برای تهیه تشک لبه دار چه اطلاعاتی نیاز داریم؟

طبق عادات و رسوم معمولا والدین قبل از به دنیا آمدن نوزاد شروع به خرید تمام وسایل مورد نیاز او از جمله شیشه شیر

توسط EMROOZTAFAHOM در 27 خرداد 1400

طبق عادات و رسوم معمولا والدین قبل از به دنیا آمدن نوزاد شروع به خرید تمام وسایل مورد نیاز او از جمله شیشه شیر و بالش و تشک و... می کنند.

همه ما می دانیم هنگامی که نوزاد به دنیا می آید چون به تازگی وارد دنیای جدیدی شده پس نیاز به یک سری مراقبت های ویژه و رسیدگی دائمی دارد. به همین علت است که معمولا مادران سعی می کنند نوزاد را کنار خود بخوابانند اما این کار به لحاظ ایمنی کاملا اشتباه است، چرا که ممکن است شما در طول خواب متوجه فشاری که به نوزاد وارد می کنید نباشید و ناخواسته باعث خفگی او شوید.

 

تشک کودک

 

با پیشرفت تکنولوژی یک سری تشک هایی ساخته شده به نام تشک های لبه دار یا گادر دار که مانع از ایجاد فشار بر روی نوزاد می شوند. این تشک ها را می توان روی تخت خود نوزاد و یا روی زمین در کنار خود قرار داد و حتی در صورتی که تخت والدین بزرگ باشد می توان این تشک را روی تخت نیز گذاشت و نوزاد را با خیالی آسوده در کنار خود خواباند. این موضوع یکی از مهم ترین مزیت های تشک لبه دار می باشد.

برخی از نوزادان ممکن است هنگامی که خواب هستند غلت بزنن و جا به جا شوند و یا حتی از روی تخت به زمین بیوفتند، اما تشک های لبه دار با طراحی جالبی مانع از این اتفاق خطرناک می شود. این اتفاق از این جهت خطر دارد که نوزاد هنگام غلت زدن ممکن است راه تنفسی خود را ببندد و موجب سندروم خفگی نوزاد شود.

مزیت پرکاربرد دیگر این تشک های نوزاد قابل حمل دارای لبه  این است که شما می توانید نوزاد را با همان تشک حمل کرده و به خارج از خانه ببرید و یا حتی می توانید از آن در سفر هم استفاده کنید. حمل تشک های لبه دار هم به راحتی از طریق دستگیره هایش انجام می شود. ب

 

 

پس مزیت های تشک لبه دار به طور خلاصه:

·       خواباندن نوزاد در کنار خود

·       حفظ ایمنی و سلامت نوزاد

·       حمل و نقل راحت نوزاد

 

 

تشک لبه دار چه تفاوتی با تشک گارد دار دارد؟

تشک لبه دار و گارد دار در اصل موضوع تفاوتی با هم ندارند و تمام مزایایی که پیش تر عنوان کردیم را دارند تنها تفاوت کوچکی آن هم از نظر ابعاد، کیفیت، رده سنی و قیمت با هم دارند.

 

قیمت تشک های لبه دار چقدر است؟

قیمت های تشک های لبه دار با هم متفاوت است و این تفاوت به علت متفاوت بودن برند سازنده، سایز، کیفیت و رده سنی می باشد.

 

می توان تشک های لبه دار را شست؟

باید بگوییم بله اما این شستشو در برند های مختلف متفاوت است مثلا تشک لبه دار یک برند ممکن است فقط قابل شستشو با دست  اما تشک برندی دیگر قابل شستشو با ماشین لباسشویی نیز باشد. برخی هم یک رویه جدا شدنی قابل شستشو دارند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن