امکانات ماکسیما بیشتر از زانتیا است ولی سیستم تعلیق زانتیا بهتر از ماکسیما یا بهتر بگیم حداقل بهترین سیستم تعلیق در ایران است، همچنین از نظر کیفیت قطعات ماکسیما بسیار سرتر از سیتروئن زانتیاست. از این رو، بازار خرید و فروش آن بسیار پر رونق است و روز به روز بر خریداران و مشتریان آن افزوده می شود. خریداران و مشتریان می توانند برای خرید کلی این محصول با ما در تماس باشند و یا سفارشات خود را در این سایت ثبت کنند. یا یه موتور زانتیا 2000 کامل بخر از این خیلی سرتر میشه.خودشم انژکتورش کن! کاربراتوریش کردم با همون کاربراتور پژو 2000 جالب در نیومد الان میخوام انژکتورش کنم! سمند رو با موتور زانتیا دیده بودم ولی خیلی رعشه داشت و برای یارو یک و نیم میلیون آب خورده بود(موتور رو به خاطر داشتن گارانتی مجانی میدن) ، رعشه به خاطر دسته موتور بود ولی با تعویضش تو کلاس 2000 میتونست شرکت کنه و یکبار هم که رفته بود ، ترکونده بود . موتور این خودرو همان نمونه ۱.۸ لیتری بود که در سرسیلندرش به جای یک میل سوپاپ از دو میل سوپاپ استفاده شده است تا سوپاپهای این خودرو را که دو برابر مدل پیشین یعنی ۱۶ عدد بودند را به حرکت درآورد.

در تست کشش دنده 3 از آنجا که ضریب دنده 3 سبکتر دوو نسبت به زانتیا و همچنین گشتاور بهتر موتور XU10L4 زانتیا در دور بالا به کمک آن آمد و با وجود مقاومت اسپرو در دور پایین و سرعت 60 تا 90 کیلومتر، اما با بالا رفتن دور موتور این زانتیا بود که شروع به جلو زدن کرد و تا 130 کیلومتر حدود هفت متر از رقیب پیر خود پیش افتاد. پیشبینی میشد در این تست با توجه به سابقه خوب پیشرانه زانتیا در ارائه گشتاور مناسب در دورهای پایین و بالا و همچنین ضریب دنده متناسب دنده 4، برتری با زانتیا باشد چون در طرف مقابل دوو از دنده 4 سبکتری برخوردار است . امروزه مشتریان و خریداران می توانند برای خرید روغن موتور زانتیا به مرجع فروش این محصولات مراجعه کنند. خریداران و مشتریان برای خرید این محصول به صورت مستقیم از مرجع خرید آن می توانند سفارشات خود را در سایت ما ثبت کنند و این محصول را در اسرع وقت و با مناسب ترین قیمت خریداری نمایند. این نوع روغن موتور به دلیل برخورداری از شرایط و ویژگی های خاص، دارای مشتریان و طرفداران زیادی می باشد. سیتروئن زانتیا به دلیل طراحی جذاب و تواناییهای فنی بالایی که داشت توانست به سرعت به یکی از خودروهای محبوب بازار اروپا تبدیل شود به طوری که در طول سالهای تولید، سیتروئن موفق به فروش ۱.۲ میلیون واحد از آن شد.

مبنای اصلی طراحی این خودرو پژو 405 بوده و زمانی که وارد بازار شد ایرانخودرو آن را لوکسترین خودرو داخلی نامید. با توجه به این مشخصات و ویژگی ها می توان گفت که این محصول از جمله بهترین و مرغوب ترین نوع روغن موتورهای موجود در بازار است که بهترین و بالاترین شاخص ها و ویژگی ها را دارد. هر چه میزان این شاخص بالاتر باشد، نشان از با کیفیت و مرغوب تر بودن روغن موتور می دهد. جنس مواد به کار رفته در کابین از پلاستیک و پارچه است اما کیفیت بالایی دارد و در طولانی مدت، دچار مشکل نمیشود. چراکه جعبهدنده تیپ 4 بدون تیپترونیک است درحالیکه تیپ 6، این قابلیت را دارد. در طرف دیگر میدان نیسان ماکسیما مدل 1389 تمیز و بدون رنگ حداقل حدود 87 میلیون تومان برای شما آب می خورد! این موتور مشخصا توانست مصرف سوخت خودرو را تا قدری کاهش دهد ، اما به واسطه گشتاور پایین تر ، قابلیت کشش خودرو دچار ضعف شد و از سوی دیگر وزن بالاتر پژو پارس نسبت به پژو 206 مزید بر علت شد تا این مدل شتاب پایین تری از مدل موتور زانتیا سال داشته باشد. در تست کشش دنده 4 در جاده و زمان بالا رفتن از گردنهها و جادههای با شیب مخالف اگر ضریب دنده گیربکس و گشتاور موتور خودرو با هم هماهنگ نباشند عملاً در مواجه با شیب جاده ماشین به اصطلاح دچار خفگی میشود و راننده باید برای استفاده از توان موتور خودروی خود از دنده پایینتر مانند دنده 3 و 2 استفاده کند.

با افزایش سرعت و بالا رفتن دور موتور زانتیا آرام آرام شروع به فاصله گرفتن از اسپرو میکند که در این میان عواملی همچون قدرت بیشتر و گشتاور بیشتر زانتیا به کمک آن آمد و در طرف مقابل هم ضریب دنده 3 و4 سبکتر اسپرو و هشت سوپاپ بودن موتورش آن را از زانتیا عقب انداخت و این فاصله تا سرعت 150 کیلومتر به حدود 10-12 متر رسید و با بالا رفتن سرعت فاصله هم افزایش پیدا کرد. ولی صندوق عقب ۴۷۰ لیتری آن که البته از نیاکانش یعنی ۴۰۵ به ارث رسیده است یک ویژگی بزرگ به شمار میرود. سپس دستگیرهی موجود در زیر لبهی جلویی درب موتور را پیدا کرده و آن را بلند کنید تا درب موتور زانتیا بلند شود. هردو خودرو پشت خط آماده شنیدن استارت هستند و با شنیده شدن فرمان حرکت هر دو با شتاب خوبی به حرکت در میآیند اینجاست که اسپرو با توجه به وزن کمتر و ضریب دنده نسبتاً سنگین در دنده یک و دو تا 130 کیلومتر پا به پای زانتیا حرکت میکند. سیستم ترمز زانتیا سیستم قابل قبولی است و به طور کامل نیازهای این ماشین با این سرعت و وزن را بر آورده میکند ترمز ماکسیما هم ترمز خوبی است درست که abs و 4 دیسک است ولی نیازهای این ماشین بااین سرعت را کمی بر آورده میکند.زانتیا به آخرین سرعتی که میتواند برسد با دور موتور کات آف 220 کیلومتر است که با توجه به حجم وقدرت موتورش سرعت قانع کننده ای است ماکسیما حدود سرعت آخرش تقریبا 260 کیلومتر در ساعت است.