در حالی که در کمبریج Analytica رسوایی هزینه Facebook یک دسته از مشترکان آن شاخه مانند WhatsApp و یا Instagram شد تا حد زیادی در امان ماند. قدر مطلق از کاربر اطلاعات شخصی و سوء استفاده, اما, مجبور,,,, واتساپ, co-founder Jan Bolouang به ترک Facebook که در آن سال.

Facebook خریداری واتساپ برای مجنون در زمان 21 میلیارد امید به سرمایه گذاری بر روی پلت فرم ادغام اما هنوز انجام نشده زیادی در این جبهه علاوه بر آن شده و در آب داغ بیش از مسائل مربوط به حریم خصوصی بوده است.

واتساپ خود شده است در یک حریم خصوصی معمای یا دو و در حال حاضر محقق امنیتی Athul Jayaram پیدا کرده است بزرگ که شاخص خود را در WhatsApp-همراه شماره تلفن با موتور جستجو گوگل.

واتساپ را کلیک کنید به چت قابلیت اجازه می دهد تا گوگل فهرست جستجوی شماره تلفن خود را

با توجه به Threatpost که در آن آقای Jayaram مشترک مشاهدات خود را هنگامی که کسی با استفاده از کلیک گزینه چت در وب سایت خود را برای شروع یک جلسه پیام همراه شماره تلفن نازل شده است در متن ساده به عنوان گوگل خواهد index کد و نمایش شماره در نتایج جستجوی خود را.

جستوجو برای اظهار نظر در این موضوع واتساپ اساسا گفت که این یک معامله بزرگ نیست که کاربران باید تصمیم گرفتند برای تبادل کسب و کار خود شماره تلفن برای راحتی کار:

ظریف تر از گزینه است که صاحبان سایت می توانید انجام دهید برای جلوگیری از کلیک به چت کاربران از به دست آوردن شماره تلفن خود را با توجه به Mr Jayaram اول, رمز شماره تلفن خود را و سپس اضافه کردن بدنام robots.txt رشته اساسا به گوگل بگویید که این اطلاعات نمی تواند نمایه شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im