پوتین هشدار داد که جو بایدن پیش بینی می کند که روسیه به اوکراین حمله خواهد کرد

[ad_1]

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه گفت که معتقد است روسیه به اوکراین حمله خواهد کرد و به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه هشدار داد که در صورت انجام این کار، کشورش بهای زیادی برای جان‌های از دست رفته و قطع ارتباط احتمالی با سیستم بانکی جهانی خواهد پرداخت.

بایدن که در یک کنفرانس مطبوعاتی به مناسبت یک سالگی حکومتش صحبت می کرد، همچنین گفت که یک “تهاجم جزئی” به روسیه واکنش کمتری را به دنبال خواهد داشت. او بعداً سعی کرد روشن کند که منظور او اقدام غیرنظامی مانند حمله سایبری است که با واکنش متقابل مشابهی مواجه خواهد شد و اگر نیروهای روسی از مرز اوکراین عبور کنند و جنگنده‌های اوکراینی را بکشند، «همه چیز را تغییر می‌دهد. ”

اما این اظهارات همچنین به چالش حفظ ایالات متحده و متحدانش در ناتو در واکنش به روسیه اشاره دارد. وی در توضیح سخنان کوچک در مورد تهاجم، گفت: «بسیار مهم است که همه اعضای ناتو را در یک راستا نگه داریم».

این کنفرانس مطبوعاتی در زمان حساسی در اروپا برگزار شد، زیرا روسیه 100000 سرباز را در نزدیکی مرز اوکراین جمع آوری کرد و یک سری مذاکرات هفته گذشته در اروپا نتوانست تنش ها را کاهش دهد. آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در ژنو دیدار خواهد کرد. بلینکن روز چهارشنبه با رئیس جمهور اوکراین در کیف دیدار کرد و او روز پنجشنبه برای گفت و گو با متحدان عازم برلین شد.

بایدن تکرار کرد که فکر نمی‌کند پوتین تصمیم نهایی در مورد حمله به این کشور را گرفته باشد، اما حدس می‌زند که “من حدس می‌زنم که تصمیم بگیرد”.

حتی پس از آن که او به دنبال شفاف سازی نظرات خود در مورد پاسخ بالقوه ناتو به “تهاجم کوچک” روسیه بود، کاخ سفید به سرعت اقدام کرد تا روشن کند که بایدن به پوتین تلگراف نمی داد که ایالات متحده برخی اقدامات نظامی علیه اوکراین را تحمل خواهد کرد.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید خاطرنشان کرد که روس‌ها می‌توانند به «کتابی گسترده در مورد تجاوز بدون اقدام نظامی، از جمله حملات سایبری و تاکتیک‌های شبه‌نظامی» مراجعه کنند.

ساکی در ادامه گفت: پرزیدنت بایدن با رئیس جمهور روسیه صریح بود: اگر نیروهای نظامی روسیه از مرز اوکراین عبور کنند، تهاجم مجدد است و با واکنش سریع، جدی و متحد ایالات متحده و متحدان ما مواجه خواهد شد. بیانیه.

در حالی که کاخ سفید در حال تمیز کردن بود، بایدن با موجی از انتقادات به دلیل اظهارات مربوط به یک “دخالت جزئی” مواجه شد.

سناتور راب پورتمن از اوهایو که بخشی از یک هیئت دو حزبی به کنگره بود که در آخر هفته برای دیدار با مقامات اوکراینی به کیف سفر کرده بود، گفت: «این راه اشتباهی برای مقابله با این تهدید است. هر گونه تهاجم ارتش روسیه به اوکراین باید به عنوان یک تهاجم بزرگ تلقی شود، زیرا اوکراین و کشورهای آزادیخواه اروپای شرقی را بی ثبات می کند.

سناتور بن ساسه، سید بایدن در واقع “با زمزمه درباره بی اهمیت بودن “تهاجم کوچک” به پوتین چراغ سبز نشان داده بود تا به اوکراین حمله کند.

ساسه گفت: “او ضعف را پیش بینی می کند، نه قدرت.”

بایدن گفت، اگر روسیه تهاجم کند، یکی از اقدامات مورد بررسی محدود کردن تراکنش‌های روسیه با مؤسسات مالی ایالات متحده است، از جمله «هر چیزی که شامل دلار باشد». به گفته یک مقام ارشد دولت که مجاز به اظهار نظر علنی نیست.

رئیس جمهور ایالات متحده گفت که معتقد است تصمیم پوتین “فقط” خواهد بود و گفت که کاملاً مطمئن نیست که مقامات روسی که مقامات ارشد کاخ سفید با آنها مذاکره کرده اند کاملاً از تفکر پوتین مطلع هستند.

بایدن گفت: «این یک سوال است که آیا افرادی که با آنها صحبت می کنند می دانند که قرار است چه کاری انجام دهند یا خیر.

