این هشت داستان به شکل گیری اروپا در سال 2021 کمک کرد


1. کمپین واکسیناسیون اتحادیه اروپا برای کووید، کار دشواری بود

معرفی واکسن‌های کووید در اتحادیه اروپا بحث‌برانگیز آغاز شده است.

او در ژانویه با انتقاد از کندی کمپین واکسیناسیون بلوک، که با کمبود و موانع دیگر مواجه شده است، شروع کرد.

تا پایان ماه مارس، سه ماه پس از کمپین، حدود 5 درصد از جمعیت 450 میلیونی اتحادیه اروپا به طور کامل علیه کووید واکسینه شده بودند، در حالی که این رقم در بریتانیا 6 درصد و در ایالات متحده آمریکا 19 درصد بود.

اعضای این بلوک یک رویکرد هماهنگ در سطح اتحادیه اروپا برای خرید دوزها اتخاذ کرده اند که هر کشور متناسب با جمعیت خود دوز دریافت می کند.

اما بروکسل آشکارا با سازنده واکسن AstraZeneca وارد درگیری شد، زیرا این شرکت اعلام کرد که وعده 80 میلیون دوز در سه ماهه اول کمتر از نصف این رقم خواهد بود، که شرکت آن را مشکلات فنی نامید.

یک سیستم کنترل صادرات بحث برانگیز در ماه مارس معرفی شد، زمانی که یک محموله بیش از یک چهارم میلیون واکسن AstraZeneca به مقصد استرالیا از خروج مسدود شد.

توزیع AstraZeneca شکست دیگری بود زمانی که بسیاری از کشورهای اروپایی تصمیم گرفتند استفاده از واکسن را برای بررسی موارد بسیار نادر لخته شدن خون متوقف کنند.

آژانس دارویی اروپا بعداً یک “ارتباط احتمالی” بین محصول AstraZeneca و وضعیت پزشکی را کشف کرد، اما تاکید کرد که مزایای استفاده از واکسن همچنان بر خطرات آن بیشتر است.

در حالی که اکثر کشورهای اتحادیه اروپا به تدریج استفاده از AstraZeneca را از سر گرفته اند، محدودیت های سنی جدید و تعدادی از عناوین نامطلوب به ناچار به شهرت واکسن در سراسر قاره آسیب رسانده است.

پس از ماه‌ها شکایت، اتحادیه اروپا و AstraZeneca در ماه سپتامبر گفتند که به توافقی برای پایان دادن به نبرد حقوقی خود بر سر سرعت کند شرکت در تامین واکسن کووید-19 رسیده‌اند.

در نهایت، کمپین واکسیناسیون اتحادیه اروپا با تکیه بیشتر بر Pfizer و Moderna شتاب بیشتری گرفت.

بر اساس داده های دنیای ما، تقریباً 68.5٪ از کل جمعیت اتحادیه اروپا در 18 دسامبر به طور کامل واکسینه شدند، در حالی که این رقم در ایالات متحده 60.9٪ و در بریتانیا 68.9٪ بود.

2. اقدامات برای تحت فشار قرار دادن افراد واکسینه نشده در اروپا برای سکته مغزی بحث برانگیز بوده است.

اما درست زمانی که کمپین واکسیناسیون در اروپا شتاب گرفت، بحث و جدل جدیدی به وجود آمد. چگونه افراد واکسینه نشده را تشویق به ضربه زدن کنیم؟

برای مدت طولانی، ایتالیا پس از اجباری کردن واکسیناسیون کارکنان مراقبت های بهداشتی در ماه مارس، فوق العاده به نظر می رسید.

اما آپشن دلتا که به سرعت در حال گسترش است، بسیاری از کشورهای اروپایی را مجبور به تغییر دنده کرده است.

در ماه ژوئیه، فرانسه و یونان نیز همین روند را دنبال کردند.

سپس چندین کشور کارت‌های بهداشتی را معرفی کردند که فقط به کسانی که واکسن دارند – یا در برخی موارد، آزمایش PCR منفی یا اثبات بهبودی فرد از بیماری – اجازه دسترسی به رستوران‌ها، بارها و مکان‌های تفریحی را می‌دهد.

اگرچه شرایط از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، این حذف در حال حاضر در چندین کشور اروپایی از جمله اتریش، بلژیک، قبرس، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایرلند، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، پرتغال و اسلوونی اجرا شده است.

آنها باعث اعتراضات گسترده در سراسر اروپا شدند و معترضان آنچه را که قوانین ظالمانه می دانستند محکوم کردند.

تحت فشار افزایش جدید عفونت ها در پاییز، بحث در اروپا از کارت های بهداشتی به واکسیناسیون اجباری تغییر کرده است.

از اول فوریه، واکسیناسیون در اتریش اجباری خواهد شد، اولین واکسیناسیون اجباری در اروپا.

در همین حال، انتظار می رود قانونگذاران آلمانی در اوایل سال 2022 در مورد واکسیناسیون اجباری رای دهند.

3. انتخابات اصلی در آلمان به دوره طولانی مرکل در قدرت پایان داد

با این حال، سال گذشته همه چیز درباره COVID-19 نبود.

یکی دیگر از لحظات تعیین کننده، انتخابات 26 سپتامبر در آلمان بود که پایان دوره 16 ساله آنگلا مرکل به عنوان صدراعظم بود.

مرکل، دانشمند سابق که در آلمان شرقی کمونیستی بزرگ شد، از چهار رئیس جمهور ایالات متحده، چهار رئیس جمهور فرانسه، پنج نخست وزیر بریتانیا و هشت نخست وزیر ایتالیا بیشتر زنده ماند.

در دوران تقریباً رکوردش به عنوان اولین صدراعظم زن کشور، او به عنوان یک سری از بحران‌ها، دفاع از ارزش‌های غربی در دوران پرتلاطم و الگویی برای زنان شناخته می‌شود.

جانشین مرکل، اولاف شولز، در 8 دسامبر پس از اینکه حزب چپ میانه سوسیال دموکرات آلمان (SPD) و شرکای ائتلافی آن، دموکرات های آزاد و سبزها، 416 کرسی از 736 کرسی مجلس سفلی آلمان را به دست آوردند، سوگند یاد کرد.

شولز که وزیر دارایی مرکل بود، به نظر می رسد آماده است تا بسیاری از میراث او را، هم از نظر سبک و هم از نظر ماهیت، در آغوش بگیرد.

اما دولت ائتلافی او وعده سیاست های عمومی و زیست محیطی مترقی تر و رویکرد سخت گیرانه تر به رژیم های استبدادی در صحنه بین المللی را داده است.

4. برگزیت بالاخره اجرایی شد، اما راه پر دست انداز بود

اثرات طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا نیز در سال 2021، زمانی که بریتانیا رسما از بازار واحد اتحادیه اروپا خارج شد، احساس شد.

در اول ژانویه، تقریباً چهار سال و نیم پس از همه پرسی در مورد خروج از اتحادیه اروپا، سرانجام تأثیرات برگزیت مشخص شد.

اما 12 ماه گذشته با مشکلاتی در توافق با بروکسل همراه بوده است.

یکی از مشکلات اصلی، پروتکل ایرلند شمالی بود که ایرلند شمالی را تابع قوانین اتحادیه اروپا نگه می دارد تا از مرز با جمهوری ایرلند، یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا اجتناب کند.

این به معنای مرز واقعی در دریای ایرلند است که تجارت بین بریتانیا و ایرلند شمالی را که بخشی از بریتانیا است مختل می کند.

اتحادیه های کارگری ایرلند شمالی می گویند که این امر باعث تضعیف روابط با بقیه بریتانیا می شود.

در حالی که اتحادیه اروپا امتیازاتی را ارائه کرد، کمیسیون اروپا مذاکره مجدد پروتکل را رد کرد.

این تنها مناقشه ناشی از برگزیت در سال جاری نیست.

فرانسه و بریتانیا بر سر مجوزهای ماهیگیری با هم اختلاف دارند و فرانسه می گوید همه مجوزهایی را که ماهیگیران بر اساس توافقنامه برگزیت حق دارند، دریافت نکرده است.

در توافقنامه پس از برگزیت با اتحادیه اروپا آمده است که ماهیگیران در صورت دریافت مجوز و اثبات اینکه قبلاً در آب های بریتانیا ماهیگیری کرده اند، می توانند به ماهیگیری در آب های بریتانیا ادامه دهند.

5. روابط لهستان با بروکسل بیشتر آسیب دیده است

مجارستان و لهستان سال ها با بروکسل بر سر اینکه آیا به ارزش های اصلی اتحادیه اروپا احترام می گذارند اختلاف دارند.

امسال، نمایندگان پارلمان اروپا خواستار این شدند که بودجه اتحادیه اروپا به اعتبار یک کشور از نظر رسانه و استقلال قضایی بستگی داشته باشد.

مجارستان و لهستان اعتراض کرده اند و شکایتی را در دیوان دادگستری اروپا آغاز کرده اند. در ماه دسامبر، وکیل ارشد دادگاه گفت که اعتراض “باید رد شود”.

مانوئل کامپوس سانچز-بوردونا گفت پیوند بین بودجه اتحادیه اروپا و حاکمیت قانون “بر اساس یک مبنای قانونی مناسب به تصویب رسید”.

روابط لهستان با بروکسل در ماه اکتبر آسیب دید.

دادگاه قانون اساسی این کشور حکم داده است که عضویت در این اتحادیه به دادگاه های اتحادیه اروپا قدرت عالی در لهستان نمی دهد.

این بلوک را شوکه کرد زیرا حاکمیت قانون اتحادیه اروپا را که سنگ بنای عضویت در اتحادیه است به چالش کشید.

ماتئوش موراویسکی، نخست وزیر لهستان، تلافی کرد و متعهد شد که از استقلال کشورش در برابر “گسترش خزنده” نهادهای اتحادیه اروپا دفاع کند.

6. بلاروس متهم به ورود مهاجران به اتحادیه اروپا شده است

کشورهای اتحادیه اروپا که همسایه بلاروس هستند در اوایل سال جاری هشدار دادند که مهاجران به طور فزاینده ای در تلاش برای عبور از مرز هستند و صدها نفر به لیتوانی می روند.

در تابستان، مقامات لیتوانی گفتند که مقامات بلاروس به مهاجران کمک کرده اند.

در اواخر سال، زمانی که صدها نفر در مرز لهستان با بلاروس تجمع کردند، این به یک بحران تمام عیار تبدیل شد.

لهستان در ماه نوامبر پس از تجمع چند صد مهاجر در تلاش برای رسیدن به اتحادیه اروپا، بلاروس را به “تشدید عمدی تنش ها” متهم کرد.

اتحادیه اروپا می گوید بلاروس در تلافی تحریم های اعمال شده علیه دولت رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو پس از انتخابات مورد مناقشه 2020 و سرکوب مخالفان، مهاجرت به این اتحادیه را ترویج می کند.

رهبران اتحادیه اروپا می گویند از مردم به عنوان پیاده به عنوان بخشی از یک “حمله ترکیبی” با هدف بی ثبات کردن اتحادیه استفاده شده است.

کشورهای اتحادیه اروپا به همراه بلاروس برای جلوگیری از عبور غیرقانونی حصارهای موقت ایجاد کرده اند.

در همین حال، لوکاشنکو اتحادیه اروپا را متهم کرده است از اتحادیه می خواهد که مهاجران بیشتری را بپذیرد در حالی که برخی از کسانی که در مرز مسدود شده بودند به کشور بازگردانده شدند.

