آیا اروپا به بلاروس هایی که از رژیم لوکاشنکو فرار می کنند پشت می کند؟

[ad_1]

اولگا یک پرچم سفید-قرمز-سفید بر شانه های خود دارد و ماسکی از همان رنگ ها بر روی صورتش. حتی چکمه‌های او نیز از تفاوت‌های ظریف پرچم قدیمی بلاروس استفاده می‌کنند که نماد اعتراض به رئیس جمهور مورد مناقشه الکساندر لوکاشنکو است.

اما در حالی که چنین تظاهرات سیاسی می تواند منجر به زندانی شدن او در بلاروس شود، این زن 52 ساله در سوئد چنین نگرانی ندارد.

او با تشریح زندگی خود در این کشور اسکاندیناوی از زمان ورود در آگوست 2019 به یورونیوز گفت: “من اینجا احساس خوبی و امنیت دارم.”

اما در حالی که او در سوئد احساس امنیت بیشتری می کند، با آینده نامعلومی روبروست: درخواست پناهندگی طولانی مدت او در این کشور رد شده است.

پرونده او نماینده روندی است که از زمان آشفتگی بلاروس در آگوست 2020 در سراسر اروپا مشاهده شده است.

تظاهرات گسترده‌ای به راه افتاده است زیرا لوکاشنکو، رهبر قدیمی این کشور با کسب 80 درصد آرا برنده انتخابات ریاست‌جمهوری اعلام شد. منتقدان او می گویند که رای به نفع او تقلب شد و معترضان به خیابان ها ریختند.

اما سرکوب وحشیانه با هزاران نفر از معترضان در زندان به وقوع پیوست. زمانی که هواپیمای رایان ایر حامل رومن پروتاسویچ روزنامه نگار مخالف به مینسک منحرف شد و یکی از منتقدان لوکاشنکو دستگیر شد، زمین لرزه مخاطبان بیشتری را فرا گرفت.

بلاروس ها در سوئد و سراسر اروپا از پناهندگی محروم شده اند

با وجود سرکوب در بلاروس، اولگا در امتناع از پناهندگی در اروپا تنها نیست.

طبق گزارش اداره مهاجرت سوئد، در 11 ماه اول سال 2021، تنها سه بلاروس از 125 بلاروس در سوئد پناهندگی گرفتند که تنها 2 درصد است.

در مقایسه با سال‌های گذشته، درصد تصمیمات مثبت از زمان انتخابات ریاست‌جمهوری مورد مناقشه در آگوست 2020 افزایش نیافته است.

در ژوئن 2021، ماریا نیلسون، نماینده لیبرال پارلمان سوئد از آن لینده، وزیر امور خارجه سوئد پرسید که دولت برای بهبود وضعیت چه می کند.

لینده گفت: «هدف دولت تضمین یک سیاست مهاجرت پایدار درازمدت است. وزارت امور خارجه گفت‌وگوی دوره‌ای با سازمان‌های محلی حقوق بشر و جامعه مدنی انجام می‌دهد و نظرات آنها را در مورد اینکه چگونه سوئد می‌تواند به بهترین شکل از توسعه دموکراتیک در بلاروس حمایت کند، دریافت می‌کند.

داده ها وضعیت مشابهی را برای مهاجران بلاروسی در اکثر کشورهای اتحادیه اروپا نشان می دهد.

بر اساس گزارش یورواستات، تنها پنج کشور بیشتر تصمیمات مثبت نسبت به منفی داده اند – لهستان، لتونی، جمهوری چک، ایتالیا و استونی.

سازمان‌های بین‌المللی از کشورها خواسته‌اند تا در بحبوحه سرکوب فزاینده از بلاروس‌ها حمایت کنند.

در اکتبر 2021، پارلمان اروپا قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن از کشورهای اتحادیه اروپا می‌خواهد «رویه‌های ویزا و اقامت را برای کسانی که به دلایل سیاسی از بلاروس فرار می‌کنند، ساده‌تر کنند».

برخی از نمایندگان پارلمان اروپا نیز خواستار به رسمیت شناختن بیشتر تبعیدیان بلاروس شدند.

توماس ویتز، نماینده پارلمان اتریش سبز در توییتر نوشت: «زمان آن فرا رسیده است که به پناهندگان بلاروسی اجازه کار موقت و اجازه اقامت در اتحادیه اروپا بدهیم، با این تفاوت که در نهایت تحریم‌هایی را علیه کالاهای بلاروسی که رژیم غیرقانونی لوکاشنکو را تامین مالی می‌کنند، تصویب می‌کنیم.»

