انتخابات در فرانسه: چه کسی در رقابت برای سرنگونی مکرون است؟

[ad_1] فهرست افرادی که امیدوار بودند باعث ناراحتی و سرنگونی امانوئل مکرون شوند، تنها چهار ماه قبل از انتخابات

توسط EMROOZTAFAHOM در 16 آذر 1400
[ad_1]

فهرست افرادی که امیدوار بودند باعث ناراحتی و سرنگونی امانوئل مکرون شوند، تنها چهار ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به سرعت افزایش یافت.

مکرون هنوز اعلام نکرده است که برای دور دوم نامزد خواهد شد، اما انتظار می رود که این کار را انجام دهد. رقیب اصلی او در حزب میانه‌روی La Republique en Marche، نخست‌وزیر سابق ادوارد فیلیپ در نظر گرفته می‌شد، اما شهردار لو هاور به صراحت از انداختن کلاه خود در رینگ خودداری کرده است.

تاکنون نظرسنجی ها حاکی از پیروزی ماکرون است، اما انتخابات ریاست جمهوری فرانسه غیرقابل پیش بینی است. خود ماکرون نمونه کاملی برای شروع یک جنبش سیاسی چند ماه قبل از پیروزی در انتخابات 2017 است.

مسائل کلیدی انتخابات شامل هزینه های کار و زندگی - بحثی که توسط اعتراضات Gilets Jaunes 2018 دامن زده شد - و همچنین محیط زیست، مهاجرت و امنیت است.

یورونیوز نگاه دقیق تری به کسانی دارد که برای به چالش کشیدن مکرون تلاش می کنند.

مارین لوپن - مجلس ملی

مارین لوپن به عنوان رقیب اصلی ماکرون دیده می شود و انتظار می رود در دور دوم همه پرسی به او بپیوندد.

این رهبر 53 ساله راست افراطی به موضوعات مورد علاقه خود، یعنی مهاجرت و امنیت پایبند است.

از جمله اقداماتی که وی بیان کرد، توقف تابعیت از طریق ازدواج و تابعیت خودکار برای افرادی که در خاک فرانسه متولد شده اند، بود.

همچنین قصد دارد دسترسی فرانسوی ها به مزایای خانواده را با یک دوره انتظار پنج ساله برای خارجی ها محدود کند.

همچنین می خواهد یارانه های «انرژی متناوب» از جمله باد و فتوولتائیک را حذف کند.

با این حال، او ایده خروج فرانسه از اتحادیه اروپا، منطقه شنگن یا یورو را کنار گذاشت.

لوپن پس از گرفتن مسئولیت از پدرش که بارها به دلیل اظهارات ضدیهودی او محکوم شده است، سعی کرد وجهه حزبش را کمرنگ کند. این حزب را گسترده تر کرد، اما او او اکنون خطر محاصره شدن در سمت راست توسط یک چهره جدید، اریک سمور را دارد.

چالش اصلی آن ایجاد اعتماد در موضوعاتی غیر از مهاجرت و امنیت خواهد بود. فقدان تجربه و دانش اقتصادی او باعث شد که در سال 2017 در یک مناظره تلویزیونی توسط ماکرون غمگین شود.

ژان لوک ملانشون - La France Insoumise

رهبر پوپولیست چپ 70 ساله در انتخابات ریاست جمهوری گذشته با کسب نزدیک به 20 درصد آرا در دور اول چهارم شد. در حال حاضر نظرسنجی ها حدود 10 درصد آرا را به او نسبت می دهند.

تاکنون پیشنهادات او در مورد مسائل اجتماعی و هزینه های زندگی محکم بوده است.

به عنوان مثال، او اعلام کرد که قصد دارد "قانون فوریت های اجتماعی" را ایجاد کند که اجازه می دهد قیمت ها برای مایحتاج اولیه از جمله سوخت، گاز، برق و برخی مواد غذایی مسدود شود.

او همچنین می خواهد حداقل دستمزد ماهانه را از 1258 یورو خالص به 1400 یورو افزایش دهد.

ملانشون شخصیتی بحث برانگیز است. او در دسامبر 2019 به دلیل ارعاب کارمندانی که دفتر او را برای تحقیق در مورد بی‌نظمی‌های تامین مالی بازرسی کرده بودند، سه ماه حبس تعلیقی و 8000 یورو جریمه نقدی دریافت کرد.

آن هیدالگو - حزب سوسیالیست

این شهردار 62 ساله پس از پیروزی برای دومین بار در سال 2020، شهردار فعلی پاریس است.

او خواستار "بازسازی" سیستم های آموزشی و بهداشتی شد و گفت: "مسئله کار باید دوباره به یک موضوع اصلی تبدیل شود".

او نیز مانند ملنشون قصد دارد حقوق خود را افزایش دهد. او گفت که یکی از اولین اقدامات او به عنوان رئیس جمهور این خواهد بود که با اتحادیه ها گفتگو کند، "برای بازگرداندن فرانسوی ها به موقعیتی که بتوانند با عزت از کار خود زندگی کنند".

او همچنین خود را به عنوان یک اکولوژیست معرفی می کند. اقداماتی که او در پایتخت فرانسه ارائه کرده است شامل محدودیت در تردد خودروها در بخش‌هایی از شهر و مسیرهای دوچرخه‌سواری بیشتر است. دستور جدید آن مستلزم کاشت 170000 درخت، نوسازی انرژی ساختمان ها و حذف پلاستیک در غذاخوری مدارس است.

