زرشک پلو با مرغ بدون شک رایج ترین غذا در مهمانی های زرشک پلو با مرغ ادامه مطلب ایرانی است. راز تهیه زرشک زعفران خوشمزه و آبدار و رنگارنگ در مقدار زیادی پیاز داغ و زعفران است. البته بسیاری از شما دوستان در تهیه زرشک زرشک با مرغ ماهر هستید و نیازی به این توضیحات ندارید. با این حال ، برای تکمیل لیست دستور العمل ها ، تصمیم گرفته ایم تا روش تهیه مرغ و همچنین زرشک پلو را به طور کامل و با جزئیات بیان کنیم.

طرز تهیه زرشک و زعفران روی برنج

برای تهیه مرغ دو روش وجود دارد. زرشک پلو با مرغ در برخی دستور العمل ها دیده می شود که مرغ ابتدا در آب با پیاز و ادویه جات پخته می شود و سپس سرخ می شود. اما در روش دیگر ، که در اینجا نیز مورد استفاده زرشک پلو با مرغ قرار می گیرد ، ابتدا مرغ را در مقداری روغن سرخ می کنیم و تا حدی سرخ می کنیم ، سپس با پیاز داغ و سایر مواد تشکیل زرشک پلو با مرغ دهنده سس پخته می شود. البته برای مرغ خانگی سس باید خیلی کم و غلیظ باشد. در ادامه نحوه تهیه پلو زرشک با مرغ را به صورت مرحله به مرحله با یک عکس مشاهده خواهید کرد.

 

طرز تهیه زرشک pilaf با مرغ

مرحله اول:
مقداری نمک را به قطعات مرغ اضافه کنید ، زرشک پلو با مرغ سپس در روغن سرخ کنید تا طلایی شود.

طرز تهیه برنج زعفرانی برای تزیین

مرحله دوم:
مرغ را درون یک قابلمه بریزید. پیاز را خرد کرده زرشک پلو با مرغ و در روغن سرخ کنید تا نرم شود. سپس رب گوجه فرنگی ، آب لیمو ، نمک و فلفل را اضافه کرده و چند دقیقه بپزید. این مواد را به همراه 2 فنجان آب روی مرغ ها بریزید و درون یک قابلمه بگذارید و بگذارید مرغ ها با حرارت ملایم حدود 2 ساعت بپزد و سس غلیظ شود. 10 دقیقه زرشک پلو با مرغ قبل از خارج کردن مرغ از روی حرارت ، چند قاشق غذاخوری زعفران دم کرده و مرغ را روی آن بریزید.

 

زرشک پلو

سطح سوم:
30 دقیقه برنج را در آب و مقداری زرشک پلو با مرغ نمک خیس کنید. برنج ها را بشویید و چند لیوان آب و مقداری نمک را داخل قابلمه بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید زرشک پلو با مرغ تا جوش بیاید. سپس بشویید (وقتی برنج را بین دو انگشت فشار دادید ، وقتی که برنج کمی خام و نرم در اطراف آن بود ، برنج را بشویید).