“فاجعه انسانی در بلاروس رخ داد”

فراناک ویاچورکا، مشاور سوتلانا سیخانوفسکایا، رهبر مخالفان بلاروس، از موضع نماینده پارلمان اروپا حمایت می کند.

او به یورونیوز گفت: «متاسفانه بوروکراسی اروپایی همیشه همگام با تغییرات بلاروس نیست. «در سوئد، مانند بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا، خدمات مهاجرت بلاروس را کشوری امن می دانند. بنابراین موارد در حالت استاندارد در نظر گرفته می شوند. بدون شواهد اضافی، مردم پناهندگی دریافت نمی کنند.»

به گفته ویاچورکا، دفتر Tsikhanovskaya در تلاش است تا شرایط اخذ ویزا، اجازه اقامت یا پناهندگی برای تبعیدیان بلاروس را تسهیل کند.

وی افزود: ما از کشورهای اروپایی می خواهیم که بلاروس را کشوری ببینند که در آن یک فاجعه انسانی در حال وقوع است.

ما از آنها می خواهیم که فوراً به افراد آواره اجازه اقامت و کار بدهند.

بسیاری از مردم می خواهند هر چه زودتر به بلاروس بازگردند، بنابراین به رویکرد ویژه ای نیاز دارند.

آنایس مارین، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در بلاروس، می‌گوید که شواهد و شواهدی مبنی بر نقض جدی در این کشور دریافت کرده است.

این جو مصونیت از مجازات نشان می دهد که افرادی که ممکن است قربانی نقض حقوق بشر در بلاروس باشند، نمی توانند عدالت را در کشور خود جستجو کنند.

به همین دلیل است که سایر کشورها به ارزش‌های حقوق بشری خود وفادار بمانند.

“زیر [United Nations] کنوانسیون منع شکنجه، اخراج شخصی را که دلایلی برای این باور دارد که در کشورش تحت شکنجه قرار خواهد گرفت، ممنوع می‌کند. در اینجا نیز خطر شکنجه در بلاروس بسیار بالاست و من امیدوارم که همه کشورهایی که درخواست پناهندگی دریافت می کنند این موضوع را در نظر بگیرند.

بر اساس گزارش خانه آزادی، بلاروس در میان 15 کشور با کمترین رتبه آزادی در جهان قرار دارد. اما این کشور همچنین در میان 15 کشور برتر قرار دارد که شهروندان آن کمترین احتمال پناهندگی را در سوئد دارند.

ضرب و شتم، شکنجه، اخاذی

اولگا یک سال قبل از انتخابات آگوست 2020 وارد سوئد شد که باعث آشفتگی سیاسی شد.

یک دهه قبل از انتخابات ریاست جمهوری، او به جنبش آزادی مخالف پیوست و مسئول پایگاه داده اعضا بود. او همچنین دستیار شخصی آلس میهالیویچ نامزد ریاست جمهوری در سال 2010 بود.

سپس، در آماده سازی برای رای گیری 2020، او می گوید که مقامات از او خواسته اند تا به آنها بگوید که میخالویچ چه قصدی دارد.

او به یورونیوز گفت: «آنها کسب و کار من و فرزندم را تهدید کردند به این امید که شواهد مخربی را ثبت کنم.

“بسیاری از مردم فکر می کنند که سرکوب در ماه مه 2020 آغاز شد، اما ساده لوحانه است که چنین فکر کنیم. ضرب و شتم، شکنجه، اخاذی – همه اینها قبلا اتفاق افتاده است، اما نه در چنین مقیاسی.

او در سال 2019 پس از ضرب و شتم توسط گروهی از مردان نقابدار فرار کرد.

پس از انتخابات 2020، اولگا با سازمان های غیر دولتی Imena و BYSOL که از قربانیان سرکوب در بلاروس حمایت می کنند، داوطلب شد.

او گفت: «من یک کانال تلگرام و بانک اطلاعاتی از افراد کتک خورده ایجاد کردم. حجم عظیمی از داده‌ها وجود داشت که باید سازماندهی می‌شد.»

نام یکی از 200 سازمان غیردولتی بلاروسی بود که تابستان گذشته منحل شد. BYSOL به عنوان یک افراط گرا شناسایی شده است و تحت پیگرد کیفری قرار دارد.

اولگا همچنین برای بلاروس ها در سوئد و سفارت ملی برای کمک به دیاسپورای بلاروس داوطلب شده است.

دیمیتری واسرمن، سخنگوی سفارت سوئد گفت: «تسیخانوفسکایا، لاتوشکا و 15 نفر دیگر به دلیل ایجاد سفارت‌خانه‌ها، پیگرد کیفری تشکیل شده است.

ما نمی دانیم 15 نفر دیگر چه کسانی هستند. بنابراین، هر کسی که با سفارت ارتباط داشته یا با آن کار می کند، احتمالاً زندانی می شود.

به نظر می رسد دادگاه مهاجرت حتی پرونده من را نخوانده است.

اولگا با ورود به سوئد درخواست پناهندگی داد و رد شد. دادگاه مهاجرت سوئد در ماه نوامبر استیناف او علیه این تصمیم را رد کرد.

اولگا گفت: “در رد من، دادگاه مهاجرت نوشت که بلاروس کشوری آرام و امن است.” اما هر چیزی که در بلاروس حرکت می کند نابود شده است.

در حکمی که یورونیوز خواند، آمده است که وضعیت بلاروس «به گونه‌ای نیست که بتوان به آن اقامت در سوئد داد» و افزود که اولگا «نمای سیاسی برجسته‌ای ندارد».

اولگا می گوید: «به نظر می رسد دادگاه مهاجرت حتی پرونده من را نخوانده است. «من به عنوان یک منادی کار نکردم، من پایگاه‌های اطلاعاتی ساختم. من اطلاعات زیادی در دست داشتم که نباید به دست مقامات می افتاد.»

دادگاه مهاجرت معتقد است که اولگا ثابت نکرده است که “در پیش بینی یک تهدید خاص و شخصی علیه او در کشورش به دلیل اعتقادات سیاسی وجود دارد.”

اما مارین، گزارشگر ویژه سازمان ملل با این نظر مخالف است.

مارین گفت: «افرادی که حتی جرات انتقاد یا تمسخر دولت را در خصوصی یا در رسانه های اجتماعی دارند، می توانند مورد آزار، ارعاب، تهدید و در نهایت بازداشت قرار گیرند.

مارین نمی تواند گروه خاصی از مردم را که با تهدید بزرگتری روبرو هستند شناسایی کند.

او گفت: «به طور بالقوه، هرکسی که نظرات متفاوتی را بیان کند یا تلاش کند به حق آزادی بیان خود دسترسی پیدا کند، ممکن است قربانی نقض حقوق بشر شود.

“همه فقط به این دلیل که اهل بلاروس هستند نیاز به محافظت ندارند”

فردریک جوناسون، متخصص فرآیند در آژانس مهاجرت سوئد (SMA) به یورونیوز گفت که آنها هیچ آماری در مورد دلایل رد پناهندگی ندارند.

او گفت: «این نتیجه بررسی فردی درخواست‌های پناهندگی است. بنابراین در همه موارد ما ثابت نکرده ایم که متقاضی احتمالاً به حمایت بین المللی نیاز دارد.»

جوناسون خاطرنشان کرد که SMA سند موقعیت قانونی برای بلاروس ندارد. چنین سندی یک دستورالعمل اجباری برای شناسایی وضعیت امنیتی یک کشور به عنوان دلیلی برای اعطای پناهندگی است.

او توضیح داد: “ما آن را برای 15 کشور دیگر داریم، جایی که بسیاری از پناهجویان به سوئد می آیند.” بنابراین، البته افرادی از بلاروس بودند. افراد زیادی هستند اما نه آنقدر که نیاز به سند قانونی داشته باشیم.

البته می دانیم که وضعیت بلاروس سخت است. جوناسون گفت و ما می دانیم که پس از انتخابات سال گذشته چه اتفاقی می افتد، و افزود که “همه فقط به دلیل اینکه اهل بلاروس هستند به حمایت بین المللی نیاز ندارند.” برای قرار گرفتن در چنین شرایطی باید درگیری داخلی یا خارجی وجود داشته باشد.»

هر روز هفته، Uncovering Europe یک داستان اروپایی را ارائه می دهد که فراتر از سرفصل ها است. برای دریافت هشدارهای روزانه و سایر اعلان های اخبار فوری، برنامه یورونیوز را دانلود کنید. در دستگاه های اپل و اندروید موجود است.

[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir
دانلود کتاب پزشکی

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Mobil Ödeme Bozdurma mobil ödeme bozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeVodafone Mobil Ödeme BozdurmaBetpasRestbetVdcasinoKlasbahishtml nullednulled themesbuy instagram followers