احزاب چپ چک در انتهای جدول قرار دارند. آیا آنها می توانند برگردند؟

[ad_1]

نیم تنه های کارل مارکس و پوسترهای تبلیغاتی دوران کمونیست بر محیط نسبتاً خشن حاکم است.

دیوارها می توانند کمی رنگ را تحمل کنند.

حتی سرسخت ترین کمونیست ها هم می پذیرند که مقر حزب در مرکز پراگ روزهای بهتری را به خود دیده است.

که استعاره مناسبی برای کمونیسم چک است: حزب نیز مانند دفاتر آن روزهای بهتری را دیده است.

حزب کمونیست بوهمیا و موراویا (KSČM) برای اولین بار در تاریخ خود در انتخابات پارلمانی اکتبر گذشته نتوانست کرسی های پارلمان را به دست آورد.

از آنجایی که احزاب سیاسی به ازای هر نماینده ای که در مجلس دارند پول دولتی می دهند – اکنون برای کمونیست ها صفر است – خزانه از حد معمول خالی است.

در اوایل دهه 2010، KSČM یکی از سه حزب سیاسی اصلی کشور بود که تقریباً 15 درصد آرا را به خود اختصاص داد.

اکتبر گذشته به حدود 3 درصد کاهش یافت.

با این حال، کاترینا کونه‌نا، نماینده پارلمان اروپا که پس از شکست در انتخابات سال گذشته رهبر حزب شد، خوش‌بین است که ممکن است به این کشور بازگردند.

او به یورونیوز گفت: «اگر خوشبین نبودم، اینجا نمی نشستم.

سقوط چپ

او مبارزه سختی دارد: انتخابات سراسری اکتبر گذشته شکستی برای احزاب چپ بود.

سوسیال دموکرات ها (ČSSD)، یکی دیگر از نیروهای سیاسی مهم از زمان تأسیس جمهوری چک در سال 1993، نیز برای اولین بار در تاریخ خود نتوانست کرسی های پارلمان را به دست آورد و تنها 4.65 درصد آرا را به دست آورد.

حزب سبز باز هم عملکرد ضعیفی داشت و کمتر از 1 درصد آرا را به دست آورد.

حتی دزدان دریایی مترقی که اکنون یکی از پنج حزب تشکیل دهنده دولت ائتلافی جدید هستند، تنها چهار کرسی از 37 کرسی اتحادیه انتخاباتی خود را به دست آوردند. از میان سومین تعداد نمایندگان مجلس پس از رای گیری سال 2017، کمترین تعداد نمایندگان را به خود اختصاص داد.

تحلیلگران به برخی توضیحات داخلی برای تجزیه احزاب چپ اشاره می کنند. هر دو ČSSD و KSČM به دلیل رابطه با نخست وزیر سابق آندری بابیش، یکی از ثروتمندترین افراد کشور، خدشه دار شدند. ČSSD در یک ائتلاف رسمی با ANO، حزب پوپولیست بابیش بود و KSČM به طور غیر رسمی از دولت سابق در پارلمان حمایت کرد.

فیلیپ کوستلکا، استاد مؤسسه دانشگاه اروپایی، گفت، اما ANO اعتبار کامل هزینه های سخاوتمندانه دولت برای رفاه اجتماعی را به خود اختصاص داد، که رأی دهندگان احزاب چپ را جذب کرد.

در نتیجه، ANO در سال گذشته 72 کرسی در مجلس نمایندگان به دست آورد و آن را به بزرگترین حزب در پارلمان تبدیل کرد.

سوسیال دموکرات ها سال هاست که در داخل کشور دچار اختلاف شده اند، عمدتاً به دلیل تصمیم یان هاماچک برای رهبری حزب در انتخابات اکتبر گذشته برای شرکت در کنار بابیش در سال 2018. هاماچک تنها چند ماه قبل از انتخابات چالش رهبری را تجربه کرد، اما اکتبر گذشته استعفا داد.

اتهامات فساد مالی هر دو طرف را لکه دار کرده است. بر اساس افشاگری های مالی حزب در مقابل پارلمان، KSČM نزدیک به 1.3 میلیون یورو برای مبارزات انتخاباتی خود برای انتخابات اکتبر گذشته، حدود یک سوم هزینه ای که ANO بابیش خرج کرد، خرج کرد.

ČSSD کمی بیشتر (2.3 میلیون یورو) پول داشت، اما این تقریباً نصف هزینه اتحادیه انتخاباتی برنده SPOLU بود.

