ارزش صادرات مواد غذایی کشاورزی اتحادیه اروپا به بریتانیا در هشت ماهه اول سال 2021 نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییر چندانی نداشته است. در این گزارش آمده است: «تنها 116 میلیون یورو یا 0.4 درصد کمتر از سال 2020، بهبود قابل توجه در ماه‌های اخیر را نشان می‌دهد، با توجه به اینکه صادرات به بریتانیا در اوایل سال چقدر کاهش یافته است».

ممنوعیت بذر سیب زمینی هلندی ها را تهدید کرد

برخی از بخش‌های اتحادیه اروپا که به بریتانیا صادر می‌کنند، در اوایل سال جاری شاهد کاهش شدید مبادلات تجاری قبل از بازیابی ثبات بودند.

ما امیدواریم که بهبودی حاصل شود: بخش هایی مانند شراب، شکلات… تجارت الکل، نوشیدنی های الکلی، گوشت گوسفند کمترین آسیب را دیده است. اما برخی از تجارت ها، به عنوان مثال در زمینه سبزیجات، کاهش خاصی را نشان داد. بنابراین، تأثیر متفاوتی بر بخش‌های مختلف داشت.

تولید سیب زمینی بذر منطقه ای است که شاهد کاهش تجارت بین اتحادیه اروپا و بریتانیا نیست، بلکه یک فروپاشی کامل است. این بخش به دلیل عدم دستیابی به توافق در مورد سیستم های نظارتی از توافق تجاری برگزیت حذف شد. انتشار شش ماهه برای صادرکنندگان اتحادیه اروپا به بریتانیا در ماه جولای به پایان رسید.

مانند همتایان اسکاتلندی خود، ممنوعیت صادرات ضربه سختی به تولیدکنندگان هلندی وارد کرده است. آنها سالانه حدود 18000 تن – بیش از نیمی از کل صادرات خود – عمدتاً برای ماهی و چیپس به بریتانیا ارسال می کردند.

LTO Nederland، به نمایندگی از کشاورزان هلندی، خون بد بین بریتانیا و اتحادیه اروپا و فقدان اراده سیاسی را در یافتن راه حل و بازگشایی مرزها برای تجارت متقابل که “در 40 سال گذشته” وجود داشته است، مقصر می داند.

احتمالاً یک گزینه این است که بریتانیا از نمونه سوئیس پیروی کند و “همسویی پویا” را با قوانین اتحادیه اروپا اتخاذ کند. سوئیس به اصطلاح “کشور سوم” است، اما از قوانین اتحادیه اروپا پیروی می کند. دلیلی وجود ندارد که بریتانیا نتواند، اما وضعیت سیاسی بریتانیا کمکی نمی‌کند.» خبرنامه برگزیت (به زبان هلندی).

مقام هلندی همچنین شکایت می‌کند که کمیسیون اروپا هیچ نشانه‌ای از انعطاف‌پذیری که آماده ارائه به بریتانیا در سایر زمینه‌ها بود نشان نداده است.

در این بیانیه آمده است: «در دنیای سیب زمینی بحثی وجود ندارد. “اگر به فضایی که اتحادیه اروپا در ایرلند شمالی به بریتانیا ارائه می دهد نگاه کنید، تعجب خواهید کرد که چرا نمی توان این کار را به طور موقت برای برخی محصولات مانند بذر سیب زمینی انجام داد. اما کمیسیون اروپا می گوید هیچ استثنایی نمی توان قائل شد.

گفت‌وگوهای اخیر با مشارکت کمیسیون اروپا و پارلمان انجام شده است، اما تاکنون هیچ پیشرفت آشکاری نداشته است.

“به زودی باید راه حلی وجود داشته باشد، زیرا تولیدکنندگان سیب زمینی در بریتانیا و اتحادیه اروپا 27 انتظار دارند بذرهایشان به موقع برای کاشت بهار امسال برسد. در غیر این صورت، ممکن است مشکلی در تولید سیب زمینی در چندین منطقه وجود داشته باشد.» سخنگوی LTO به یورونیوز گفت.

برگزیت بازار را تکان می دهد

هم فرانسه و هم هلند از الف سود خواهند برد 5 میلیارد یورو صندوق اضطراری اتحادیه اروپا طراحی شده برای کمک به کسب و کارهای اروپایی برای مقابله با اثرات فوری برگزیت. انتظار می رود این طرح در اوایل سال 2022 افتتاح شود.

