روسیه به شدت برای یک پیمان امنیتی با ناتو اصرار دارد

[ad_1]

روسیه پیش‌نویس درخواست‌های امنیتی برای ناتو برای رد عضویت اوکراین و دیگر کشورهای شوروی سابق و کاهش استقرار نظامی این ائتلاف در اروپای مرکزی و شرقی صادر کرده است – اولتیماتوم‌های جسورانه‌ای که تقریباً مطمئناً توسط ایالات متحده و متحدانش رد خواهند شد.

این پیشنهادها که در اوایل این هفته به ایالات متحده و متحدانش ارائه شد، همچنین خواستار ممنوعیت ارسال کشتی‌ها و هواپیماهای جنگی آمریکا و روسیه به مناطقی بود که می‌توانستند به قلمرو طرف مقابل حمله کنند، همراه با توقف تمرین‌های نظامی ناتو در نزدیکی روسیه.

درخواست برای تضمین کتبی مبنی بر عدم پیشنهاد عضویت اوکراین قبلاً توسط غرب رد شده است و گفته است مسکو هیچ نظری در گسترش ناتو ندارد.

دبیرکل ناتو روز جمعه تاکید کرد که تمام مذاکرات امنیتی با مسکو باید نگرانی های ناتو را در نظر گرفته و اوکراین و سایر شرکا را درگیر کند. به همین ترتیب، کاخ سفید اعلام کرد که در حال بررسی پیشنهادات با متحدان و شرکای ایالات متحده است، اما خاطرنشان کرد که همه کشورها حق دارند آینده خود را بدون دخالت خارجی تعیین کنند.

انتشار این خواسته ها – مندرج در معاهده امنیتی پیشنهادی بین روسیه و ایالات متحده و توافقنامه امنیتی بین مسکو و ناتو – در بحبوحه تنش های فزاینده بر سر تجمع نیروهای روسی در نزدیکی اوکراین است که ترس از تهاجم را افزایش داده است. مسکو طرح های حمله به همسایه خود را رد کرده است، اما خواهان تضمین های قانونی است که گسترش ناتو و استقرار تسلیحات در آنجا را رد کند.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که روابط روسیه با ایالات متحده و ناتو به “نقطه خطرناک” نزدیک شده است و خاطرنشان کرد که استقرار و رزمایش های این ائتلاف در نزدیکی روسیه تهدیدهای “غیرقابل قبول” برای امنیت این کشور است.

او به خبرنگاران گفت که مسکو از ایالات متحده می خواهد که فوراً مذاکرات درباره پیشنهادات ژنو را آغاز کند.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، گفت که ائتلاف اسناد روسیه را دریافت کرده است و خاطرنشان کرد که هر گونه گفتگو با مسکو “همچنین باید نگرانی های ناتو در مورد اقدامات روسیه را برطرف کند، بر اساس اصول و اسناد اصلی در مورد امنیت اروپا باشد و با مشورت ناتو انجام شود. شرکای اروپایی مانند اوکراین.

وی افزود: 30 کشور ناتو “تشریح کرده اند که اگر روسیه گام های ملموسی برای کاهش تنش بردارد، ما آماده ایم تا اقدامات اعتمادسازی را تقویت کنیم”.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، گفت که دولت آماده است در گفت‌وگو با مقامات روسی نگرانی‌های مسکو در مورد ناتو را مورد بحث قرار دهد، اما تاکید کرد که واشنگتن به اصل سیاست‌گذاری «بدون تو برای تو هیچ چیز نیست» متعهد است که بر متحدان اروپایی تأثیر می‌گذارد.

سالیوان گفت: «ما از این دیدگاه به موضوع گسترده‌تر دیپلماسی با روسیه نزدیک می‌شویم که … پیشرفت معنی‌دار در میز مذاکره، البته باید در چارچوب تنش‌زدایی حاصل شود، نه تشدید.» این رویداد توسط شورای روابط خارجی سازماندهی شده است. وی افزود: اگر شاهد ادامه چرخه تشدید تنش باشیم، پایان یافتن توافقات بسیار دشوار است.

در حالی که اطلاعات ایالات متحده متوجه شد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، برنامه هایی را برای تهاجم احتمالی بیشتر به اوکراین در اوایل سال 2022 طراحی کرده است، سالیوان گفت که ایالات متحده هنوز نمی داند که آیا او تصمیم گرفته است به سمت جلو حرکت کند یا خیر.

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید خاطرنشان کرد که مذاکرات امنیتی راهبردی با مسکو به دهه‌ها قبل برمی‌گردد و گفت: «دلیلی وجود ندارد که ما نتوانیم این کار را برای کاهش بی‌ثباتی انجام دهیم، اما این کار را با مشارکت و هماهنگی با متحدان و شرکای اروپایی‌مان انجام خواهیم داد.»

ساکی گفت: “ما در مورد اصول کلیدی که امنیت اروپا بر اساس آن بنا شده است، از جمله اینکه همه کشورها حق دارند بدون دخالت خارجی در مورد آینده و سیاست خارجی خود تصمیم بگیرند، سازش نخواهیم کرد.”

پروژه مسکو همچنین خواستار تلاش برای کاهش خطر حوادث با کشتی ها و هواپیماهای جنگی روسیه و ناتو، به ویژه در دریای بالتیک و دریای سیاه، افزایش شفافیت تمرینات نظامی و سایر اقدامات اعتمادساز است.

یک مقام ارشد آمریکایی گفت که برخی از پیشنهادات روسیه در دستور کار کنترل تسلیحات بین مسکو و واشنگتن قرار دارد، در حالی که برخی موضوعات دیگر مانند شفافیت و عدم درگیری، همه 57 عضو سازمان امنیت و همکاری اروپا از جمله اوکراین و گرجستان را تحت تاثیر قرار داده است.

این سخنگوی که خواست نامش فاش نشود به خبرنگاران گفت تا درباره این پیشنهادات صحبت کند، گفت که ایالات متحده به دنبال تعامل با هر کشوری است که منافعش در مذاکرات امنیتی آینده اروپا تحت تأثیر قرار می گیرد و هفته آینده پس از مشورت با مسکو با پیشنهادات خاصی به مسکو پاسخ خواهد داد. متحدان.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور آمریکا، هفته گذشته طی مصاحبه‌ای ویدیویی با جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، درخواست تضمین‌های امنیتی را مطرح کرد. در این گفتگو، بایدن نسبت به تجمع نیروهای روسیه در نزدیکی اوکراین ابراز نگرانی کرد و به او هشدار داد که اگر مسکو به همسایه خود حمله کند، روسیه با “عواقب شدید” روبرو خواهد شد.

روسیه در سال 2014 شبه جزیره کریمه اوکراین را ضمیمه کرد و اندکی پس از آن از شورش جدایی طلبان در شرق این کشور حمایت کرد. بیش از هفت سال جنگ بیش از 14000 نفر را کشته و مرکز صنعتی اوکراین موسوم به دونباس را ویران کرده است.

خواسته های روسیه واشنگتن و متحدانش را ملزم به توقف گسترش ناتو به سمت شرق و شامل سایر جمهوری های شوروی سابق و لغو وعده عضویت اوکراین-گرجستان در سال 2008 می کند.این ائتلاف قاطعانه درخواست مسکو را رد کرده است.

اسناد مسکو همچنین ایالات متحده و سایر متحدان ناتو را از هرگونه اقدام نظامی در اوکراین، سایر کشورهای اروپای شرقی و جمهوری‌های شوروی سابق در قفقاز و آسیای مرکزی باز می‌دارد.

وزارت خارجه اوکراین در مورد پیشنهادات مسکو اظهار نظر کرد و تاکید کرد که ائتلاف و اوکراین باید چشم انداز عضویت در ناتو و همکاری نظامی با دیگر کشورها را بررسی کنند.

اولگ نیکولنکو، سخنگوی این سازمان گفت: «تجاوز روسیه و تشدید تنش کنونی روسیه در امتداد مرز اوکراین و در سرزمین‌های اشغالی اکنون مشکل اصلی امنیت یورو آتلانتیک است».

پیشنهاد روسیه همچنین با درخواست برای توقف جدید استقرار نظامی ناتو در اروپای مرکزی و شرقی، مانع را افزایش می‌دهد و می‌گوید که کشورها موافقت می‌کنند که سربازان خود را به مناطقی که در سال 1997 در آن حضور نداشتند اعزام نکنند، قبل از شروع گسترش ناتو در شرق – به جز در شرق. شرایط استثنایی رضایت متقابل

لهستان، مجارستان و جمهوری چک در سال 1999 به ناتو پیوستند و پس از آن در سال 2004 بلغارستان، رومانی، اسلواکی، اسلوونی و جمهوری‌های شوروی سابق استونی، لتونی و لیتوانی وارد ناتو شدند. در سالهای بعد، آلبانی، کرواسی، مونته نگرو و مقدونیه شمالی نیز به عضویت آن درآمدند که منجر به عضویت 30 کشور ناتو شد.

پیش نویس پیشنهادات شامل ممنوعیت استقرار کشتی ها و هواپیماهای جنگی آمریکا و روسیه در “مناطقی که آنها می توانند اهدافی را در قلمرو کشور دیگر هدف قرار دهند” است.

مسکو از مدت ها قبل از پروازهای گشت زنی بمب افکن های استراتژیک آمریکا در نزدیکی مرزهای روسیه و استقرار کشتی های جنگی آمریکا و ناتو در دریای سیاه شکایت کرده و آنها را بی ثبات کننده و تحریک آمیز توصیف کرده است.

پروژه روسیه متعهد به عدم استقرار موشک های میان برد در مناطقی است که می تواند خاک کشور دیگر را مورد اصابت قرار دهد، بند پس از خروج ایالات متحده و روسیه از پیمان دوران جنگ سرد مبنی بر ممنوعیت چنین سلاح هایی.

پروژه روسیه همچنین خواستار ممنوعیت استقرار تسلیحات هسته ای آمریکا و روسیه در سایر کشورها است که تکرار فشارهای طولانی مدت مسکو بر ایالات متحده برای خروج سلاح های هسته ای خود از اروپا است.

دیمیتری ترنین، مدیر مرکز کارنگی مسکو، خاطرنشان کرد که انتشار خواسته های روسیه نشان می دهد که کرملین معتقد است پذیرش آنها توسط غرب بعید است.

او در توییتر نوشت: «این منطقاً به این معنی است که روسیه باید امنیت خود را با ابزارهای نظامی-فنی تضمین کند.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
دانلود کتاب پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin Wonmaniakusadasi escortElektronik sigara