در همین حال، اوکراین گفته است که برای بدترین شرایط آماده است و از هر مشکلی جان سالم به در خواهد برد. رئیس جمهور از کشور خواست وحشت نکند.

فعالیت نظامی روسیه در هفته های اخیر تشدید شده است، اما ایالات متحده به نتیجه ای نرسیده است که آیا پوتین قصد حمله به این کشور را دارد یا نمایش قدرت با هدف کاهش امتیازات امنیتی بدون درگیری واقعی است.

بایدن که ماه گذشته دو بار با پوتین صحبت کرد، گفت که او به صراحت اعلام کرده است که روسیه با تحریم های شدید روبرو خواهد شد. با این حال، او گفت که تصمیم پوتین می تواند به “کدام سمت تخت” بیدار شود خلاصه شود.

بایدن هشدار داد: «او هرگز تحریم‌هایی را ندیده است که من قول داده بودم در صورت جابه‌جایی، شماره یک، اعمال شود.» بایدن گفت: «این فقط یک کیک پیاده روی برای روسیه نیست. “آنها بلافاصله بهای گزافی را خواهند پرداخت” و در میان مدت و بلند مدت “اگر بپردازند”.

بلینکن در کی‌یف درخواست‌های واشنگتن از روسیه را برای کاهش تنش از طریق خروج نیروهایش از منطقه مرزی تکرار کرد، چیزی که مسکو قاطعانه از انجام آن سرباز زده است. و بلینکن گفت که در دیدار او و لاوروف در ژنو، پاسخ کتبی را که روسیه از خواسته های امنیتی اش انتظار دارد، نخواهد داد.

در همین حال، یک دیپلمات ارشد روسیه گفت که مسکو از اصرار بر این که ایالات متحده رسماً اوکراین را از پیوستن به ناتو منع کرده و حضور نظامی و ائتلاف این کشور در شرق اروپا را کاهش دهد، عقب نشینی نخواهد کرد. سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که مسکو برنامه‌ای برای حمله به اوکراین ندارد، اما درخواست‌هایش برای تضمین‌های امنیتی غیرقابل مذاکره است.

ایالات متحده و متحدانش گفته‌اند که خواسته‌های روسیه اصیل نیست، روسیه می‌داند که چنین است و پوتین تا حدی از آنها برای ایجاد بهانه‌ای برای حمله به اوکراین استفاده می‌کند که پیوندهای قومی و تاریخی قوی با روسیه دارد. جمهوری شوروی سابق به دنبال پیوستن به این ائتلاف است، اگرچه امید چندانی به انجام این کار در آینده قابل پیش بینی ندارد.

بلینکن از کشورهای غربی خواست تا در برابر تجاوز روسیه متحد بمانند. او همچنین به رهبر اوکراین از حمایت ناتو اطمینان داد و از اوکراینی‌ها خواست قوی باشند.

بلینکن به ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت که ایالات متحده و متحدانش در حمایت از کشورش و آرمان‌های دموکراتیک آن در برابر تلاش‌های روسیه برای ایجاد تفرقه و درگیری از طریق «تجاوز بی‌رحمانه» ثابت قدم هستند.

او به زلنسکی گفت: «قدرت ما به حفظ وحدتمان بستگی دارد و این شامل وحدت در اوکراین است. “من فکر می کنم یکی از اهداف دیرینه مسکو تلاش برای ایجاد اختلاف بین و در داخل کشورهای ما است، و ما نمی توانیم و نمی توانیم به آنها اجازه انجام این کار را بدهیم.

دولت بایدن پیشتر گفته بود که 200 میلیون دلار (176 میلیون یورو) کمک نظامی دیگر به اوکراین ارائه می کند. بلینکن گفت که کمک های بیشتری در راه است و تنها در صورت حمله روسیه افزایش خواهد یافت.

واشنگتن و متحدانش درها را برای گفتگوهای احتمالی کنترل تسلیحات و اقدامات اعتمادساز برای کاهش پتانسیل خصومت ها باز نگه داشته اند.

با این حال، ریابکوف تاکید کرد که اگر غرب به خواسته‌های اصلی روسیه برای عدم گسترش ناتو با پاسخ رسمی گوش ندهد، نمی‌توان گفت‌وگوهای معناداری در مورد این موضوعات انجام داد. وی گفت که خواسته های روسیه “یک بسته است و ما حاضر نیستیم آن را به بخش های مختلف تقسیم کنیم تا به قیمت انفعال برخی دیگر، رسیدگی به برخی از آنها را آغاز کنیم.”

با این حال، بلینکن گفت که چنین پاسخ رسمی وجود ندارد. وی گفت: در آن زمان گزارشی به لاوروف وزیر امور خارجه ارائه نخواهم کرد. ما باید ببینیم کجا هستیم و ببینیم آیا هنوز فرصت‌هایی برای ادامه دیپلماسی و گفتگو وجود دارد یا خیر.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
دانلود کتاب پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort kusadasi escort