اتحادیه اروپا و متحدانش با تحریم های هدفمند پاسخ داده اند.

7. شکست در افغانستان و تجدید درخواست برای دفاع از اروپا

یکی از بزرگترین داستان های بین المللی، تصرف سریع افغانستان توسط طالبان پس از خروج نیروهای ناتو در تابستان بود.

این گروه افراطی کابل را در ماه اوت پس از حمله برق آسا در سراسر کشور قبل از خروج آخرین نیروهای آمریکایی به تصرف خود درآورد.

این تسلط جرقه مأموریت گسترده ای توسط ایالات متحده و متحدان اروپایی برای تخلیه هزاران خارجی و افغانی که در طول جنگ 20 ساله به رهبری ایالات متحده با ناتو کار می کردند، شد.

به گفته رهبران اتحادیه اروپا، تخلیه دیوانه‌وار تا خروج ایالات متحده در اواخر ماه اوت یک “صدای بیدارباش” در اتحادیه اروپا بود.

رئیس شورای اروپا چارلز میشل گفت که اتحادیه باید “برای استقلال بیشتر تصمیم گیری و ظرفیت بیشتر برای اقدام در جهان تلاش کند”..

برخی از مقامات گفتند که این بلوک نیاز به سرمایه گذاری بیشتر در قابلیت های امنیتی خود دارد.

8. تنش هایی بر سر افزایش نظامی ادعایی روسیه در نزدیکی مرز با اوکراین وجود داشت

ایالات متحده وزارت دفاع او در ماه نوامبر گفت که تحرکات نظامی “غیرعادی” در امتداد مرز روسیه و اوکراین وجود دارد و به روسیه هشدار داد که “از نیات خود آگاه باشد و به توافقات مینسک خود پایبند باشد”.

در اواخر ماه جاری، وزرای خارجه ناتو از روسیه خواستند تا تنش‌زدایی کند و نگرانی‌های بیشتری را در مورد افزایش احتمالی نیروها ایجاد کرد.

مسکو در سال 2014 شبه جزیره کریمه را به طور غیرقانونی ضمیمه کرد و کشورهای غربی نگرانند که رئیس جمهور ولادیمیر پوتین اکنون خواهان حمله نظامی به اوکراین است.

وزیر امور خارجه آمریکا آنتونی بلینکن در دسامبر به یورونیوز گفتما از قصد رئیس جمهور پوتین اطلاعی نداریم. ما نمی دانیم که آیا او تصمیم گرفته است که اقدام تهاجمی جدیدی علیه اوکراین انجام دهد یا خیر، اما چیزی که می دانیم این است که او در حال ایجاد ظرفیت برای انجام این کار و انجام این کار در کوتاه مدت است – و این بسیار بسیار نگران کننده است. “

درگیری در منطقه دونباس شرقی اوکراین که در سال 2014 آغاز شد، بیش از 14000 کشته برجای گذاشت و با وجود توافق صلح در سال 2015 با میانجیگری فرانسه و آلمان، درگیری های پراکنده همچنان ادامه دارد.

پس از نشست سران اتحادیه اروپا در دسامبر، رهبران به روسیه درباره «عواقب عظیم» در صورت حمله به اوکراین هشدار دادند و بر حمایت خود از حاکمیت اوکراین تاکید کردند.

در این بیانیه آمده است: «هر گونه تجاوز نظامی بیشتر به اوکراین عواقب بزرگ و بهای سنگینی در ازای آن خواهد داشت».

وی افزود: «شورای اروپا بر نیاز فوری روسیه به کاهش تنش‌های ناشی از تجمع نیروهای نظامی در امتداد مرز خود با اوکراین و لفاظی‌های تهاجمی تأکید می‌کند».

با بالاترین تنش‌ها از سال 2014، تقویت نظامی و روابط روسیه و غرب مطمئناً در سال آینده یک موضوع کلیدی در اروپا باقی خواهد ماند.


https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
دانلود کتاب پزشکی

ایندکسر