یک سال پس از برگزیت: اکنون کمبود نیروی کار در بریتانیا چقدر بد است؟


سال 2021، اولین بار از زمانی که بریتانیا به طور مستقل در خارج از اتحادیه اروپا فعالیت می کند، شاهد سیل شکایات در مورد کمبود نیروی کار در سراسر طیف اقتصادی بود.

اگرچه همه‌گیری ویروس کرونا تأثیر زیادی داشته است، اما به نظر می‌رسد بخش‌هایی که قبل از برگزیت به حرکت آزاد کارگران اتحادیه اروپا متکی بودند، بیشترین آسیب را دیده‌اند.

ترکیبی از مسدود کردن و محدودیت‌های COVID-19 و اجرایی شدن برگزیت باعث شده است که بسیاری از اروپایی‌ها به کشورهای خود بازگردند – و بازنگردند.

طبق قوانین جدید مهاجرت بریتانیا، شهروندان اتحادیه اروپا دیگر از رفتار ترجیحی برخوردار نیستند. در عوض، یک سیستم مبتنی بر نقطه جدید برای جذب کارگران ماهر راه اندازی شده است.

در طول سال، یورونیوز در مورد چندین بخش از اقتصاد بریتانیا که از کمبود شدید نیروی کار رنج می برد، گزارش داد. در اینجا آخرین وضعیت بازی را ارزیابی می کنیم.

مهمان نوازی: سال “کاملاً آسیب زا”.

Rubens at the Palace هتلی 5 ستاره است که مشرف به اقامتگاه رسمی ملکه در کاخ باکینگهام است. اما مانند بسیاری از هتل‌ها، بارها و رستوران‌ها، او برای یافتن کارمند تلاش می‌کند.

مشتریانی که به دنبال ناهار هستند رد می شوند، زیرا کمبود کارگر گاهی اوقات رستوران هتل را مجبور به تعطیلی می کند.

مالکوم هندری، مدیر کل، ترکیب برگزیت و کووید را به عنوان “بزرگترین طوفان” توصیف می کند که بیش از 30 سال در حرفه خود شناخته شده است.

او به یورونیوز گفت: «نتوانی از جذب نیرو از سراسر اروپا، در حالی که سال‌ها پیش به انجام این کار عادت داشتیم، واقعاً در مرکز چالش قرار دارد.

قطعاً این رای من خواهد بود که به فرصتی برای جذب نیرو در بازارهای آزاد بازگردم، تا بتوانیم افراد جدید، افراد جدید را به صنعت خود بازگردانیم و جذب کنیم، و واقعاً به خودمان و بسیاری از همکاران در صنعت اجازه دهیم به بازار بازگردند. تعداد کارکنان و تیم ها در همان سطوح قبل از کووید.

اسما خان، مالک رستوران دارجیلینگ اکسپرس در مرکز لندن، گفت که سال گذشته “کاملاً آسیب زا” بوده است، و کمبود شدید کارکنان در صنعت بر روی منابع تاثیر گذاشته است.

او به یورونیوز گفت: «تحویل‌ها واقعاً سخت بود، هیچ تضمینی وجود ندارد که چیزی پیش بیاید. “ما فقط با این عدم اطمینان دائمی زندگی می کنیم. روزهایی هست که شیر نمی خوری، مرغ نمی گیری – اصلاً. من یک رستوران هستم! شما نمی دانید چه کاری انجام دهید زیرا ظاهر نمی شود.”

خان کارگران اروپایی را «ستون ستون فقرات» صنعت مهمان‌نوازی لندن توصیف کرد و دولت را متهم کرد که «به نحوه جایگزینی آنها فکر نمی‌کند».

به گفته محققان، قبل از همه‌گیری، یک چهارم کارکنان هتل‌داری و گردشگری در بریتانیا انگلیسی نبودند و تقریبا نیمی از آنها از کشورهای اتحادیه اروپا بودند. گزارش کل صنعت در ماه اوت منتشر شد. تعداد آنها در پنج سال قبل از رأی گیری برگزیت بیش از 60 درصد افزایش یافته است.

آخرین مورد اطلاعات رسمی بریتانیا تعداد مشاغل خالی در بخش هتلداری را برای دوره سه ماهه از سپتامبر تا نوامبر 165000 تعیین می کند. منتهی شدن تحقیقات صنعتی 188000 برآورد شده است.

باغبانی: “بزرگترین مشکل کارکنان است”

کشاورزی بریتانیا به ویژه بر حرکت آزاد کارگران اتحادیه اروپا قبل از برگزیت متکی بود.

طبق داده‌های اتحادیه ملی کشاورزان (NFU) در پارلمان، تقریباً تمام 70000 جمع‌کننده میوه و سبزیجات فصلی در سال 2017 از اروپای شرقی بودند. سال بعد، گزارشی از سوی کمیته مشاوره مهاجرت اعلام کرد که 99 درصد کارگران فصلی کشاورزی از کشورهای اتحادیه اروپا بودند.

حالا خیلی ها به خانه برگشته اند. کوین هاینز، مدیر مزرعه در شمال انگلستان، در ماه مارس به یورونیوز گفت که بیشتر برداشت نرگس او برداشت نشده باقی می ماند.

وی گفت: بزرگترین مشکل کارکنان است. “امروز ما 100 تا 150 نفر برای انتخاب داریم – و این به 25 نفر می رسد، زیرا آنها فقط نمی آیند.

جولیان مارکس، یک باغدار سبزی، گفت: «محدودیت‌های حرکت آزاد تأثیر مخربی داشته است، اما نه تنها بر باغبانی یا کشاورزی – تقریباً در هر بخش که مردم خارج از کشور هستند. در ماه اکتبر به یورونیوز گفت.

در واکنش به ادامه فشار در صنعت، دولت در ماه دسامبر اعلام کرد که چنین است طرح برای کارگران فصلیاجازه دادن به مهاجران برای کار موقت در مزارع برای پوشش “گیاهان زینتی” – از جمله نرگس – در اقدامی که مورد استقبال صنعت قرار گرفته است، گسترش خواهد یافت.

که در پیام اضافی در شب کریسمس، او گفت که طرح کارگران فصلی به مدت سه سال تمدید خواهد شد، با 30000 ویزا در سال 2022 و 10000 ویزا در صورت لزوم باز خواهد شد. با این حال، وی افزود که تعداد ویزاها “از سال 2023 شروع به کاهش خواهد کرد.”

پیش از این، دولت درخواست ها برای افزایش تعداد ویزاهای موقت به بیش از 30000 را رد کرد. گزارش شده است که برخی از کشاورزان برنامه های کاشت را برای سال 2022 بیش از یک سوم کاهش داده اند.

ابتکارات دیگر شامل یک کمپین ملی برای تشویق افراد بیشتری در بریتانیا به “انتخاب بریتانیا” است. اما یک مطالعه توسط NFU نشان می دهد که استخدام از نیروی کار محلی دشوار است.

در این گزارش آمده است: «کارگران در بریتانیا به دلیل ماهیت کار که به عنوان شغلی روستایی، فضای باز و شامل کار یدی در ساعات غیراجتماعی است، به سادگی این حرفه را جذاب نمی‌دانند.

دولت سعی کرده با تعمیرات کوتاه‌مدت ترک‌ها را بپوشاند، اما اگر بخواهیم از ادامه این بحران جلوگیری کنیم، راه‌حل‌های بلندمدت فوری نیاز است.» این همان چیزی است که مینت باترز رئیس NFU گفت در اواسط دسامبر

گوشت و محصولات لبنی: “بخش خوک در حال فروپاشی”

بحران کمبود نیروی کار در صنعت خوک بریتانیا به عقب ماندگی حیوانات انباشته کننده چربی در مزارع به دلیل کمبود رانندگان و کارگران کشتارگاه منجر شده است. بسیاری از آنها باید نابود می شدند.

سوفی هوپ، کشاورز گلاسترشایر، گفت: «خوک‌های زیادی در مزرعه وجود دارد و هیچ جای دیگری برای نگهداری آنها وجود ندارد. در ماه اکتبر به یورونیوز گفت.

در همان ماه، دولت اعلام کرد که تا 800 ویزای موقت برای قصابان خارجی مجاز خواهد بود و به آنها اجازه می دهد به مدت شش ماه در بریتانیا کار کنند. اما وزیر کشور در ماه دسامبر به کمیته پارلمانی گفت که «کمتر از 100 نفر» درخواست داده اند.

بخش خوک در بریتانیا همچنان رو به کاهش است، زیرا کمبود کارگران همچنان بر توانایی ما برای رسیدگی به تعداد خوک هایی که در حال حاضر در مزارع خود داریم تأثیر می گذارد. دکتر زوئی دیویس، مدیر اجرایی انجمن ملی خوک، گفت: کل زنجیره تامین غذا و دولت باید با هم متحد شوند و اجازه بدهند که در حال حاضر تولیدکنندگان خوک مستقل باقی بمانند.

در پاییز، ترس از کمبود بوقلمون در سفره سنتی کریسمس وجود داشت که محقق نشد. دولت حداکثر 5500 روادید موقت برای کارگران مرغداری را اعلام کرد و در دسامبر افزود که “چند هزار” اعطا شده است.

استخدام در صنایع لبنی نیز به طور فزاینده ای دشوار می شود. گزارش انجمن سلطنتی تولیدکنندگان لبنیات بریتانیا (RABDF) می گوید 63 درصد از کشاورزان در پنج سال گذشته با مشکلاتی روبرو بوده اند که این رقم در سال 2016، 51 درصد و در سال 2014، 40 درصد بوده است.

رانندگان کامیون: “پیشنهادات Lacklustre کار نمی کند”

انسداد زنجیره تامین از اواخر تابستان باعث شده است که قفسه های سوپرمارکت ها تمام شود و پمپ بنزین ها خشک شوند. دلیل آن کمبود درایورهای تحویل کالا بود – مشکلی که برخی از آنها مشترک هستند دیگر کشورهای اروپایی اما به ویژه در بریتانیا حاد است، با برگزیت یکی از موارد چندین عامل کمک کننده.

دولت گفته است که ویزاهای موقت بیشتری را برای رانندگان کامیون در خارج از کشور ارائه خواهد کرد. حداکثر تا 5000 نفر از خارج از کشور پذیرش می شوند و تا پایان بهمن ماه می توانند اقامت داشته باشند. اما صنعت حمل و نقل کمبود کامیون را تا 100000 تخمین زد.

در ماه اکتبر، وزیر حمل و نقل اذعان کرد که تنها چند پیشنهاد ویزا پذیرفته شده است که به چند صد و دو ماه بعد افزایش یافت.

صنعت شرور است. انجمن حمل و نقل جاده ای (RHA) گفت: «فقدان و پیشنهادهای نسنجیده مانند ویزای سه ماهه کارساز نخواهد بود». کنفدراسیون صنایع بریتانیا ویزا را “معادل پرتاب یک دستکش روباه روی آتش” توصیف می کند.

مقامات صنعتی اروپا می گویند بسیاری از رانندگان حقوق و شرایط کار خوبی در این قاره پیدا کرده اند و پیشنهاد بریتانیا به اندازه کافی جذاب نیست.

مراقبت اجتماعی

در 24 دسامبر دولت اعلام کرد که کارکنان دلسوز را به لیست کمبود مشاغل اضافه می کند و این بخش را برای پذیرش کارگران خارج از کشور با ویزای 12 ماهه باز می کند.

“این خبر عالی است، اما چرا در اوایل تابستان که برای اولین بار پرسیدیم این کار انجام نشد؟” توییت ها مایک پادگام، رئیس گروه مراقبت مستقل، با اشاره به بحران کارکنان.

پس از برگزیت، مددکاران اجتماعی اتحادیه اروپا دیگر به طور خودکار واجد شرایط کار در بریتانیا نیستند و باید برای ویزا درخواست دهند.

این حرکت با توصیه کمیته مشورتی مهاجرت دولت (MAC) دنبال شد گزارش دسامبر وی گفت: “استخدام و حفظ کارگران برای این بخش به طور فزاینده ای دشوار می شود”.

دولت بوریس جانسون به طور مداوم به دلیل کمبود نیروی کار به همه گیری و نه برگزیت اشاره کرده است. با این حال، MAC بیان کرد که «از آنجایی که بیش از 50 درصد از مراقبین EEA می گویند که برای کار به بریتانیا آمده اند، توقف حرکت آزاد و فقدان مسیر کار مراقبین احتمالاً به مشکلات استخدام کمک می کند. روبرو “.

با این حال، او همچنین خاطرنشان کرد که بسیاری از مشکلات کارگری قبل از برگزیت وجود داشت و این بخش بیشتر به کارگران خارج از اتحادیه اروپا متکی بود.

صنعت و دولت در تضاد هستند

مهاجرت کارگران اروپایی در این کشور مشهود است آخرین داده های رسمی. بر اساس گزارش ONS، تخمین زده می شود که در سال 2020، 94000 شهروند اتحادیه اروپا بیشتر از زمان ورود، بریتانیا را ترک کردند – تقریباً 40 درصد بیشتر از سال 2019.

دولت در گذشته بخش‌های مختلف اقتصاد را به اتکای بیش از حد به نیروی کار ارزان در اتحادیه اروپا متهم کرده است. او می گوید که نقش خود را در حمایت از صنایع تا حد امکان ایفا کرده است و می گوید که آنها باید برای جذب کارگران خانگی بیشتر تلاش کنند.

او افزود که گذار به برگزیت هرگز روشن نخواهد بود و به مرور زمان منافع آن برای همه احساس خواهد شد.

یک سرمقاله در بقال مجله تجارت در ماه دسامبر از طرح های دولت انتقاد کرد و آن را “ناکافی” خواند، اما استدلال کرد که صنایع باید به دنبال راه حل هایی غیر از مهاجرت باشند.

«فقط پراگماتیسم به شما می‌گوید که این دولت که بر اساس یک مانیفست سخت مهاجرت انتخاب شده است، حرکت چندانی نخواهد کرد. در این بیانیه آمده است: «کوبیدن بر طبل کارگران خارجی به عنوان تنها راه حل کمبود نیروی کار، پنهان شدن در جایی است».

بسیاری از بخش‌ها می‌توانند و احتمالاً باید برای حل مشکلات بدون حمایت دولت گرد هم آیند.»
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
دانلود کتاب پزشکی

ایندکسر