او با دو چالش بزرگ روبرو است. اولین مورد این است که او به عنوان یک سیاستمدار محلی تلقی می شود که به پاریس وابسته است. دوم این که او نامزد یک حزب در حال بال زدن است. کاندیدای سوسیالیست در سال 2017 تنها 6.2 درصد آرا را به دست آورد که برای حزب کم سابقه است. این امر با شکست های سنگین در انتخابات پارلمانی و اروپا همراه بود.

در حال حاضر نظرسنجی ها بین 4 تا 7 درصد از آرا را به او نسبت می دهند.

Yannick Jadot - حزب سبز

جادو، 54 ساله، یک نماینده پارلمان اروپا است که قبلاً بلیت حزب سبز برای انتخابات ریاست جمهوری 2017 را به دست آورده است، تنها برای اینکه پشت سر نامزد سوسیالیست متحد شود.

این بار چنین اتحادی بعید به نظر می رسد، اگرچه دو حزب چپ برای پیروزی در انتخابات شهرداری پاریس و مارسی با هم متحد شده اند.

برنامه او شامل وعده‌هایی برای پایان دادن به دامداری فشرده و تضعیف لابی‌ها است که به گفته او «یارانه‌ها و سیاست‌های عمومی را جذب کنید تا در نهایت اقلیم، سلامت، محیط‌زیست و عدالت اجتماعی در اولویت قرار گیرند».

او گفت: "هر یورو از پول عمومی به حفاظت از محیط زیست بستگی دارد. حتی یک یورو هم برای توتال نیست، تا زمانی که توتال از منطق خود که همیشه به دنبال نفت بیشتر و گاز بیشتر در زمین است، شکست بخورد."

او همچنین قصد دارد مالیات بر ثروت را بازیابی کند و بر دارایی‌های مالی بیشتری که در سوخت‌های فسیلی سرمایه‌گذاری می‌کنند مالیات بگیرد.

وی سرانجام از طرحی برای تزریق 50 میلیارد یورو در سال در دوره پنج ساله این کشور برای «ترمیم» و «بازسازی» اقتصاد رونمایی کرد. این وجوه به پروژه‌های زیربنایی، مسکن، حمل‌ونقل اختصاص می‌یابد و به اقتصاد کمک می‌کند تا به سمت «دایره‌ای سرمایه‌گذاری و مصرف مسئولانه» حرکت کند.

نظرسنجی ها بین 6 تا 9 درصد آرا را به او می دهد.

والری پکرس - جمهوری خواهان

والری پکرس انتخاب شد توسط اعضای حزب راست‌گرای Les Republicains نامزد همسر اول خود در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه باشد.

رئیس منطقه پرجمعیت Ile-de-France، جایی که پاریس در آن قرار دارد، همچنین دو بار وزیر آموزش عالی و بودجه بوده است.

او قول داد در برنامه های خود برای تعطیلی رآکتورهای هسته ای تجدید نظر کند، اما اذعان کرد که انرژی هسته ای کافی نخواهد بود و منابع انرژی تجدید پذیر نیاز به تقویت دارند. پیشنهادهای دیگر شامل مالیات کربن در مرزهای اروپا و "اولویت های اروپایی در تدارکات عمومی" است.

او همچنین خواستار افزایش دستمزدها و اصلاحات در سیستم های بیکاری و بازنشستگی شد و قول داد که بدهی های دولت را کاهش دهد.

برای کسب نامزدی، پکرس چندین نامزد بلندپایه حزب خود، از جمله اریک سیوتی، نماینده سرسخت نیس را شکست داد. خاویر برتراند، رئیس منطقه Hauts-De-France؛ میشل بارنیه، مذاکره کننده سابق اتحادیه اروپا برگزیت؛ و فیلیپ ژووین، شهردار، که در پی همه گیری کووید-19 به شهرت رسیدند.

اریک زمور - فتح

اریک زمور، مقاله نویس، کارشناس تلویزیون و نویسنده جنجالی نیز برای ریاست جمهوری فرانسه کلاه خود را در رینگ انداخت.

زمور 63 ساله به دلیل تحریکاتش علیه اسلام، مهاجرت و زنانی که بارها او را محاکمه کرده اند، شناخته شده است. او در سال 2011 به تحریک تبعیض نژادی و در سال 2018 برانگیختن نفرت از مسلمانان محکوم شد.

او استدلال می کند که فرانسه هم از نظر ژئوپلیتیک و هم از نظر اقتصادی در حال افول است و مهاجرت و «اسلامی شدن» و «زنانه شدن» جامعه را مقصر می داند.

این کارشناس تلویزیون جنون رسانه ای را در فرانسه ایجاد کرد که باعث شد تنظیم کننده رسانه فرانسه تصمیم بگیرد که او را باید به عنوان یک سیاستمدار دید نه به عنوان یک روزنامه نگار و بنابراین زمان پخش او باید محدود شود..

پیشنهاد زمور به الیز می تواند به مارین لوپن آسیب برساند، زیرا این دو موضع مشابهی دارند. چندین شخصیت برجسته در حزب او قبلاً از زمور خواسته اند تا پشت سر او متحد شود.

این امر همچنین می‌تواند منجر به انحراف نامزد از جمهوری‌خواهان در برخی موضوعات از جمله مهاجرت و امنیت به سمت راست شود تا از خروج احتمالی آرا جلوگیری کند.

هر روز هفته، Uncovering Europe یک داستان اروپایی را ارائه می دهد که فراتر از سرفصل ها است. برای دریافت هشدارهای روزانه و سایر اعلان های اخبار فوری، برنامه یورونیوز را دانلود کنید. در دستگاه های اپل و اندروید موجود است.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب