یک سال پس از برگزیت: آیا کنترل های جدید بر واردات به بریتانیا تجارت را پیچیده تر خواهد کرد؟

[ad_1]

دولت بریتانیا بارها اجرای بسیاری از کنترل‌های وارداتی از اتحادیه اروپا را که طبق قوانین بین‌المللی در نتیجه برگزیت لازم است به تعویق انداخته است. اما این در سال 2022 تغییر می کند – باعث ایجاد سردردهای اضافی برای مشاغلی می شود که در حال تطبیق با دنیای جدید هستند.

1 ژانویه می آورد تشریفات گمرکی جدید از جمله برخی بررسی‌ها بر روی محصولاتی که از اتحادیه اروپا وارد بریتانیا می‌شوند.

سایر الزامات به صورت مرحله ای در طول سال دنبال خواهد شد.

در حالی که اتحادیه اروپا بلافاصله پس از دوره گذار برگزیت در ژانویه گذشته کنترل های مرزی را اجرا کرد، دولت بریتانیا قبلاً اعلام کرده است که کنترل های خود را ادامه خواهد داد. گام به گام به دلیل همه گیری مهلت ها دوباره جابجا شد مارس، و یک بار دیگر در داخل سپتامبر.

بر اساس آخرین گزارش ها، تاخیرها به صادرات محصولات کشاورزی اتحادیه اروپا به بریتانیا کمک کرده است که در هشت ماه اول سال 2021 به طور کلی ثابت بماند. آمار آمریکا – در حالی که صادرات بریتانیا به اتحادیه اروپا بیش از یک چهارم کاهش یافته است.

در همین حال، صادرکنندگان اتحادیه اروپا نگران هستند که وضعیت مسموم روابط بریتانیا و اتحادیه اروپا – به ویژه با فرانسه – ممکن است به دنیای تجارت سرایت کند و تهدیدی برای آسیب بیشتر به تجارت فرامرزی باشد.

بوروکراسی بیشتر، هزینه های بالاتر

“کشاورزی و باغبانی هلند علاقه زیادی به حفظ مرزهای باز با بریتانیا دارد. ما بیش از 8 میلیارد یورو در سال صادر می کنیم خبرنامه برگزیت از LTO Nederland، مجموعه ای از تولیدکنندگان کشاورزی در هلند (به زبان هلندی). این کشور محصولات را به همه جا به بریتانیا می فرستد – از گوشت و سبزیجات گرفته تا گل و شکر.

عنوان گزارش LTO، Brexit: No End in End، به چالش های پیش رو با توجه به تغییرات قریب الوقوع اشاره می کند.

«در سال 2021، واردکننده در [English] کانال مجبور بود تنها چند داده اولیه را به گمرکات بریتانیا ارائه دهد. واردکننده می تواند اظهارنامه گمرکی موثر را تا شش ماه تحت شرایط خاصی به تعویق بیندازد. این در 1 ژانویه به پایان خواهد رسید.

با توجه به الزامات اسناد، بدن کشاورزان همچنان به صادرکنندگان در مورد نیاز به پیش ثبت نام در سیستم های بریتانیا هشدار می دهد، که برخی از آنها “متاسفانه منجر به بوروکراسی زیادی می شود”.

از سال جدید دیگر نمی توان اظهارنامه های گمرکی را به تعویق انداخت. اطلاع قبلی واردات مواد غذایی کشاورزی نیز الزامی خواهد بود. از اول ژوئیه گواهی سلامت الزامی می شود و بررسی مواد غذایی در پاسگاه های مرزی انجام می شود.

دانیل آزودو، مدیر کالا و تجارت در گفت: «بدیهی است که شما باید بازرسی ها و کنترل ها را انجام دهید به این معنی است که این امر زمان انتظار کامیون ها را افزایش می دهد و هزینه های لجستیکی و اداری را برای هر دو کشور افزایش می دهد. اروپا سازمان کشاورزان کوپا کوگکا.

او به یورونیوز گفت که کمیسیون اروپا جلسات منظمی را با کشورهای عضو و اپراتورها برگزار می کند و همچنین با همتایان بریتانیایی آنها برای اطمینان از آمادگی تجار در ارتباط است.

FoodDrinkEurope، نماینده تولیدکنندگان مواد غذایی و نوشیدنی اتحادیه اروپا، می گوید که الزامات جدید “لجستیک زنجیره های تامین عمیقا یکپارچه را پیچیده می کند”.

سخنگوی آنها به یورونیوز گفت: «همچنین به دلیل تأخیرهای مکرر، عدم اطمینان ذاتی در مورد برنامه‌های بریتانیا وجود دارد و بسیاری از شرکت‌ها طبیعتاً نسبت به تغییر مجدد وضعیت تردید دارند».

تأخیر در این جزئیات به‌ویژه چالش‌برانگیز است، زیرا جزئیات باید در شلوغ‌ترین زمان سال برای بسیاری از آن‌ها ترجمه و به تولیدکنندگان و شرکت‌های مخابراتی منتقل شود.»

مقام تجاری نسبت به حرکت “گروه بندی” – که در آن چندین صادرکننده کالاها را در یک کامیون حمل می کنند – ابراز نگرانی کرده است، زیرا اسناد نادرست “احتمالاً همه چیز در کامیون ورودی به بریتانیا را به تاخیر می اندازد”.

او همچنین بر چالش شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(SMEs)، به ویژه «تجارت فقط در داخل اتحادیه اروپا» تأکید کرد و «باید به سرعت به الزامات جدید عادت کرد».

اختلافات بین بریتانیا و اتحادیه اروپا “می تواند بر تجارت تاثیر بگذارد”

در میان صادرکنندگان اتحادیه اروپا این نگرانی وجود دارد که وضعیت بد روابط بریتانیا و اتحادیه اروپا هیچ کمکی به آرام کردن روند انتقال نخواهد کرد و ممکن است اوضاع را بدتر کند. در ماه‌های پس از اجرایی شدن برگزیت، لندن و بروکسل بارها بر سر مسائلی از تجارت در ایرلند شمالی گرفته تا واکسن‌های کرونا با هم درگیر شده‌اند.

ضرب‌الاجل‌ها مرتباً جابه‌جا می‌شوند و اختلافات مداوم بین بریتانیا و اتحادیه اروپا همچنان می‌تواند منجر به حوادث بزرگ شود. به عبارت دیگر: آسیب به تجارت بین این دو، LTO Nederland، با اشاره به بن بست ناشی از ممنوعیت تجارت بین اتحادیه اروپا و بریتانیا در زمینه بذر سیب زمینی پس از برگزیت، گفت.

همچنین در فرانسه این نگرانی وجود دارد که تضاد اخیر بین لندن و پاریس می تواند تأثیر منفی بر تجارت داشته باشد. تنش‌ها پس از برگزیت به مناقشات دیپلماتیک تمام عیار، به‌ویژه بر سر مجوزهای ماهیگیری و عبور مهاجران از کانال مانش منجر شد.

Askorn یک شرکت کوچک متخصص در بخش های بدن و تجهیزات جراحی است که در نزدیکی Rennes در بریتانی واقع شده است. تحویل به بیمارستان ها در بریتانیا 20 درصد از تجارت او هزینه دارد.

در سال 2020، زمانی که مذاکرات بن بست بین لندن و بروکسل چشم انداز خروج از تجارت “بدون توافق” را در آستانه پایان دوره انتقال افزایش داد، این شرکت در حال برنامه ریزی برای آینده بود.

تصمیم گرفت شعبه‌ای در بریتانیا باز کند تا تجارت را تا حد امکان روان نگه دارد. مشتریان از بریتانیا مستقیماً از شرکت تابعه بریتانیا سفارش می دهند نه از فرانسه. تحویل کانال در محموله های کوچکتر و بزرگتر از قبل از برگزیت متمرکز است.

مدیر دنیس پیشون می گوید که ترتیبات جدید “در 98٪ موارد” به خوبی عمل کرده است. اما چندین رویداد اخیر – او آنها را به عنوان “سکسکه” توصیف می کند – به او مکثی برای فکر کردن داد.

“ما مشکلات بسیار کمی با تحویل محموله های اضافی غیر عمده فروشی خود داشتیم، اما زمانی که مجبور شدیم کالاهای اضافی را به بریتانیا بفرستیم، در دو مورد بسته های خود را رد کرده و آنها را به بریتانی بازگرداندیم. او به یورونیوز گفت: «راستش را بخواهید، ما دقیقاً دلایل این امر را نمی دانیم.

لحظه این دو امتناع – اولی در سپتامبر و دومی در اکتبر – پس از آن بود که روابط تنش‌آمیز بین دولت‌های بریتانیا و فرانسه در نوسان بود.

“امیدوارم سیاستمداران ما با هم همکاری کنند تا راه حل های خوبی بیابند و از بحث و جدل با یکدیگر دست بردارند… نمی دانم آنها با هم مرتبط بوده اند یا نه، اما تعجب کردم که در شش ماه اول برگزیت ما هرگز آنها نبودیم. پیشون می‌گوید مشکلی داشت… و مشکلات کوچک در زمانی پیش آمد که آنها با هم دعوا می‌کردند و امیدوارم به هم مرتبط نباشد.

لاورنت کرلیر، یک کشاورز لبنیات مستقر در جنوب بریتنی، نیز نگران است که رویارویی سیاسی بین کانال انگلیسی می‌تواند چالش‌های ناشی از الزامات تجاری جدید را تشدید کند.

او در حال آماده شدن برای بازرسی های بهداشتی جدیدی است که در سال 2022 بر صادرات به بریتانیا اعمال می شود. صنعت محلی قبلاً به دلیل برگزیت تجارت خود را از دست داده است.

هنوز خیلی زود است که بگوییم آنها (بازرسی ها) چه تأثیری خواهند داشت. متأسفانه، ما شاهد تنش هایی میان فرانسه و بریتانیا در چند موضوع هستیم. او به یورونیوز گفت: “ما امیدواریم که این تاثیر زیادی نداشته باشد… ما امیدواریم که آنها روی گفتگو تمرکز کنند و به گونه ای گیر نکنند که اوضاع را بدتر کند.”

این تصوری است که ما داریم، اما نگران این تنش هستیم که بین فرانسه و انگلیس در حال افزایش است و می‌تواند پیامدهایی برای تجارت بین دو کشور ما داشته باشد.»

“بازار صادراتی شماره 1”

اتحادیه ملی کشاورزان در بریتانیا (NFU) در سپتامبر گفت تأخیر مکرر در کنترل واردات پس از برگزیت به صادرکنندگان اتحادیه اروپا مزیت رقابتی داده است که به آنها اجازه می دهد «دسترسی به بازار بریتانیا را نسبتاً بی وزن نگه دارند».

NFU گفت: “این بسیار مهم بود که ما یک زمین بازی برابر داشته باشیم.”

جو مارشال گفت: «تأخیر تنها اختلال اجتناب ناپذیری را که کنترل کامل واردات برای تجارت بریتانیا با اتحادیه اروپا به دنبال دارد، به تأخیر می اندازد». موسسه مدیریت می نویسد به هنگام. او افزود که نه صادرکنندگان اتحادیه اروپا و نه دولت بریتانیا آماده به نظر نمی رسیدند.

دو ماه و نیم بعد، الف مطالعه توسط فدراسیون مشاغل کوچک در اوایل دسامبر متوجه شد که سه چهارم از شرکت های بریتانیایی هنوز برای کنترل واردات جدید آماده نیستند.

تاخیر بیشتر ممکن است یک گزینه عملی نباشد. همانطور که موسسه دولت اشاره می کند، این تنها عدم اطمینان را طولانی می کند و در غیاب بازرسی ها، مشخص نیست که “دولت تا چه زمانی می تواند به رفتار ترجیحی تر با واردات اتحادیه اروپا نسبت به بقیه جهان ادامه دهد”.

گزارش شده است که بریتانیا باید آزمایش فناوری مرزهای دیجیتال جدید را برای کاهش اصطکاک تجاری برای واردکنندگان آغاز کند. که در اتحادیه اروپا نیز بر روی طرح خود کار می کند برای تسهیل ترخیص کالا، که می تواند به صادرکنندگان بریتانیایی برای ورود به بلوک کمک کند.

دانیل آزودو از Copa-Cogeca گفت: “ما امیدواریم که اگر سیستم الکترونیکی، سیستم دیجیتالی در بریتانیا، زمانی که معرفی شد، کنترل و بررسی مرزها را انجام دهد، اگر کار کند، انتظار اختلالات عمده را نداشته باشیم.”

FoodDrinkEurope از اتحادیه اروپا و بریتانیا می‌خواهد که به سمت گواهی‌های سلامت صادرات دیجیتال (EHCs) حرکت کنند – “این امر تا حدودی بار اداری مقامات دامپزشکی در کشورهای عضو، مشاغل مواد غذایی و شرکت‌های حمل و نقل را کاهش می‌دهد.”

در همین حال، سازمان تولیدکنندگان مواد غذایی و آشامیدنی تاکید می کند که کنترل های مرزی آتی چقدر تعیین شده است.

“بریتانیا بازار شماره یک صادرات ما است و بالاتر از ایالات متحده و چین است. مجاورت جغرافیایی همچنین به معنای تأکید شدید بر زنجیره های تأمین به موقع و سهم بالاتر از محصولات با ماندگاری کوتاه تر است. به این ترتیب، چالش‌های ناشی از کنترل مرزها بسیار بیشتر و گران‌تر است.»

این مقاله بخشی از یک مجموعه پنج قسمتی است که تأثیر برگزیت را یک سال بعد بررسی می کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
دانلود کتاب پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeVodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesbuy instagram followers