لوبومیر کوپچک، استاد علوم سیاسی در دانشگاه ماساریک، که در تلاش برای جذب رای دهندگان جوان تر است، گفت که جمعیت شناسی نگران کننده تر است: میانگین سنی حامیان KSCM حدود 80 سال است.

پایگاه انتخاباتی ČSSD نیز عمدتاً به افراد مسن در مناطق روستایی رسیده است. تحلیلگران می گویند که این بدان معناست که هر دو حزب برای انطباق با تقاضاهای در حال تغییر طیف وسیع تری از رأی دهندگان مشکل داشته اند.

دنبال کردن یک روند؟

شان هانلی، استادیار سیاست در اروپای مرکزی و شرقی در دانشگاه کالج لندن، استدلال می‌کند که فروپاشی انتخاباتی احزاب چپ در جمهوری چک نشان‌دهنده افول آشکار چپ سیاسی در سراسر اروپا در سال ۲۰۱۰ است.

حزب سوسیالیست فرانسه به طور معمول در دولت بود، اما از سال 2017 تنها به چهارمین گروه بزرگ در مجلس ملی سقوط کرد. حزب کارگر هلند از 42 نماینده در سال 2003 به تنها 9 نماینده رسیده است. حزب کارگر بریتانیا همچنان افسرده است و بدترین شکست انتخاباتی خود را در 84 سال گذشته در انتخابات عمومی 2019 متحمل شد.

این گرایش اروپایی حتی یک نام دارد: «Passokification»، اشاره ای به فروپاشی حزب چپ میانه یونانی PASOK.

تحلیلگران تئوری های زیادی در مورد علت آن دارند. به گفته برخی، این به دلیل خالی شدن جوامع طبقه کارگر یا ادامه سرزنش بسیاری از احزاب چپ میانه است که در طول بحران مالی 2008 به قدرت رسیدند. طبقه اجتماعی و سیاست های اقتصادی اهمیت کمتری برای رای دهندگان پیدا کرده است.

هانلی از دانشگاه کالج لندن می‌گوید که مسائل اجتماعی-اقتصادی به‌عنوان موضوعات کلیدی برای رأی‌دهندگان ناپدید نشده‌اند، بلکه تنها زمانی جذاب هستند که با سایر مسائل فرهنگی، مانند مهاجرت و فساد، «بسته‌بندی» شوند.

این فرمولی بود که بابیش که مبارزات انتخاباتی او در سال گذشته بر دو موضوع متمرکز بود، با موفقیت استفاده کرد.

نخست، دولت او حقوق بازنشستگی و مزایای اجتماعی دولتی را افزایش داد. دوم، دولت او با افزایش مهاجرت مخالف بود. او حتی از ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان، قهرمان سیاست ضد مهاجرتی اروپا، دعوت کرد تا در مورد کمپین انتخاباتی خود چند روز قبل از انتخابات سخنرانی کند.

احزاب چپ چک متوجه شده اند که نیاز به تطبیق دارند و دیگر نمی توانند فقط برای سیاست اقتصادی مبارزه کنند.

رهبر کمونیست کونکنا تاکید کرد که حزب او در دستور کار سیاست خارجی خود منحصر به فرد است: می خواهد جمهوری چک را از ائتلاف ناتو حذف کند و پیشنهاد برگزاری همه پرسی در مورد عضویت در اتحادیه اروپا را بدهد.

میکال اشماردا، که پس از شکست انتخاباتی در اکتبر گذشته، رئیس CSSD شد، گفت که این حزب قصد دارد با رهبری جدید خود دوباره راه اندازی کند. این شامل معاون جدید آن، توماس پترژیچک، وزیر خارجه سابق است که سال گذشته تلاش کرد رهبری حزب را به چالش بکشد.

اینطور نیست که مشکلات رای دهندگان چپ و چپ یک شبه از بین برود. اشماردا از طریق ایمیل به یورونیوز گفت: “اینها افرادی هستند که در اینجا زندگی می کنند، اینها مسائلی هستند که هنوز به جامعه ما مربوط هستند.”

در نهایت، او تاکید کرد که این موضوعات در سال‌های آینده اهمیت بیشتری پیدا خواهند کرد، به‌ویژه زمانی که دولت ائتلافی جدید نخست‌وزیر پتر فیالا قصد دارد سیاست‌های «راست» را دنبال کند.

بابیس قول داده است که در پارلمان، جایی که حزب ANO او بزرگترین گروه مخالف است، مدافع ارزش‌های چپ باشد، اما کونه‌نا در این مورد تردید دارد.

