کووید-19 در اروپا: مراقب مقایسه کشورها باشید مرور

[ad_1]

نظرات بیان شده در مقالات مروری فقط نظرات نویسندگان است.

کووید یک بار دیگر در سراسر اروپا در حال ظهور است. اما همه کشورها در وضعیت یکسانی نیستند. چرا؟

پاسخ به این سوال آسان است، اما سردرگمی در مطبوعات، رسانه های اجتماعی و حتی در میان برخی از دانشمندان و متخصصان مدل های اپیدمیولوژیک حاکم است.

پاسخ یک اصل اپیدمیولوژیک اساسی است، مصونیت جمعیت: مفهومی که هر اپیدمیولوژیست جوان در مراحل اولیه رشد شغلی می آموزد، همانطور که من در ماه اول خود در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) در سال 1976 انجام دادم.

مصونیت جمعیت امروز به اندازه آن زمان با SARS-CoV-2 و انواع مختلف آن مرتبط است. این به سادگی درصدی از جمعیتی است که به یک عامل عفونی یا واکسن پاسخ ایمنی داشته اند و این پاسخ لزوماً از یک عفونت دیگر جلوگیری نمی کند.

عفونت سرخک در کودکان یک پاسخ ایمنی ایجاد می کند که محافظت مادام العمر در برابر عفونت مجدد را فراهم می کند و پاسخ ایمنی واکسن سرخک محافظت مادام العمر در برابر عفونت سرخک را فراهم می کند.

درصد بالایی از مصونیت جمعیت در برابر سرخک می تواند در واقع با ایجاد یک “ایمنی گله ای” که انتقال ویروس از فردی به فرد دیگر را متوقف می کند، انتقال را متوقف کرده و ویروس را از بین ببرد.

ما با SARS-CoV-2 چندان خوش شانس نیستیم. به نظر نمی رسد کسانی که عفونت قبلی داشته اند در برابر عفونت مجدد کاملاً محافظت شوند، اگرچه به نظر می رسد اکثر آنها برای مدت نامحدودی از بیماری جدی در صورت بروز عفونت مجدد محافظت می شوند.

و بسیاری از کسانی که یک سری کامل واکسن را انجام داده اند، در صورت آلوده شدن پس از واکسیناسیون در برابر بیماری جدی و مرگ محافظت می شوند. ما بسیار خوشحالیم که چنین طیف گسترده ای از واکسن ها را در مدت زمان کوتاهی تولید و تولید کرده ایم.

یاد بگیرید که با SARS-CoV-2 زندگی کنید

از آنجایی که نسل کنونی واکسن‌های کووید-19 از همه واکسن‌ها در برابر عفونت محافظت نمی‌کند، و از آنجا که عفونت طبیعی از عفونت مجدد جلوگیری نمی‌کند، SARS-CoV-2 در حال تبدیل شدن به یک عفونت بومی است که احتمالاً در جمعیت‌های انسانی باقی می‌ماند، درست مانند چهار نوع بومی دیگر: ویروس کرونا که باعث سرماخوردگی می شود.

و از آنجایی که ما یاد گرفتیم که با HIV زندگی کنیم، عفونتی که تصور می شود در اوایل قرن بیستم در جمعیت های انسانی در قلمرو حیوانات سرچشمه گرفته است، باید یاد بگیریم که با SARS-CoV-2 زندگی کنیم. می توان امیدوار بود که مصونیت جمعیت یک عفونت خفیف را حفظ کند و با واکسیناسیون بتوان از سندرم شدید کووید در دراز مدت پس از عفونت جلوگیری کرد.

همه اینها خبر بدی نیست. در واقع، این خبر خوبی است و از آنجایی که ایمنی جمعیت برای عفونت‌های SARS-CoV-2 در افرادی که واکسینه شده‌اند و کسانی که قبلاً آلوده شده‌اند افزایش می‌یابد، احتمالاً عفونت دوره خفیف‌تری از بیماری دارد، خفیف‌تر. نسبت به بسیاری از کسانی که نه عفونت قبلی و نه واکسیناسیون داشتند.

به طور خلاصه، COVID-19 در اکثر کسانی که قبلاً عفونت COVID-19 داشته اند یا در افرادی که واکسینه شده اند در برابر بیماری جدی و مرگ محافظت می کند، و وقتی شواهد بیشتری ظاهر شد، خواهیم دید که آیا همین موضوع صادق است یا خیر. برای نوع Omicron

مراقب مقایسه در سراسر اروپا باشید

مقایسه COVID-19 بین و بین کشورهای اروپایی و سایر کشورها بر اساس موارد گزارش شده COVID-19 انجام می شود.

این امر داستان را برای روزنامه نگاران آسان می کند، اما بسیاری از اوقات داستان دقیق نیست، زیرا “موارد” طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی گزارش هایی از افراد با آزمایش تشخیصی مثبت است و البته این بستگی به استراتژی آزمایش مورد استفاده دارد. در هر کشور. .

استراتژی‌های آزمایش در کشورهای اروپایی بسیار متفاوت است، از برنامه‌های غربالگری در مدارس تا تشخیص در مراکز مراقبت‌های بهداشتی.

وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که ایده‌ای درباره تفاوت‌های تعداد افراد مورد آزمایش ارائه می‌دهند. به عنوان مثال، Statista.com گزارش می دهد که آلمان، با جمعیتی بیشتر از بریتانیا، تخمین زده می شود که از زمان شروع همه گیری، نزدیک به 82 میلیون آزمایش انجام داده است، در حالی که این رقم در بریتانیا بیش از 355 میلیون است.

پس با این تفاوت ها چگونه می توان مقایسه معتبری بین کشورهای اروپایی انجام داد؟ و آیا واقعاً لازم است آنها را با هم مقایسه کنیم؟

در اکثر کشورهای اروپایی، تمرکز ملی بر موارد گزارش شده نیست، بلکه روی پذیرش در بیمارستان، ظرفیت مراقبت های ویژه و مرگ و میر است.

افزایش این شاخص ها توسط تصمیم گیرندگان به عنوان دلیلی برای “قفل کردن” استفاده می شود: یا با استفاده از محدودیت های محلی در جایی که انتقال شناخته شده است، یا محدودیت های گسترده تر در سراسر کشور.

اگر مقایسه بین کشورهای اروپایی و بین کشورهای اروپایی انجام شود، این شاخص‌ها بهتر خواهد بود، و اگر اطلاعات بیشتری مانند وضعیت واکسیناسیون، بیماری‌های همراه و سن گزارش شود، می‌تواند آموزنده‌تر باشد.

برای برخی کشورها می توان از انسداد بیشتر جلوگیری کرد

در مقطعی در 18 ماه گذشته، اکثر کشورهای اروپایی اقتصاد خود را مسدود کرده‌اند و مردم، از کارکنان اداری گرفته تا دانشجویان، در این دوره‌ها در خانه‌های خود منزوی مانده‌اند.

این محاصره با جلوگیری از انتقال و عفونت SARS-CoV-2، به ویژه در افراد مسن و مبتلایان به بیماری های شدید همراه، از بیماری های جدی و مرگ جلوگیری کرد.

اما مسدود کردن، علاوه بر تأثیر مخرب بر معیشت، توانایی انتشار ویروس را نیز کاهش می‌دهد و از مصونیت مردم در برابر عفونت طبیعی جلوگیری می‌کند، اما همچنین از هرگونه COVID طولانی‌مدت مرتبط جلوگیری می‌کند.

در حال حاضر، برخی از کشورهای اروپایی که تعداد کم بیمارستان‌ها، بخش‌های مراقبت‌های ویژه و مرگ و میر ناشی از کووید-19 را گزارش می‌کنند، در تلاش هستند تا محاصره را به تعویق بیندازند.

بیایید امیدوار باشیم که اگر آنها مصونیت جمعیتی بالایی در برابر انواع شناخته شده فعلی اضطراب ایجاد کرده باشند و امیدوار باشیم که نسبت به نوع جدید Omicron که به شدت در آفریقای جنوبی و جاهای دیگر در حال مطالعه است، بتوانند به این مسیر ادامه دهند.

اما در نهایت، برای درک تفاوت های بین کشورهای اروپایی، همه چیز به درک مصونیت جمعیت برمی گردد.

و بر اساس آنچه در حال حاضر درک شده است، واکسیناسیون یا عفونت طبیعی یک پاسخ ایمنی ایجاد می کند که به طور قابل توجهی خطر بیماری جدی و مرگ ناشی از عفونت SARS-CoV-2 را کاهش می دهد.

واکسن ها همچنان راه حل هستند

ما بسیار خوش شانس هستیم که جایگزینی برای تقویت ایمنی مردم از طریق واکسیناسیون داریم، به جای اینکه منتظر بمانیم تا مصونیت مردم و اثرات مضر آن به طور طبیعی ایجاد شود.

وسعت واکسیناسیون نشانگر خوبی از سطح ایمنی جمعیت بین و بین کشورهای اروپایی است که برخی از آنها تحت تأثیر جنبش های قوی ضد واکسیناسیون قرار دارند.

بنابراین در حال حاضر، کشورهای اروپایی در یک تعادل مشکل قرار دارند: سطوح مختلف واکسیناسیون و مصونیت جمعیت، و استراتژی‌های مختلف برای بومی‌سازی ویروس.

به راحتی می توان نتیجه گرفت که کشورهای اروپایی برای جبران توزیع نابرابر واکسن ها باید سریعاً ویروس را منتشر کنند و امیدواریم آنهایی که دارای بیماری های همراه هستند و مستعد ابتلا به کووید طولانی مدت هستند در امان بمانند.

با این حال، راه درست تحویل واکسن به جمعیت اروپا است، با در نظر گرفتن اینکه نیاز فوری و در واقع یک الزام برای اطمینان از توزیع عادلانه‌تر واکسن‌ها در همه کشورهای جهان وجود دارد.

دیوید هیمن پروفسور اپیدمیولوژی بیماری های عفونی در دانشکده بهداشت و طب گرمسیری لندن، عضو سابق سازمان بهداشت جهانی، بهداشت عمومی در انگلستان و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
دانلود کتاب پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin Wonmaniakusadasi escortElektronik sigara