به گفته LTO Nederland، بخشی از 889 میلیون یورویی که هلندی ها باید دریافت کنند به “سبد تجارت، از جمله کشاورزی و باغبانی” اختصاص خواهد یافت. در بریتانی، کشاورزان نیز امیدوارند با 753 میلیون یورو که فرانسه باید دریافت کند، غرامت دریافت کنند.

در همین حال، به گفته اتاق کشاورزی، بسیاری از صادرکنندگان مواد غذایی برتونی توانسته اند با یافتن موفقیت آمیز بازارهای دیگر، بسیاری از آسیب های ناشی از برگزیت را جبران کنند.

اقتصاددان می‌گوید: «اینکه می‌بینیم بریتنی توانسته بازارها و مقاصد دیگر را به دست بیاورد، مایه اطمینان است. چیزی که نامشخص است این است که آیا این چیزی پایدار است که در طول زمان دوام می‌آورد یا بهتر بگوییم یک پاسخ یکباره به مشکل ایجاد شده توسط کووید». دلفین شیک.

تجارت آینده با بریتانیا وعده می دهد که کاملاً متفاوت باشد. به گفته او، طلاق برگزیت بین بریتانی و بریتانیا به پایان رسیده است.

بدیهی است که شرکت‌هایی که قبلاً در بریتانیا تأسیس شده‌اند، همچنان می‌توانند با آنها تجارت کنند. شک به یورونیوز گفت: «شرکت‌های کاملاً جدید نمی‌توانند وارد بازار بریتانیا شوند زیرا بسیار پیچیده است، آنها حتی تلاش نمی‌کنند زیرا از نظر مراحل اداری بسیار پیچیده است و بنابراین مستقیماً به دنبال بازارهای دیگر خواهند بود».

تأثیر کنترل ها بر واردات به بریتانیا

آخرین مورد داده های صنعت غذا و نوشیدنی از انگلستان نشان می دهد که واردات اتحادیه اروپا در 9 ماه اول سال 2021 نسبت به سال 2020 8.4 درصد و نسبت به سال 2019 10.8 درصد کاهش یافته است. صادرات بریتانیا به اتحادیه اروپا بسیار بدتر است.

در سال 2022، صادرکنندگان اتحادیه اروپا با سردردهای اضافی ناشی از الزامات واردات و کنترل مرحله‌ای در بریتانیا مواجه هستند، که صنعت غذایی اتحادیه اروپا معتقد است “تأثیر قابل توجهی” بر شرکت‌ها خواهد داشت.

با این حال، بریتانیا همچنان یک مقصد برتر برای این کشور است صادرات مواد غذایی کشاورزی از ایالات متحده آمریکا. تولیدکنندگان در بریتانی می گویند که بازار بریتانیا آنقدر بزرگ است که نمی توان آن را نادیده گرفت.

لورنت کورلر، کشاورز لبنیات، گفت: «برای سبزیجات، برای شیر، برای طیور (بریتانیا)، این کشور همچنان کشوری است که برای محصولات ما برای ما مهم است.

“ما باید بپذیریم که، به ویژه در بریتانی، صنعت کشاورزی و مواد غذایی توانایی بهبود، سازماندهی مجدد را نشان داده است – هم برکسیت و هم کووید وجود داشت – انعطاف‌پذیری این صنعت اطمینان‌بخش بوده است. اما این محدودیت‌های خود را دارد و امیدواریم راه پیش رو یکی از بحث‌ها باشد.»

لایتا، تعاونی بزرگ لبنیات، همچنین انتظار دارد کامیون‌ها به حمل و نقل محصولات خود در کانال انگلیسی از ویسترهام به پورتسموث ادامه دهند. ایو بورن، مدیر صادرات، گفت: از این گذشته، بریتانیا “اولین مقصد صادراتی ما” است.

احتمالاً یکی از بزرگترین بازارها باقی خواهد ماند، زیرا بریتانیا 50 درصد نیازهای غذایی و تغذیه خود را وارد می کند، بنابراین آنها بسیار به اتحادیه اروپا وابسته هستند. ما به یکدیگر نیاز داریم، ما بین اتحادیه اروپا و بریتانیا به یکدیگر وابسته هستیم، بنابراین تجارت ادامه خواهد داشت. ما راه حلی پیدا خواهیم کرد.»

این مقاله بخشی از یک مجموعه پنج قسمتی است که تأثیر برگزیت را یک سال بعد بررسی می کند.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
دانلود کتاب پزشکی

ایندکسر