او گفت: «از برخی جهات او مسائل چپ یا اجتماعی را ترویج می‌کند، اما به طور کلی سیاست‌های او هرگز چپ‌گرا نخواهد بود و حزبش هرگز نخواهد شد. [main] حزب سیاسی چپ.»

در عوض، او استدلال می کند، باید یک صدای چپ مناسب در سیاست چک وجود داشته باشد.

فیالا پس از متهم کردن سلف خود، بابیش، به افزایش بدهی های کشور، متعهد شده است که بودجه را متعادل کند و دولت او احتمالاً به مزایای اجتماعی و هزینه های اجتماعی ضربه می زند. سیاست خارجی طرفدار غرب او احتمالا بسیاری از رای دهندگان چپ را ناامید خواهد کرد.

هانلی گفت: “یک بلوک بزرگ از رای دهندگان چک از چپ میانه اقتصادی و محافظه کار نسبتا فرهنگی وجود دارد که احتمالاً سال های آینده را دشوار خواهند دید.”

چپ های چک در جاهای دیگر اروپا چه می توانند بیاموزند؟

اگر آنچه در بقیه اروپا اتفاق افتاد پاسخ هایی به تجزیه احزاب چپ چک نشان دهد، آنها می توانند چیزی از خارج بیاموزند.

کوستلکا از مؤسسه دانشگاه اروپایی معتقد است که یک سیاستمدار چپ بلندپرواز می تواند یک پلتفرم چپ جدید در جمهوری چک راه اندازی کند، مشابه آنچه در اسلواکی در اوایل دهه 2000 اتفاق افتاد.

در سال 2005، رابرت فیکو، سیاستمدار، شروع به ادغام بسیاری از احزاب چپ در سوسیال دموکرات های بزرگ (SMER) کرد، در حالی که به سمت دیدگاه های میانه رو و پوپولیستی رفت. SMER در انتخابات عمومی اسلواکی در سال 2006 پیروز شد، در حالی که فیکو 10 سال از 12 سال بعد نخست وزیر بود.

Schmarda، یکی از رهبران CSSD گفت: «ایجاد اتحاد راه رو به جلو است. او گفت: «اتحاد چپ دموکراتیک و همچنین بخش‌های چپ جامعه مدنی چک، قطعا راهی برای بازگرداندن سوسیال دموکراسی چک به مجلس نمایندگان است.» او افزود که احزاب چپ چک عقب مانده‌اند. پشت. در این مورد.

در اوایل سال گذشته، بسیاری از احزاب میانه‌رو یا راست میانه در کشور اتحادیه‌های انتخاباتی تشکیل دادند.

حزب دموکرات مدنی (ODS)، دموکرات مسیحی (KDU-ČSL) و TOP 09 ائتلاف SPOLU (با هم) را تشکیل دادند که 71 کرسی از 200 کرسی مجلس نمایندگان را به دست آورد. او سپس با یک توافقنامه دولت ائتلافی با اتحادیه انتخاباتی دیگری متشکل از حزب دزدان دریایی و شهرداران و افراد مستقل میانه رو (STAN) موافقت کرد. فیالا، نخست‌وزیر جدید چک که در پایان نوامبر کار خود را آغاز کرد، رئیس SPOLU است.

«حق‌ها متحد شدند و پیروز شدند. کونه‌نا گفت: «متاسفانه در مورد چپ‌ها اینطور نیست.

اگرچه اتحاد گروه‌های چپ در یک حزب بزرگ‌تر را رد می‌کند، اما او موافق است که یک اتحادیه انتخاباتی، احتمالاً با ČSSD و برخی گروه‌های کوچک‌تر، راه رو به جلو است.

او گفت که آزمون بزرگ در انتخابات شهرداری اواخر امسال رخ خواهد داد، زمانی که او معتقد است احزاب چپ می توانند یک مشارکت غیررسمی برای رقابت با نامزدهای مشترک ایجاد کنند یا اگر حزب دیگر نامزد قوی تری ارائه دهد، از شهرداری های خاصی کناره گیری کنند. او همچنین انتظار دارد که احزاب چپ بر سر یک نامزد واحد برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده به توافق برسند.

او گفت: در این دو انتخابات، “ما خواهیم دید که چپ در جمهوری چک چگونه می تواند متحد شود.”

هر روز هفته، Uncovering Europe یک داستان اروپایی را ارائه می دهد که فراتر از سرفصل ها است. برای دریافت هشدارهای روزانه و سایر اعلان های اخبار فوری، برنامه یورونیوز را دانلود کنید. در دستگاه های اپل و اندروید موجود است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
دانلود کتاب پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort kusadasi escort